Van de Ven zal ook bij derde CP de pijn aan haar knie verbijten Archivaris Rens de Viet zorgt ervoor dat de 12 ZEELAND Wielerwedstrijden in Kapelle en Wemeldinge op Hemelvaartsdag Speel tijdens de Giro mee met het wielerspel van de PZC Smerdiek bestaat 75 jaar. In het archief van de voetbalvereniging zitten tal van schatten. Kapelle en Wemeldinge zijn op Hemelvaartsdag (donderdag) het domein van de wielrenners. In Kapelle wordt het districtskam pioenschap voor de jeugd gehou den, in Wemeldinge staat de tra ditionele ronde voor de renners van Trimbelangen Midden-Zee land (TMZ) op het programma. De stichting Ronde van Kapelle neemt het districtskampioen schap voor jeugdrenners voor haar rekening. Coureurs van acht tot en met vijftien jaar ko men in actie. De verschillende categorieën rijden vanaf 11.00 uur de wedstrijden op het par koers door het centrum van Ka pelle. De wielerronde in Wemeldinge is aan de 49ste uitgave toe. De start is om 12.00 uur met de ama teurs 40+ gevolgd door de SP- klasse en de D-categorie (13.31 en 13.30 uur). Deze laatste categorie is de laatste tijd zeer in trek en men verwacht veel deelnemers. Het programma wordt afgeslo ten door de amateurs A om 14.45 uur. Het parkoers loopt door het centrum van Wemeldinge, met start en finish in de Dorpsstraat. Nederland kleurt de komende da gen roze. Vrijdag start de Giro d'Italia met een proloog in Apel doorn. Daarna volgen etappes rond Arnhem en Nijmegen. Extra leuk nu Tom Dumoulin een van de favorieten is, zowel voor de proloog als voor de eind zege. Om de Giro nog intenser te beleven kun je bij de PZC meerij den met je eigen team. Op www.pzc.nl/wielerspel vind je niet alleen alle Giro-etappes en het laatste wielernieuws, maar kun je ook een eigen team samen stellen van 10 renners. Zij verdie nen tijdens de tot 29 mei duren de Giro punten voor jouw ploeg. Om het beste team samen te stel len, kun je tips krijgen van de er varen wieier journalisten Thijs Zonneveld, Ad Pertijs en Thomas Sijtsma. Door een vriendenlea gue aan te maken, kun je in eigen kring laten zien hoeveel verstand je van wielrennen hebt. Als je het leuk vindt mailen we je elke och tend een nieuwsbrief met een korte beschrijving van de etappe van die dag en een selectie uit de actuele Giro-verhalen. Naast prijzen aan het eind van de rit, zijn er dagprijzen te winnen. sport kort De winnaar van het algemeen klassement krijgt een Merida-ra- cefiets. Omdat je het spel bij acht dagbladen kunt spelen, is er ook een landelijk klassement. De win naar daarvan krijgt twee vip-ar rangementen voor de laatste Touretappe en mag onder andere meerijden in de volgwagen van team Lotto NL-Jumbo. eimg clubs heb ben zo'n rijk ar chief als het 75-jari- ge Smerdiek. Dat is vooral de ver dienste van historicus Rens de Viet, de wedstrijdsecretaris van de voetbalvereniging en bijna van zelfsprekend ook voorzitter van de jubileumcommissie. Het door De Viet (29) beheer de archief zit vol met verborgen schatten. Speciaal voor het inter view heeft hij het eerste shirt van het ook aangeschoven erelid Rien Vroegop (58) uit een van de vele dozen opgedoken. Zelfs de kou sen zitten erbij. Een jaar of 45 oud is het tenue. Gekocht bij Den Engelsman, de winkel op de Markt die er toen nog was. Vroeg op heeft het anderhalfjaar gele den bij zijn afscheid als voorzitter van de club aan de archivaris over handigd, nadat het bij hem thuis JUBILEUMPROGRAMMA door echtgenote Hanny jaren op zolder is bewaard. Het weerzien met het hier en daar gerafelde shirt raakt Vroegop. „Ik geloof dat de motten er een beetje hebben aangezeten." Weldoener Op 3 mei 1941 speelde Smerdiek voor het eerst, op een veld bij de hoeve Reijgerburg van mede-op- richter Toon Hage. Voorlopers als Zeelandia, SVC en Violent waren ter ziele gegaan. In die droeve oor logstijd voelde het voetballen voor de dorpsjongens als een soort van bevrijding, hoewel het eerste duel met WHS met maar liefst 2-9 verloren ging. De Viet diept uit een van de mappen een handgeschreven briefje uit 1958 op van voorzitter Toon Hage, waarin deze mole naar Willem Robbe bij zijn af scheid als bestuurder bedankt voor bewezen diensten. Robbe stond mede aan de wieg van de club, schonk de eerste blauwe shirts en sleepte de vereniging