'Gemeente maakt fout met e-mail' ■JMMftMI Hoop Parkeerplaats Klaas Mandemaker: Het is een 2 ZEELAND Fraudeurs doen zich voor als Clasien en troggelen haar vrienden honderden euro's af 'Ik ben er gewoon ingetuind.' Ei Man plundert koelkast op camping water*.. specialist Water ontharders COMMENTAAR Nieuwkomers veranderen ons land. Die duidelijke en tegelijk moeilijke boodschap heeft Ernst Hirsch Ballin voor Nederland. In zijn Van Randwijklezing draaide hij er gisteren te Vlissingen niet omheen. Hirsch Bal lin ging ver terug in de geschiedenis om duidelijk te maken dat Nederland is gegrond op verandering. En dat juist de interactie met andere culturen schittering teweegbrengt. Denk aan Eras mus, Spinoza en Rembrandt. Hirsch Ballin wil dat we vooruitdenken en niet toestaan dat de angst voor verlies van onze huidige identiteit vernieuwing in de weg staat. Hij sprak gisteren in de Sint Jacobskerk voor een min of meer homogeen, traditioneel Hol lands publiek. Hirsch Ballin leek zijn toehoorders aan te moedigen uit te kijken naar nieuwkomers. Niet lauw en afwachtend, maar met geloof in een goede gezamen lijke toekomst. Hier vindt Hirsch Ballin het belangrijkste aankno pingspunt met verzetsman Henk van Randwijk. Die was 'weerbarstig'. Hij liet zich niet ontmoedi gen. Hirsch Ballin ook niet. Zijn stelling is, dat we met inzet en aandacht voor elkaar, op basis van onze overtuigingen en op ba sis van het recht, een betere wereld kunnen maken. Hirsch Bal lin: Culturen groeien terwijl ze vervloeien. Dat geeft hoop. Angst voor verlies van onze huidige identiteit mag vernieuwing niet in de weg staan Die vier dagen zijn essentieel voor zijn cliënt, J. Huis in 't Veld. Want hij wil in Zierikzee aan de Schuttershofstraat een pension be ginnen. De gemeente is daar te gen en heeft ook laten weten dat de vergunning niet wordt ver leend. Maar volgens Geelhoed is de af wijzing door het college van bur gemeester en wethouders te laat gekomen en geldt dus niet. Vol gens de officiële regels moet een gemeente namelijk binnen een be paald aantal weken een besluit ne men als een ondernemer een ver zoek indient. Daar kan volgens de raadsman niet van worden afgewe ken. Dat vindt ook Huis in 't Veld. Hij betoogde dat de gemeente Schouwen-Duiveland hem al ja ren dwars zit en op alle slakken zout legt. Namens het college van Schouwen-Duiveland stelde juri disch ambtenaar Folmer dat de ge meente een officieel beleid heeft als het gaat om het inboeken van e-mails. Alle mails moeten ver stuurd worden naar het algemene mailadres en niet naar de werk adressen van afzonderlijke ambte naren. Volgens haar is de gemeen te nog soepel geweest omdat de ambtenaar de bewuste mail heeft Gemeente kan niet verklaren waarom mail pas vier dagen na versturen werd geboekt als binnengekomen doorgestuurd naar het algemene mailadres waarna die is ingeboekt. Ze kon echter geen antwoord ge ven op de vraag van de bestuurs rechter waarom de ambtenaar dat niet direct heeft gedaan. En ook niet waarom de bewuste mail niet de maandag is ingeboekt maar pas de dinsdag. Uitspraak binnen acht weken. Almanak Een onwetende Vlaming landde op Bevrijdingsdag in de parkeerchaos te Vlissingen. Want als hij ergens had gelezen dat zich die dag meer dan 40.000 mensen naar de binnenstad zouden spoeden voor het Bevrijdings festival, was hij vast afgeslagen naar Domburg. De man foeterde dat er nergens een parkeerplaats te vinden was. Ja, liet hij weten, hij had al wel een heel groot parkeerterrein gespot. „Ik vond het wel een beetje raar. Er stonden al leen Fords. Lange, lange rijen Fords. Ik heb er nog een tijdje gewacht, maar het hek ging nie open..." Expositie van glas in hout Kunstenares en ontwerper Silvia Walkenbach-Mast is van woensdag 11 mei tot 25 juni gastexposant in 'De Kunstcadeauwinkel' in Brouwershaven. De Duitse is geen onbeken de op Schouwen. Al eerder deed ze mee aan De Kunst- schouw. De getoonde kleurrijke kunstwerken zijn van hout of metaal, ge combineerd met glas. De openingstijden zijn op eer ste en tweede pinksterdag van 12.00 tot 17.00 uur en verder op woensdag t/m za terdag van 11.00 tot 17.00 uur. Lezing