Als Ambassadeurs van de Vrijheid vlogen dj's Sunnery James en Ryan Marciano gisteren met de helikopter van festival naar festival. 16 NIEUWS Een letterlijk hoogte punt in de carrière van dj's Sunnery Ja mes (37) en Ryan Marciano (35) giste ren. Zij vlogen als Ambassadeurs van de Vrijheid kriskras door Nederland, van festi val naar festival. Deze krant ging mee in de helikopter. Vlak na het opstijgen in Den Haag hangt de piloot de helikop ter compleet schuin. De meege- vlogen crew van de Landmacht juicht, Sunnery James en Ryan Marciano schreeuwen mee. De deur van de heli staat voor een groot deel van de vlucht open en dat zorgt, net als de raampjes, voor een geweldig uitzicht op het steeds kleiner wordend festivalter rein. De opstijgplek, het Malie veld, ligt dan ook pal naast het po dium. Honderden handen gaan omhoog om de Ambassadeurs van de Vrijheid uit te zwaaien. „Wat een geweldige ervaring", verzucht Ryan Marciano even la ter. Stijf van de adrenaline stapt hij na iedere helikoptervlucht met dj-maat Sunnery het podium op voor weer een show. Net als voor de andere ambassadeurs, Nielson en de band Kovacs, be gon de dag al vroeg op de vliegbasis Gil- ze-Rijen. „Heel in drukwekkend, al die toestellen van Defen sie bij elkaar", zegt Sunnery. Zijn vrouw, topmodel Doutzen Kroes, die de heren op Koningsdag nog vergezelde, is er tot verdriet van velen dit keer niet bij. De dj's vliegen van Gilze-Rijen naar Leeuwarden, waar ze het Be vrijdingsfestival openen. Dan van Leeuwarden naar Den Haag, Wa rnet alle feestelijkheden en beveili ging naar zo'n hopeloze situatie." „Ik was bevooroordeeld over de vluchtelingen die onze kant op ko men", zegt Sunnery. „Maar ik weet nu dat dit echt geen gelukszoekers zijn. Deze mensen hebben alles achter moeten laten. Ze huilen om dat ze van huis zijn vertrokken, geningen, Rotterdam en tot slot Vlissingen. Op het podium is het niet alleen maar feest. Sunnery: „We vinden het heel belangrijk dat mensen weten waar deze dag om gaat. De vrijheid die wij hebben, is niet vanzelfsprekend. Ik merk dat ook jonge mensen de boodschap begrijpen. Dat komt denk ik door dat we nu meer dan ooit op het nieuws mensen zien die niet vrij zijn." Zelf werden de heren onlangs keihard met die realiteit geconfron teerd. Ze bezochten na een optre den op een bruiloft in Griekenland het eiland Lesbos, waar nog iedere dag boten met vluchtelingen aan komen. „Het contrast kon niet gro ter", zegt Ryan. „Van een bruiloft Dj Sunnery James, zangeres Kovacs, dj Ryan Marciano en zanger Nielson gaven gisteren optredens op bevrijdingsfestivals overal in het land. foto Remko de Waal/ANP door Chantal Blommers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 16