Huisarts Noordgouwe stopt Telers mogen weer knallen Hemel boven Renesser strand kleurt bont tijdens Pinksteren SCHOUWEN-DUIVELAND 7 Driedaags Vliegerfestival Renesse bij Our Seaside moet uitgroeien tot het nieuwe symbool van een opgefriste badplaats. Rob Rameau (6o) glundert als een klein kind bij de ge dachte aan het bon te schouwspel straks voor zijn pa viljoen op het strand van Renesse. Zestien deelnemers, onder wie de 'Het zou toch geweldig zijn als het hele strand vol komt te staan met vliegeraars' meervoudig Europees en Neder lands kampioen, strijken in het pinksterweekeinde neer in de Schouwse badplaats. Het is de opmaat naar een vlie gerfestival van groots formaat, hoopt de eigenaar van Our Seaside. „Net als Concert at Sea moet dit festijn een icoon worden op de evene mentenkalender, waar alle liefhebbers in hun agenda lang van tevoren rekening mee hou den." Rameau kijkt met een schuin oog naar het jarenlange succes met zo'n honderd vliege raars in Scheveningen. Dat kan ook in Renesse en dan nog beter, is zijn stellige overtuiging. „We moeten eerst even kijken in hoe verre dit volgende week aanslaat bij deelnemers en bezoekers, maar het zou toch geweldig zijn als het hele strand tot minstens aan de Jan van Renesseweg vol komt te staan met vliegeraars. En dat het publiek daar dan langs kan wande len." Rameau ziet binnen die op zet ook mogelijkheden voor bedrij ven en andere organisaties die be zig zijn met milieuvriendelijke toepassingen en alternatieve ener giebronnen om zich te profileren. De gemeente is er in ieder geval voor te porren, stelt hij tevreden vast. „Iedereen kent Renesse als de badplaats waar ze zijn geweest toen ze jong waren. Pinksteren staat hier symbool voor een hoop lol, maar ook ellende door drank. Ondanks dat er de afgelopen jaren ontzettend veel is gebeurd om van het foute imago af te komen, blijft die beeldvorming verschrik kelijk hardnekkig. Vooral in Duits land. Als dit gaat lukken, moet dat het nieuwe beeld worden van Pinksteren vieren in Renesse. Dan komen jong, oud en gezinnen spe cifiek dat weekend naar de bad plaats voor het internationale vlie gerfestival." De paviljoenhouder wijst op het Masterplan Renesse, dat de ge meente hand in hand met onder nemers en inwoners heeft opge steld voor een opfris beurt van het toeris tendorp. „De ge meente zorgt voor een betere in frastructuur en on dertussen worden ondernemers uitge daagd ook te investeren in een facelift. Zodat we een nieuw, positief beeld kunnen creëren." De zestien deelnemers die hij 'Als dit gaat lukken, moet dat het nieuwe beeld worden van Pinksteren vieren in Renesse' om te beginnen heeft weten te strikken, hebben allemaal hun ei gen specialisaties. Er zit een wal- Daar is het patiëntenbestand de ze week via een brief van op de hoogte gesteld. „Wij gaan met pensioen en willen zelf meer tijd vrijmaken voor onze kinderen en kleinkin deren", schreven de twee in de brief. „Door de toegenomen werkdruk in de zorg zijn we al enige tijd op zoek naar opvol ging. Dat is gelukt, maar in een andere opzet dan nu." Patiënten uit Zonnemaire en Brouwershaven worden in princi pe vanaf 1 oktober automatisch overgeschreven naar huisartsen praktijk de Waag in Brouwersha ven. En de andere patiënten naar de huisartsen in Medisch Cen trum Borrendame in Zierikzee. Degenen die liever zelf een nieu we huisarts kiezen, kunnen dat voor r juni laten weten. De apo- theekhoudende huisartsenprak tijk in Nieuwerkerk heeft bijvoor beeld ook nog ruimte voor nieu we patiënten en ziet zichzelf als een logischere optie voor patiën ten uit Dreischor. De apotheek aan de praktijk van Audier sluit al op r juni. De assistenten worden overgeno men door apotheek Borrendam- me in Zierikzee. Vanaf dan moe ten patiënten daar ook heen voor hun recepten en medicijnen. HEINKENSZAND. De hagelkanon- nen mogen voorlopig weer knal len in de gemeente Borsele. Het verzoek van de fruittelers om de kanonnen te mogen gebruiken zo lang de rechtszaak bij de Raad van State nog loopt, is toegekend door de voorzieningenrechter. „Dat is mooi nieuws", reageert Rinus van 't Westeinde van de ZL- TO. „We zullen op een gepaste manier gebruik van de kanonnen maken." De fruittelers zijn naar de Raad van State in Den Haag ge- stapt, omdat de rechtbank in Mid delburg het gebruik van de hagel- kanonnen had afgewezen. De fruittelers gebruiken de kanonnen om hagelschade aan het fruit te voorkomen. Omdat het lang kan duren voor dat de Raad van State een zaak kan behandelen en tot een uit spraak komt, hadden de fruitte lers gevraagd om - zolang de zaak loopt - de kanonnen toch te mo gen gebruiken. De stichting Behoud de Zak van Zuid-Beveland is niet verrast door de uitspraak. vis tussen van 30 meter, een enor me ijsbeer die over het strand lijkt te lopen, allerlei Disneyfiguren en een heuse viermaster onder vol zeil. Twee Belgische deelnemers verzorgen een show met klassieke vliegermodellen uit het begin van de vorige eeuw. „Dat soort vlie gers van linnen en bamboe heeft aan de basis gestaan van het eerste vliegtuig. Ei genlijk is dat spelender wijs ontstaan. Ziet er prachtig uit", vertelt Rameau geestdriftig. Het Vliegerfestival Renesse duurt drie da gen en begint 14 mei om 11 uur. De deelne mers zetten tegelijker tijd meerdere lijnen uit. Iedere dag om 14 uur is er een work shop vliegerbouwen voor kinderen (tot 12 jaar). Zaterdag en zondag vanaf 2t uur worden verlichte vliegers opgelaten. VRIJDAG 6 MEI 2016 Kijk, daar vliegt een walvis! door Marcel Modde Rob Rameau organisator door Elodie Kint NOORDGOUWE. De apotheekhou- dende huisartsenpraktijk in Noord- gouwe gaat sluiten. Vanaf 1 okto ber zullen andere huisartsen uit de regio de patiënten van Thijs en Saskia Audier overnemen. door Melita Lanting Boven: het festival in Schevenin gen (foto Vliegerfestival Renesse). Links: Eén van de vele Disneyfiguren in groot en klein die in Renesse te zien zullen zijn. Onder: Rob Rameau. foto's Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 67