ritme van de muziek UIT THUIS 3 REDEN [N OM THUIS TE BL JVEN Een weekend lang wentelt Ovezande zich in een bonte verzameling muziek, amusement en theater, met Klomppop en het Straatfestival. door rené de dreu yy Door actueel te blijven in de programmering, slaagt de organisatie er in steeds weer een jong publiek aan te spreken Vrouwen gespot en bespot Homeland 5 Alain Caron Monument voor sir Paul The Jayhawks liefst voor een groot publiek, met haar handen tekeningen in een lichtbak met zand. Haar potloden heeft zij sinds dien nog nauwelijks aange raakt. „Met je handen ben je veel sneller. Een potlood is dan eigenlijk maar een toe stand." Het uiteindelijke resultaat is altijd weer een verrassing. Maar juist dat maakt het zo leuk, vindt Hondius. „Mijn handbewegingen komen voort uit de muziek. Idealiter ontstaat er dan een mooie te kening. Maar je weet nooit precies hoe die eruit gaat zien. Het is altijd weer span nend." Kunst met zand, muziek en licht wekt fascinatie op, merkt Hondius. „Mensen snappen in het begin niet al tijd waar ze nu eigenlijk naar kijken. Zo stond ik eens op een congres in Limburg, de zaal bleef maar rumoerig. Tot dat wij met ons optreden be gonnen. De verwondering op de gezichten, dat geeft veel voldoening." Over de samenwerking met pianist Martijn Smits, die ze al lang kent, is de kunstena res erg te spreken. „We heb ben allebei ons eigen vakge bied, hij is goed op de piano, ik heb de beelden in mijn hoofd. Dat werkt heel verrij kend." Zandconcert, Gerrie Hondius en Martijn Smits, vrijdag 6 mei, Protestantse kerk aan het Oranjeplein in Oost-Souburg, aanvang 20.00 uur. Het thema is 'vrijheid en verbondenheid'. -- - >f; f V EVISIE QD BOEK Het oudste Zeeuwse pop festival heeft een traditie in ere te houden die drijft op verschillende peilers. Het bieden van een podium voor aanstormend Zeeuws bandtalent, een avontuurlijk program ma en ook het creëren van een interes sante ontmoetingsplek voor oudgedien den. Met een geschiedenis van 36 jaar is die laatste groep aardig vertegenwoor digd. Door actueel te blijven in de pro grammering, slaagt de organisatie er in steeds weer een jong publiek aan te spreken. Dat laatste gebeurt sinds en kele jaren ook door de finale van het bandproject Spectra naar het festival te halen. Daarmee krijgt het publiek meteen de beste Zeeuwse nieuwko mers te zien en te horen. Het houdt de herinnering aan die allereerste editie in 1981, met louter Zeeuwse bands, mooi levend. Een van de podiumten ten is gericht op de combinatie van ver tier en muziekhet onderkomen van de Loco Loco Discoshow. De line-up van Klomppop 2016 bevat verschillende bands die met hoge ver wachtingen zijn overladen. The Sore Losers en It It Anita uit België en uit Nederland onder andere Sue The Night, The Brahms en Indian Askin. Dazzled Kids en De Likt zorgen voor een hiphop-bijdrage, Death Alley voor de metal en het Ierse The Hot Sprockets voor soulvolle rockGo Back To The Zoo prijkte een paar jaar geleden op de affiche. De bandleden komen deze editie terug als St. Tropez. Dat Johannes Sigmund zijn succesvol le Blaudzun voorlopig heeft ingeruild voor de elektrodance-act Haty Haty, sa men met producer David Douglas, komt goed uit. Twee grote namen, maar dan wel met iets anders dan we van ze gewend zijn en uitgerust met een behoorlijke portie grooves. Een pakkende afsluiter van het festival. De dag na Klomppop is de kans is groot rare snuiters, een mobiele bio scoop of gepimpte grasmaaimachine tegen te komen in Ovezande. Voorstel lingen waarin een gefrustreerde post bode of twee holbewoners kijkers op het verkeerde been zetten. De voorstel lingen van theatergroepen uit