Steven Ovaa slaat slag in de tweede manche De Booij en Den Dekker rijden zich in de kijker Rokven, Van der Veeken en Wisse verrassen met winnen districtstitel TOP-verzorgster Nathalie Marijs draait overuren voor TOP én KVS Verdedigend goed, aanvallend minder ZEELAND 15 In de eerste manche moest hij Peggy de Koster uit Zoetermeer voor laten gaan. In de tweede man che was de winst en daarmee de dagwinst voor de Zeeuwse Su- zuki-coureur. Zijn oudere broer Casper deed ook volop mee in deze strijd, maar moest uiteindelijk met een tweede en derde plaats in de man ches zijn twee naaste concurren ten voor laten gaan. Het drukst bezet was de klasse MX 2 viertakten. Met 22 deelne mers bijna een starthek vol. Het was de Eindhovense gastrijder Nick Horsten die beide manches won. Horsten verblijft een week bij de familie Van Maaren in Vlis- singen en was afgelopen zaterdag ook al te vinden in Axel. Morgen sluit hij de vakantie af met een wedstrijd in Wemeldinge. Jordan Lee van Maaren werd in beide manches tweede. De derde plaats was in de eerste manche voor Marvin Boone uit Yerseke. In de tweede manche eiste Guido Boone uit Oost-Souburg die plaats voor zich op en werd daar mee dagwinnaar van het District West in deze klasse voor naamge noot Marvin. Zowel Horsten als Van Maaren kwam niet in aanmerking voor de dagprijzen. Zij rijden nationale wedstrijden. Bij de MX 2 2-takten moesten Dean Houghton (Lewedorp) en Luc Verboom (Arnemuiden) voor de dagwinst Andre Voogd uit Oud dorp voor laten gaan. Bij de veteranen was de winst in beide heats voor Erik van der Wekken uit Zierikzee. Ron Bos uit Goes en Jacques van Putten mochten mee naar het podium. Bij de 85 cc was de winst voor Bryan Nelis uit Yerseke. Hij won voor Danny van den Boss (Ovezan- de) en Mats Leeuwensteijn uit Vlissingen. In de eerste manche behaalde Anneke de Booij met de mooi bergopwaarts gaande Vigieny 68,88 procent. Met Orviel eindig de De Booij ook op de tweede plaats (62,64 procent). Lisette den Dekker stuurde in de tweede man che de expressief bewegende Exel lent met het geringst mogelijk ver schil naar de zege (62,79 procent). De Booij liep met Orviel naar de tweede stek (62,64 procent). Sibylle Burm en de merrie Gin ger verkeren in topvorm. Pas ge promoveerd naar L2 en ook hier lijkt de combinatie uit Zaamslag bijna niet te stuiten. In de warm loopronde behaalde Burm met de fraai dravende en fijn schakelende Astrello-dochter 66 procent. Goed voor een gedeelde eerste plaats met Emma Sophie Peters uit Clin- ge en de merrie Gaudi. In de her kansing liepen Burm en Ginger met 65,5 procent naar een afgete kende overwinning.. Sibylle Burm: „Ginger is springgericht ge fokt, maar doet het in de dressuur geweldig. Ik heb nooit eerder een paard gehad dat zo fijn kan draven en bewegen. Dit is pas onze derde wedstrijd in L2 en de teller staat al op tien winstpunten." In een spannende barrage vloog de Terneuzense Amber van Aken op de rug van de vosruin Emotion in 36,65 seconden naar de overwinning. Laatste starter El len Briquet uit Vogelwaarde haal de met de schimmelruin Corporal nog alles uit de kast, maar kwam anderhalve seconde tekort voor de zege. In categorie 5 ging de overwin ning naar Noël Rokven uit Hulst, terwijl in categorie 3 Luca van der Veeken uit buurdorp Sint-Jan steen met de hoogste eer ging strijken. In categorie 2 werd Nick Wisse uit Rilland