over Hillary Clinton Dr. James D. Boys geeft woensdag 11 mei om 16.00 uur een Engelstalige lezing over Hillary Clinton in Filmzaal in Middelburg. Onlangs verscheen zijn nieuwe boek Hillary Ri sing: The Politics, Persona and Policies of a New Ame rican Dynasty (2016). Hij is regelmatig te gast bij Sky News en de BBC als commentator over zaken betreffende de Amerikaan se politiek en internationa le betrekkingen. Toegang is gratis. Prélude derde bij balletcompetitie Twee leerlingen van ballet school Prélude in Zierikzee behaalden zondag de der de plaats bij een internatio nale danscompetitie in Am sterdam. Lucas de Koning won twee keer brons tij dens de 'AmsterDans'. Eén keer in de categorie klassie ke solo met een variatie op 'Prins Siegried' uit het Zwa- nenmeer en één keer sa men met Tamara Ozcelik in de categorie klassieke duetten en groepen met een 'pas de deux' uit de Blomsterfesten. Scootmobieltocht over Schouwen Vereniging D'antilopen Schouwen-Duiveland houdt op donderdag 12 mei een scootmobieltocht. Om 13.00 uur wordt er ge start bij restaurant 'de Schelphoek' in Seroosker- ke. Het eindpunt is de par keerplaats bij strandpavil joen 'Our Seaside' in Renes- se. Omstreeks 17.00 uur zul len de deelnemers daar arri veren. Deelname kost 5 eu ro. Leden van D'antilopen mogen voor niets deelne men. Meer informatie is te vin den op www.d-antilopen.nl. jaren hebben ze samen één Facebook-ac- count: Klaas en Clasien Mandema ker uit Zon- nemaire. Ze delen on schuldige be richtjes. Over kleinkinderen, ver jaardagen en uitstap jes. Dat zagen fraudeurs ook. In het diepste geheim kopi eerden ze berichten en foto's en keken ze wie hun vrienden wa ren. Daarna sloegen ze toe. Klaas (81) en Clasien (80) zijn er beduusd van. Ze ontdekten het dinsdagavond, tegen een uur of half negen. „Onze buur vrouw kwam ons waarschu wen dat uit naam van mijn vrouw werd gevraagd om geld over te maken", vertelt Mandemaker, boos over wat hun is overkomen. De Fraude helpdesk waarschuwde op 8 april voor het eerst voor deze nieuwe truc. Er zijn verschillende varianten. Het komt er steeds op neer dat mensen om geld wordt gevraagd om een verrassing of een weekendje weg te kunnen regelen. De Mandemakers zijn slachtoffer van een nieuwe digita le babbeltruc. Die treft echt paren die een geza menlijk en voor ieder een te lezen Facebook-ac- count heb ben. „Fraudeurs hebben op naam van mijn vrouw een nieuw Facebook-account aangemaakt. Daarmee stuur den ze vriendschapsverzoeken naar onze gezamenlijke vrien- den. Dege nen Het gaat hier niet om hacken, maar om identiteitsfraude. Bij een hack is het wachtwoord van een account achterhaald en neemt iemand het account over. Voorkom hacken door een sterk wachtwoord. KORTGENE. Een man van 52 jaar heeft donderdag op een minicam- ping in Kortgene een gezamenlij ke koelkast geplunderd. De insluiper maakte ook zonder toestemming gebruik van het toi letgebouw van de minicamping. Een nieuw plafond in één dag! De insluiper werd in zijn kraag ge vat door de politie en meegeno men naar het politiebureau in Goes. De recherche verhoort de man om achter het hoe en waarom van zijn daden te komen. FZC door Emile Calon MIDDELBURG. De e-mail is de vrij dag verstuurd, een ambtenaar van de gemeente Schouwen-Duiveland heeft die middag telefonisch beves tigd dat die mail is ontvangen en compleet is. Dan kan het niet zo zijn dat die mail pas vier dagen la ter officieel wordt ingeboekt, zo be toogde woensdag advocaat Geel hoed bij de Middelburgse bestuurs rechter. Tip? redactie@pzc.nl BROUWERSHAVEN MIDDELBURG ZIERIKZEE SEROOSKERKE Beschaamd door Jeffrey Kutterink ZONNEMAIRE. Al ctridKe FotO S den voorstellen Q Vrienden Q Bericht Foto/video Ne: U:! Frysk English <U8) Polski Espanol Portugués (Brasil) Clasien Mandemaker Het Facebookaccount dat digitale criminelen maakten om vrienden van het echtpaar Mandemaker geld af te troggelen. PLAFONDS Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Tel: 0113-270000 www.plameco.nl Bezoek onze showroom (op afspraak) £ioj ovj iMatórf Goes T 085 3030961 www.water-specialist.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 65