Zandtekeningen op het Grote namen en jong talen t in Zomerserie 2 I UIT THUIS klomppop en Straatfestival Grote Kerk Veere Wie de naam Gerrie Hondius hoort, denkt waarschijnlijk aan haar striptekeningen die jarenlang verschenen in onder meer het Algemeen Dagblad, NRC.next en Opzij. Maar inmiddels heeft ze haar potloden aan de wilgen gehangen en staat voorna melijk op de planken. Begeleid door con certpianist Martijn Smits creëert ze kunst werken van zand. Voor Gerrie Hondius was de stap van de tekentafel naar het podium niet zo groot. Vanaf haar zeventiende volgde de Oost-Souburgse een kunstopleiding aan de Wil lem de Kooning Academie in Rotterdam. Daarna vervolgde ze haar weg met een studie theaterwetenschap in Amster dam en kwam in de cabaret- en theaterwereld terecht. Uit eindelijk besloot ze toch strip tekenaar te worden. Ze proef de dus aan verschillende crea tieve professies, wilde niet per se een keuze maken. Inmiddels combineert zij al les wat ze tot nu toe leerde als zandtekenaar. Op het ritme van de muziek maakt ze, het Muziek Podium Zeeland weet al tien jaar Zeeuwen en toeristen naar de Grote Kerk in Veere te lokken met klassieke concer ten in de Zomerserie. Die gaat op zondag 8 mei weer van start. Met een mix van solis ten, ensem bles en or kesten zet Muziek Po dium Zeeland (MPZ) een uitdagend program ma neer. De concerten zijn gevarieerd en aan trekkelijk voor jong en oud. Ook de musici vor men een mix van oud en jong, gevestigd en groen. Sommige keren regelmatig terug. Vaak op aanvraag van het pu bliek. Musici als Emma Kirby, Marco Beasley, James Lisney, Arthur en Lucas Jussen, Pieter Wispel- wey, het JeugdOrkest Nederland en het or kest van de Achttiende Eeuw trokken in het verleden een volle zaal. De zomerserie 2016 be gint zondag 8 mei en eindigt zondag 18 sep tember. Het Edding Quartet opent de reeks samen met klarinettist Nicola Boud. Meteen een klapper met de ver tolking van het 'Klari netkwintet en een strijk kwartet' van Brahms. Holland Baroque pakt uit met 'Die Kunst der Fuge' van J.S. Bach en het Arosa Trio speelt met de bekende pianis te Nino Gvetadze werk van Mendelssohn, Beet hoven en Brahms. Het ensemble Grainde- lavoix vertolkt onder lei ding van Björn Schmel- zer werk van de 16e- eeuwse componist Cy- priano de Rore. Ook jonge talenten ko men aan bod. Bijvoor beeld Het JeugdOrkest Nederland, dat twee maal optreedt onder lei ding van Jurjen Hem- pel; de eerste keer met Rob van der Laar (hoorn) en de tweede keer met Rosanne Phi- lippens (viool) met goed in het gehoor lig gende klassiekers. Nicolas (piano) en Ella van Poucke (cello) spe len een Russisch pro gramma en de jeugdige violist Niek de Baar speelt samen met pia nist Ben Kim werken van Schnittke en Brahms. Grote namen die de Eu ropese podia al vero verd hebben, schromen er niet voor om naar Veere te komen. Zo treedt pianist James Lis ney deze keer op met zijn dochter Joy. Dat wordt een boeiende wis selwerking, met werken van Schubert, Beetho ven en Chopin. Pianist Cyprien Katsaris is een levende legende, de zes tiger is nog lang niet aan zijn pensioen toe en verzorgt een 'concert libre'. Het Amihai Grosz Trio (altviool, piano en klari net) besteedt veel aan dacht aan Brahms. Ooit gehoord van Sjostako- vitsj, Raskatov en Oest- volskaja? Nieuw Am sterdams Peil pakt hier mee uit. Pianiste Daria Van der Bereken sluit samen met het Dudok Kwartet de Zomerserie af met composities van Mozart en Sjostako- vitsj. Elke zondag in de Gro te Kerk Veere, aanvang 15.30 uur. Meer infor matie www.muziekpo- diumzeeland.nl Woensdag 4 mei 2016 Gerrie Hondius en Martijn Smits tijdens een zandconcert. foto paul de jager door Sharon van Oost Artiesten OVERSPOELEN OVEZANDE door Jeanette Vergouwen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 47