binnen- en buitenland stelen die dag de show. Twaalf acts voor alle leeftijden verschij nen op de verschillende optreedpodia in de straten en pleintjes van Ovezan de of wandelen tussen het publiek. Ook op het Straatfestival is muziek te horen, zoals bijvoorbeeld Pater Moes kroen en Moeders Mooiste. Een bijzon dere plek in het muziekprogramma neemt het Witte kerkje in. Om 11.00 uur begint er een programma met jon ge Zeeuwse singer-songwriters, Nicole Bianchet en de Def Americans met akoestische Johnny Cash gospels. Een memorabel optreden is dat van het Scandinavische folkduo My Bubba. De groep doet in Nederland naast Am sterdam en Utrecht alleen Ovezande aan tijdens haar wereldtoer. Vanaf 14.00 uur zorgen My Larsdotter and Bubba Tomasdottir voor het ultieme verstilde moment te midden van de bruisende hectiek waarin Ovezande twee dagen is ondergedompeld. Klomppop, Ovezande, zaterdag 7 mei, Straatfestival, zondag 8 mei. Programma voor beide festivals is te vinden op: www.klomppop.nl 00 BOEK O MUZIEK Woensdag 4 mei 2016 Door Mark Roos Pater Moeskroen staat zondag op het podium in Ove- zande tijdens het Straatfestival. Het wentelteefje, het trekpaard, de SKSKtf vleesboom, de zeurscheur, de qui- SPOTGIOS 1 noakut en de rammelende eierstok: het is een willekeurige greep uit de 76 vrouwtypes die door zelfbenoemd vrouwenkenner en tv-hooligan Maxim Hartman worden beschreven in zijn Nationale Vrouwenspotgids. Bepaald fijnzinnig zijn de tekstjes niet, maar voor wie wel in is voor wat botte hu mor is dit een hilarische optocht van dik aangezette, maar ook heel herkenbare karikaturen. De Nationale Vrouwenspotgids is verschenen bij Po dium (15 euro) IS, Vladimir Putin, Charlie Hebdo, Edward Snowden en de migrantencri sis: ze spelen allemaal een rol in deel 5 van successerie Homeland. Een groot deel van dit bloedspannende spionage- drama speelt zich dit keer af in Duits land, waar voormalig ClA-agente Carrie Mathison werkzaam is voor een Duitse multimiljonair en filantroop en onderwijl probeert haar dochter in vrede op te laten groeien. Homeland 5 is op dvd verschenen bij 20th Century Fox Home Entertainment Kok Alain Caron spreekt Nederlands zoals Inspector Clouseau uit de Pink Pantherfilms Engels spreekt. Maar belangrijker: hij maakt leuke tv-programma's over koken en schrijft fijne kookboeken. Zijn nieuwste heet Le Triangle, dat slaat op de driehoek sauzen, groente/fruit, vlees/vis: de kurk waarop de Franse keu ken drijft. In 80 recepten geeft Caron koks handvatten om met minimale ingrediënten maximale smaken te creëren. -4 Le Triangle is verschenen bij Carrera/Overamstel Uitgevers (29,00) Dat Paul McCartney de frisgeschoren braverik binnen The Beatles was, kan met de nieuwe biografie van Philip Norman definitief naar het rijk der fa belen verwezen worden. Sterker nog: McCartney was behalve een perfectio nistisch toptalent een vrijgevochten wildebras en rokkenjager. Norman, een Brit die eerder spraakmakende biografieën schreef over Buddy Holly, John Lennon en Mick Jagger, heeft met dit boek een prachtig, 768 pagina's tellend monu ment opgericht voor McCartney. Paul McCartney is verschenen bij Thomas Rap (24,90 euro) Je zou The Jayhawks kunnen om schrijven als een band die vooral po pulair is onder muzikanten. De coun- tryrock van dit kwartet zit geweldig in elkaar, maar geeft zijn geheimen en schoonheid meestal pas prijs na enkele luisterbeurten. Zo ook op 'Paging Mr. Proust', het eerste album sinds vijfjaar, waarop de band terug grijpt op de melodieuze, meerstemmig gezongen rock uit de beginjaren. Paging Mr. Proust is verschenen bij Sham Records

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 48