Stefan Laurijssen voelt zich thuis in de straten van Wemeldinge Zeeuwse hoofdklasser verslaat KVS met 19-11 14 ZEELAND Zaamslag speelt zich veilig met 2-1-zege op Zwaluwe Mark Boot ongenaakbare bij Vlaamse wedstrijd in Axel Lesley Kerkhove doet het opnieuw goed in Tlinesië Trainer Arco Goedkoop prijst zich gelukkig met overwinning. Morgenmiddag wacht al het volgende duel met nummer drie SDO uit Kamerik. den in een gelijkspel. Halverwege de eerste helft kwam Zaamslag op achterstand toen Pim Schonk een vrije trap doeltreffend doorkopte. Een paar minuten later gaf Zaamslag de te genstander een koekje van eigen deeg toen Wesley Dieleman een vrije trap van Jorin Missu op de zelfde wijze binnenkopte. Met een fraaie lob zorgde Dieleman ook voor 2-1 op aangeven van Mare de Haas. Na rust voorkwam doelman Gui- do Vinke met een fraaie redding de gelijkmaker, waarna Zaam slag de poort dicht hield. Zaamslag won gistermiddag met 2-1 van Zwaluwe in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. De Zeeuws-Vlaamse ploeg is daarmee verzekerd van een lan ger verblijf op dit niveau en dat stemde trainer Hubert van den Hemel meer dan tevreden. „De opluchting is groot", constateer de hij. Het duel met nummer voorlaatst Zwaluwe gaf geen hoogstaand voetbal te zien. Van den Hemel „Van onze laatste vier wedstrij den was dit de slechtste pot, maar wel de enige die we win nen." De voorgaande drie eindig- Motorcrosser Mark Boot uit Burgh-Haamstede heeft beide manches bij de inters MX i MX 2 gewonnen in een wedstrijd van de Vlaamse Motorcross Fede ratie (VMCF). De wedstrijd werd verreden op het circuit aan de La- geweg in Axel. Roy Gijsel uit Heikant werd in beide manches derde en werd in het dagklassement bij de MX 1 tweede. Jordi van de Wiele uit St. Jans teen had af te rekenen met een slecht werkende vering en kwam niet aan de finish. Ste fan Hage uit Kapelle ging er al in de openingsfase hard af. Met mo- gelijk een lichte hersenschud ding en de nodige schaafwonden was verder rijden geen optie. Bij de beloften werden Wilko de Booij uit Walsoorden en Jochem van de Wiele uit Sint Jansteen tweede en derde in de dagklasse ring. Marco Oreel uit Oost-Sou burg behaalde met een vijfde en zesde plaats in de manches een vijfde plaats bij de veteranen. Tennisster Lesley Kerkhove heeft bij een 50.000 dollartoernooi in Tunis de kwartfinales bereikt. De Zierikzeese, die in de Tunesi sche hoofdstad als zesde geplaatst is, had gisteren in de tweede ron de wel veel moeite met de Fran- caise Chloe Paquet. De setstan den waren 3-6 6-3 7-5. Een dag eerder won de Schouwse nog wel heel makkelijk (6-16-0) van Fio na Codino, eveneens afkomstig uit Frankrijk. Voor Kerkhove is de Afrikaanse challenger de laatste test voor Ro land Garros. Bij dat Grand Slam- toernooi in Parijs speelt ze later deze maand kwalificaties. Vorig jaar haalde de Schouwse de halve finale in Tunis. Daarin ver loor ze van de Argentijnse Maria Irigoyen, die het toernooi uitein delijk won. Ze stond toen op de reservelijst van Roland Garros en kwam één afmelding tekort voor een plaats in de kwalificaties. sport kort Niet overtuigend, maar wel oerdegelijk. Dat was de con clusie van coach Arco Goed koop na de 19-11-overwin- ning gistermiddag van TOP op het zonovergoten eigen veld in Arnemuiden. Door de winst tegen het Scheveningse KVS/Maritiem handhaaft TOP zich na tien wedstrijden aan kop van de ranglijst in de hoofdklasse B. Met nog vier wedstrijden te gaan heeft de Zeeuwse ploeg twee punten voorsprong op directe concurrent Avanti. Het eigen publiek, dat in groten getale kwam genieten van de zomerse omstandig heden, zag TOP stroef uit de startblokken komen. In de openingsfase was KVS de thuisploeg een aantal keren te slim af, wat resulteerde in een voorsprong voor de be zoekers. Vervolgens werd het spel tijdelijk stilgelegd, nadat een speelster van de bezoe kers zwaar knieletsel opliep. „Ik hoorde het scheuren", riep het slachtoffer dat huilend van het veld gedragen moest worden. Nadat de wedstrijd weer hervat was, kon geen van beide ploegen in het eerste half uur het verschil maken en tot 6-6 ging de wedstrijd dan ook volledig gelijk op. Met een sterk slot van de eerste helft wist TOP voor de rust toch nog een gat van vier punten te slaan. Aan de hand van doelpun ten van Jurgen Janse en Jeanine Marijs stond er halverwege een 10-6-ruststand op het scorebord. Ondertussen zag KVS nog een tweede basisspeler geblesseerd het WEDSTRIJDFEITEN veld verlaten. „In de eindfase van de eer ste helft haalden we eindelijk ons niveau, zoals we horen te spelen", aldus coach Ar co Goedkoop, die zijn ploeg in de tweede helft gestaag verder