door de moeizame jaren vijftig, ook in financieel opzicht. Later zou Robbe zich nogmaals mani festeren als weldoener. Dankzij zijn legaat kon rond de eeuwwis seling de huidige tribune worden gerealiseerd. De Viet koestert die namen uit het verleden, hoewel ze de huidi ge generatie misschien niet veel meer zeggen. Daarin zit ook zijn drijfVeer om het nog altijd groeiende archief zorgvuldig te beheren. „Zo raken die mensen niet in vergetelheid." Nog niet zo lang geleden kreeg De Viet dankzij een fanatieke be waarder in de vereniging de be schikking over alle jaargangen van de Blauwe Reporter, het club blad dat in de periode 1976-1994 verscheen. Het eerste nummer ziet er ontroerend uit, in zijn ge stencilde eenvoud. Toon Hage, nog steeds voorzitter dan, sluit zijn openingswoordje af met een strijdkreet: 'Naar Voren Blauw!' De geschiedenis is overal tij dens het gesprek, ook aan de mu ren van de bestuurskamer. Een portret van erelid Gerard de Viet hangt er, de opa van Rens. Net als Vroegop gewaardeerd met de gou den speld van de voetbalbond, een zeldzame onderscheiding. Ruim dertig jaar bestuurslid was-ie en ook de ontdekker van het talent in de jonge Rien Vroeg- Van de Ven begon haar seizoen in februari in Doha, waar ze als derde eindigde. Vervolgens schreef ze de Grand Prix van Valkenswaard op haar naam. Ze kwam daardoor op de ranglijst wat dichter achter de Nieuw-Zeelandse Court ney Duncan en de Fran chise Livia Lancelot te staan. Na de races in Val kenswaard was Van de Ven liefst drie weken uit de roulatie. Haar knie, waaraan ze al vele jaren geblesseerd is, verhinder de haar te rijden. Afgelopen week kon ze wel weer volop trai nen. Met haar familie trok de Yamaha-rijdster naar het Franse Londi- nières om te crossen op een baan die vergelijk baar is met die in Duits land. Vervolgens deed ze mee aan een wedstrijd in Normandië, waar ze tussen de mannen reed en driemaal als beste vrouw finishte. „Natuurlijk had ze nog wel last van haar knie, maar ze was in staat haar pijn te verbij ten", vertelde vader Giel van de Ven. „En we we ten nu al dat het na de Grand Prix van Teut schental weer helemaal mis zal zijn met haar knie. Dat neemt ze, zo lang de resultaten goed zijn, voor lief. Een opera tie wil ze nog niet." De eerste manche is zaterdag, de tweede op zondag. Sport sport@pzc.nl KAPELLE VLISSINCEN SINT ANNALAND Topclubs naar jeugdtoernooi WHS De voetbalvereniging WHS uit Sint Anna- land houdt 5 en 6 mei een toernooi voor spe lers tot en met tien jaar. Aan dit evene ment doen 24 teams mee, waaronder PSV, FC Utrecht, ADO Den Haag, PEC Zwolle, Club Brugge, Legia Warschau, Blackburn Rovers, FC Millwall, WHS en Kloetinge. De aanvang is donder dag om 12.30 uur. BERLIJN Judoka Mulder negende in Berlijn Judoka Kiara Mulder uit Nieuw- en Sint Joosland is bij haar de buut in het Europa Cupcircuit verdienste lijk als negende geëin digd in de klasse -63 kilo. SPUI Drie dagen soccer bij voetbalclub Spui Met het Johan Witte- toernooi voor de aller jongste jeugd begint vandaag het driedaag se soccertoernooi van voetbalvereniging Spui. Aan de tiende editie van het evene ment doen in totaal 55 teams mee. Het soccertoernooi wordt gespeeld op twee velden met een boarding. Mini's, F- en E-teams bijten vanmiddag het spits af. Op Hemel- vaartdag nemen 24 seniorenteams het tegen elkaar op. Vrij dag sluiten D-en C-ju- nioren het toernooi af. HULST Oud-HVV'24 tegen Oud-Middelburg Voorafgaand aan de laatste thuiswedstrijd van zondag-tweede klasser HW'24 dit sei zoen - tegen Desk - is er een duel van Oud- HW'24 met Oud-Mid delburg. Dit treffen begint zondag om 12.30 uur. Naar Voren Blauw! door Ben van den Aarssen W Met een seniorenmiddag en een receptie begint vandaag het feest programma van SV Smerdiek. De voetbalvereniging uit Sint Maartensdijk bestaat 75 jaar. De jubileumviering duurt tot en met komende zaterdag. Voor het precieze programma: zie www.smerdiek.nl door Roeland van Vliet VLISSINCEN. Motorcross ster Nancy van de Ven zal komend weekeinde in Duitsland haar derde plaats in de WK-stand verdedigen. De achttien jarige Vlissingse rijdt daar de Grand Prix van Teutschental. Alberto Contador won in 2015 de Ronde van Italië

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41