Transvulcania deel leerproces Van Noorden Landelijke wedstrijden skeeleren van de baan clubiconen niet in de vergetelheid raken ZEELAND 13 Quinten schuift door bij Kloetinge KLOETINGE. Voetballer Stefan Quinten wordt na de zomer bij zaterdag-eersteklasser Kloetin ge overgeheveld van de A-junio- ren naar de eerste selectie. De middenvelder speelt nu al gere geld mee in het team van trai ner Arie van der Zouwen. Ook afgelopen zaterdag stond hij in de basis tegen Bruse Boys. Eerder al werd bekend dat Thijs van den Dries en Dangelo Martien de selectie komen ver sterken. Zaterdag-derdeklasser Kapel- Ie trekt Tom Laurijs aan. De aanvaller komt over van Goes. VLISSINGEN. Zeeland on Wheels stopt met de organisatie van lan delijke inline skatewedstrijden. Het comité heeft dit besloten naar aanleiding van de laatste wedstrijd in Goes op r6 april. Vol gens de organisatie trok dat eve nement te weinig deelnemers. Er stonden uiteindelijk slechts 22 mannen en u vrouwen aan het vertrek. Een jaar eerder ging het nog om een tweedaagse wed strijd en waren er 50 skeeleraars actief. De skeelerwedstrijd in Goes vormde twee jaar lang een onderdeel van het afwachtings- programma van de wielerwed strijd ZLM Roompot tour. Het comité heeft de conclusie getrokken dat er bij de deelne mers, ondanks een grote prijzen- pot en een prachtig parkoers, on voldoende draagvlak is om een wedstrijd in Zeeland te bezoe ken. Elma de Vries en Erwin Me- su gaan dus de boeken in als de laatste winnaars. Na acht jaar or ganiseren van landelijke wedstrij den op diverse locaties in Zee land, is besloten meer aandacht te gaan besteden aan andere ini tiatieven binnen de inline skate- sport. Er wordt ingezet op activi teiten voor jeugd en scholieren. op. „Ik voetbalde altijd op straat, met doelen die bestonden uit jas sen. Kegelen ook, een bijna verge ten voetbalspel. Gerard is bij mijn vader komen vragen of ik geen lid wilde worden." Rens de Viet vat het zo samen: „Hij scoutte op straat." Een oud jubileumboek en wat knipsels bij opa en oma wekten de interesse voor de clubgeschie denis bij De Viet, toen nog basis schoolleerling. Zoveel jaar later is er sprake van een boeiende verza meling, waarvoor De Viet zelf het gemeentearchief indook en oude kranten naspeurde op berichten over de club. Ook nam hij inter views af bij de legendarische Toon Hage en legde al die infor matie vast in verslagen. Een oud-speler als Frans Ista stond de plakboeken van zijn carrière af En tot op de dag van vandaag knipt De Viet alle streekkranten. Willen we nog een kleine schat zien? De luciferactie uit 1965 komt op tafel, met destijds vier series waarin de spelers uit de hoofdmacht werden geportret teerd. Illustere namen: doelman Kees Bijl, goalgetter Cor van Houdt ook, Adri van Splunter niet te vergeten en daar is ook Leen van Driel. Rien Vroegop was nog maar een klein ventje toen. Bijna een halve eeuw clubgeschiedenis heeft hij meegemaakt, als speler en voorzitter. Het besturen van de club combineerde hij jaren lang met arbitrage, tot op het hoogste niveau van het zaterdag voetbal. Nog altijd is hij grens rechter bij het eerste elftal. Van uit de luwte denkt hij nog steeds mee met de vereniging en is hij betrokken bij het wel en wee. „Het laat je niet los. Die club is een deel van je leven." 'Mijn lichaam kijkt niet meer op van een prikkel van 40 kilometer' parkoers tussen. Voor Van Noor den is het de eerste grote uitda ging van 2016. Voor hem wordt het een test: is-ie beter dan vorig jaar? „Ik verwacht van mezelf dat ik sneller ga lopen. Vorige keer fi nishte ik na acht uur en vijftien minuten." Van Noorden voetbalde ooit. Daarna werd hij wielrenner en vol gens triatleet. Sinds drie jaar weet de Bevelander wat hij pas echt mooi vindt: traillopen. En dan niet een beetje hobbelen over onverhard terrein, maar zwa re beproevingen doorstaan in prachtige natuur. „Die andere sporten vond ik ook mooi, hoor. Maar dit ligt me toch het meest." Inmiddels heeft Van Noorden een enorme basis. Lopen zit in zijn systeem; hij traint dagelijks. Lange afstanden kan hij inmiddels eenvoudig aan. „Mijn lichaam kijkt niet meer op van een prikkel van bijvoorbeeld 40 kilometer. Als iemand tegen me zegt dat ik mor gen een marathon moet lopen, dan kan dat. Mijn lichaam is dat gewend. Als ik nu voor een trai ning twintig kilometer loop, kan ik daarna gelijk doorgaan met klussen aan mijn huis. Ik ben nauwelijks moe. Vroeger moest ik na zo'n inspanning een uur uitpuffen." Huub van Noorden zit nog vol in een leerpro ces. De 28-jarige atleet uit 's-Heer Abtskerke is al één van de beste traillopers van Nederland, maar hij ziet nog vol doende ruimte om zich verder te ontwikkelen. „Ik heb eigenlijk nog helemaal niet zo veel ervaring", zegt hij. „Ik ben pas drie jaar bezig. Ik moet nog veel ontdekken." Daar heeft de fysiotherapeut on der meer zaterdag de Transvulca nia voor, een 74 kilometer lange wedstrijd op het Canarische ei land La Palma. Daarbij gaat het voortdurend bergop en bergaf; er zitten bijna geen vlakke stukken Bergaf sneller gaan, gaat de Zeeuwse atleet niet zo vlug luk ken. „Ik ben immers niet in een land met bergen geboren. Je hebt Spanjaard en Zwitsers die bij de Transvulcania naar beneden vlie gen. Ik zal daar nooit aan kunnen tippen. Die techniek van hen is zo verfijnd." Na de wedstrijd op La Palma volgen in de zomer nog twee grote uitdagingen in de Alpen. De vier de piek van Van Noorden ligt in oktober in Portugal. Daar wordt het wereldkampioenschap van de International Association of Ultra runners gehouden. Mentaal spelletje Maar bij een trail als de Transvul cania heeft Van Noorden het na tuurlijk wel zwaar. „Dat komt doordat er meer bij komt kijken dan hardlopen", zegt hij. „Je speelt onderweg een mentaal spelletje. Je kunt altijd jezelf blijven voortbe wegen; dat is niet zo heel moeilijk. Maar je wordt geestelijk moe en dan kweek je steeds meer zelfme delijden. Je gaat aan het einde van een wedstrijd bijvoorbeeld sneller wandelen, zeker op de steile stuk ken." Juist bergop kost wandelen in plaats van hardlopen veel tijd. Van Noorden hoopt dat hij deze keer zichzelf kan aanzetten om langer de pijn te negeren. „Als ik een kwartier sneller ben, zit ik al in de top tien." WOENSDAG 4 MEI 2016 door Jan Dagevos Rien Vroegop (links) is oud-voor zitter en erelid van het jubilerende Smerdiek. Rens de Viet houdt het archief van de voetbalvereniging nauwgezet op orde. foto Leo Adriaansen Huub van Noorden door Roeland van Vliet Huub van Noorden loopt zaterdag voor de derde keer de Transvulcania op La Palma.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 63