derde, maar zijn twee voorgangers kwamen uit een ander district. Daarom werd ook hij - in pas zijn derde KN- WU-wedstrijd - districtskam pioen. Het was niet verwacht dat juist een paar Zeeuws-Vlamingen een greep naar de districtstitels zou doen, hoewel Noël Rokven al tot verschillende aardige prestaties is gekomen. Niet alleen op de weg le verde de Hulstenaar al verschillen de goede resultaten, ook in het veld bij de mountainbikewedstrij- In de categorie 3 was een Zeeuws erepodium met Luca van der Veken, Renzo Moretti en Senna Remijn. den presteerde Rokven goed met enkele ereplaatsen. In Kapelle sloeg hij gisteren op het juiste mo ment toe en reed de rest naar de overige ereplaatsen. In dezelfde ca tegorie reed Maureen Arens naar de vierde plaats. Voor Luca van der Veeken was de overwinnnig en de daarbij be horende gouden medaille min stens zo verrassend. Van der Veken is zijn wielerloopbaan rus tig begonnen met deelname aan dikkebandenwedstrijden, maar gisteren zorgde hij voor zijn groot ste succes. Achter hem werden Renzo Moretti (Middelburg) en Senna Remijn (Wolphaartsdijk) tweede en derde. ARNEMUIDEN „Heb je dat weieens meegemaakt? Die scheids gaat op mijn voet staan en loopt ver volgens gewoon weg zonder sorry te zeggen!" Het was de verbaasde reactie van een lichtelijk gefrustreerde Petra van Belzen. De blondine speelde reeds met een ingetapete enkel en uitge rekend die voet kreeg in de loop van de tweede helft onverwachts bezoek van een schoen van een van de scheidsrechters. De leidsman was zich blijkbaar van geen kwaad bewust, want die wandelde zonder excuses te maken gewoon weg, terwijl Van Belzen aangeslagen op de grond lag. Uiteindelijk liet Van Belzen zich even later wisselen en moest ze het slot van de wedstrijd met een zak ijs op haar enkel vanaf de zijkant be kijken. Verzorgster Nathalie Marijs had het er maar druk mee. Toen negen minuten na het eerste fluitsig naal een speelster van KVS haar knieband hoor de scheuren, bleek dat de bezoekers geen verzor ger meegenomen hadden. Uiteraard was de ver zorgster van de thuisploeg niet te beroerd om te assisteren bij de blessure. Vlak voor rust werd de Zeeuwse ijszak opnieuw uitgeleend aan de tegen standers, toen een speler van KVS door zijn en kel ging. h Overveld nemuiden VRIJDAG 6 MEI 2016 door Herman Heuvink VLISSINGEN-OOST. Steven Ovaa uit Arnemuiden toonde zich gisteren van zijn sterkste kant in de klasse MX 1 tijdens de vierde wedstrijd van het District West. door Lucien Roelandt AXEL. De dressuuramazones van de Honteruiters uit Kloosterzande eis ten gisteren op het concours hippi- que in Axel in de in handicap verre den klasse Z een hoofdrol op. An neke de Booij schreef met merrie Vigieny S de eerste proef op haar naam. In de tweede proef was Liset- te den Dekker met de ruin Exellent de beste. door Wim de Vos KAPELLE. Het waren opmerkelijk ge noeg de Zeeuws-Vlamingen die gis teren in Kapelle twee districtstitels bij de wielerjeugd opeisten. Opval lend genoeg kwamen beiden nog de gemeente Hulst ook. De twaalfjarige Noël Rokven uit Hulst wordt in Kapelle klaargemaakt voor de start. Hij zou de categorie 5 winnen, foto Marcelle Davidse het moet doen Nathalie Marijs had het gisteren druk. Jurgen Janse was gisteren samen met Jeanine Marijs TOP's topscorer. Beiden scoorden vijf keer. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 47