zag uitlopen. „Je hoopt op een gegeven moment over dat dode punt heen te zijn, maar dat viel te gen. We lieten het aanvallend nog te vaak afweten." Toch kwam TOP geen moment echt in de problemen. Gedurende de gehe le wedstrijd lukte het KVS geen enkele keer om twee doelpunten achter elkaar te scoren, zonder dat TOP tussendoor de korf wist te vinden. Nadat Goedkoop in de slotfase ruim hartig gebruik maakte van zijn time-outs en drie wissels toepaste, was het invalster Anoeska Janse die de eindstand op 19-11 bepaalde. Na afloop was de coach gema- 'Nu hebben we een dagje rust en dan moeten we weer vol aan de bak' tigd tevreden. „We begonnen stroef. In de beginfase verrasten zij ons een paar keer. Daar bleef het gelukkig wel bij, want ver der stonden we verdedigend oerdegelijk. Als je slechts elf goals tegen krijgt, dan is dat gewoon goed. Alleen aanvallend haal den we niet ons niveau vandaag. We had den slimmer moeten anticiperen. Maar we hebben wel de punten in Arnemui den gehouden, dat is het belangrijkste." Met nog vier speelrondes te gaan staat TOP twee punten los van concurrent Avanti. Morgen neemt de ploeg uit Arne muiden het thuis op tegen SDO, de num mer drie van de ranglijst. „Nu hebben we een dagje rust en dan moeten we weer vol aan de bak. Zaterdag zullen we vanaf het begin af aan goed moeten staan. We kennen de tegenstander en weten dat het een ploeg is die het tempo uit de wed strijd wil halen. Maar wij moeten van on ze eigen kracht uit gaan, we staan niet voor niets bovenaan." Laurijssen kon zijn mooiste glimlach op zetten. Wemeldinge heeft een parkoers dat hem ligt en waar hij tot zijn beste presta ties komt. „Zeg dat wel. Tot nu toe heb ik hier driemaal gereden en daarbij werd ik twee keer eer ste en een keer tweede. Hoe het komt, weet ik niet maar hier kan ik me altijd lekker uitleven en dus steeds met succes", zei de coureur uit Oud-Gastel met zijn dochtertje in zijn armen op het podium. Meestal behaalt Laurijssen zijn betere prestaties later in het sei zoen, maar nu betekende het toch alweer zijn tweede overwin ning van het seizoen. Voor John Roos was het een bittere pil dat hij het karwei niet af kon maken. „We hadden een mooi drietal bij elkaar en wisten elkaar goed te ondersteunen. Daardoor konden we ver weg rijden bij de rest en er zeker van te zijn dat we met zijn drieën om de hoofdprijs kon den strijden. Ik dacht het tactisch aan te pakken en dan krijg je de ze pech. Dat was een beetje balen zo in dat laatste stuk. Maar over de hele wedstrijd bekeken kan ik zeer tevreden zijn", reageerde Roos. Hij kon zijn tweede plaats wel vasthouden. In de D-cateorie reed Patrick van Boven uit Schore de gehele wedstrijd aan de leiding en pakte daardoor alle punten voor de lei- dersprijs, terwijl Johan Melis uit Kattendijke de S/P-klasse won. Sport sport@pzc.nl ZAAMSLAC AXEL TUNIS EREZEE Aimee Schoe net buiten podium Mountainbikester Ai- mee Schoe (foto) uit Vrouwenpolder is in de voorlaatste wed strijd om de Wallonia- cup vierde geworden. In het Belgische Ere- zee miste Schoe in de laatste ronde net de aansluiting om op het podium te komen. HOBOKEN Zesde plaats Van de Cuchte Quinty van de Guchte uit Driewegen is giste ren bij een wielerwed strijd voor junioren da mes in het Belgische Hoboken zesde gewor den. Daphne Mesu werd in diezelfde wed strijd negende bij de nieuwelingen. Er ston den 55 dames aan het vertrek. Jochem Kerck- haert uit Schoondijke werd vijfde bij een nieuwelingenwedstrijd in Zwevegem. HULST Duel afgeblazen De wedstrijd tussen oud-voetballers van HW'24 en Middel burg gaat zondag niet door. Middelburg krijgt onvoldoende spelers op de been. Het duel zou voor het laatste thuisduel van HW'24 tegen Desk gespeeld worden. TOP doet wat^w door Menno Kole Scores TOP Arnemuiden: Jeanine Marijs 5, Jurgen Janse 5, Petra van Belzen 3, Corné Bezemer 2, Kristian Huisman 2, Emmelie Bouwens 1 en Anoeska Janse 1. Stand hoofdklasse B: 1. TOP 10-16,2. Avanti 10-14, 3. SDO 10-11, 4. DSC10-8, 5. KVS 10-8,6. DeetosSnel 10-8, 7. Spor ting Delta 10-8, 8. Tweemaal Zes 10-7. Programma: 7 mei SDO (thuis), 14 mei DeetosSnel (uit), 21 mei Tweemaal Zes (uit), 28 mei Sporting Delta (thuis). door Wim de Vos WEMELDINGE. Stefan Laurijssen was gisteren de gelukkigste in de wedstrijd voor wieleramateurs in Wemeldinge. Bij het ingaan van de laatste bocht nam John Roos uit Sommelsdijk het meeste risico. De Zuid-Hollander probeerde zijn metgezellen los te rijden om de overwinning te pakken, maar hield zijn evenwicht niet waardoor Lau rijssen de overwinning kon grij pen. TMZ-kampioen Jacob Wijns tra werd derde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 72