Peuter 's nachts de hort op Britse cruisepiraat genoot van 'gratis' trips Man eerder veroordeeld wegens mishandelingen met zoutzuur en strijkijzer NIEUWS 3 Duits paar gijzelt, martelt en doodt minstens twee vrouwen. Het stel beleeft er sadistische genoegens aan. HÖXTER. Het lijkt het scenario van een horrorfilm. In het Duitse pro vinciestadje Höxter heeft een voor malig echtpaar de afgelopen jaren een aantal vrouwen gevangen ge houden en gemarteld, in tenmin ste twee gevallen met de dood tot gevolg. De gegijzelde vrouwen leefden met hun kwelgeesten in één huis. Ze werden vastgeketend aan het bad of aan een verwar mingsbuis als ze zich verzetten. De afgelopen week werd uit een verklaring van een van de da ders het lot duidelijk van één van de dodelijke slachtoffers, een 41-ja- rige vrouw uit Nedersaksen. Giste ren maakte de politie bekend dat al eerder, in 2014, een 33-jarige vrouw is bezweken onder weken lange folteringen door Wilfried W. (46) en zijn voormalige echtge note Angelika B. (47). Volgens een politiewoordvoer der heeft een derde vrouw levend weten te ontkomen. Mogelijk zijn meer vrouwen slachtoffer gewor den van het 'horrorpaar'. Er heb ben zich inmiddels meer vrouwen gemeld die contact met het paar zouden hebben gehad. Geweldsfantasieën De gruwelijke gebeurtenissen in het 'Horror-Haus von Höxter', in de deelstaat Noordrijn-Westfalen, houden Duitsland sinds enkele da gen in hun greep. Het is moeilijk te begrijpen hoe W. en zijn ex-vrouw, van wie hij in 2023 om financiële redenen scheidde, in hun onopvallende, witgepleis terde, vrijstaande woning jaren lang hun geweldsfantasieën kon den uitleven zonder te zijn ont dekt. Omwonenden zeggen het stel, dat na hun scheiding bleef sa- menwonen, met enige regelmaat in gezelschap van hun slachtoffers te hebben gezien. Het paar liep afgelopen week bij toeval tegen de lamp toen de twee probeerden om zich te ont doen van een zwaargewond slacht offer, de 4t-jarige Susanne F. Die vrouw werd sinds maart door hen gegijzeld. De moordenaars wilden Susanne, die kort na kennisma king bij het stel was ingetrokken, terugbrengen naar Bad Ganders- Daders liepen tegen de lamp toen zij ambulance belden voor 41-jarige vrouw die kort daarop overleed heim, waar zij oorspronkelijk van daan kwam. Onderweg kreeg het gezelschap autopech. Toen de toe stand van het slachtoffer verslech terde, besloten Wilfried W. en An gelika B. een ambulance te bellen. Hulp kwam te laat: Susanne F. overleed in het ziekenhuis. Het paar werd opgepakt. Boulevardblad Bild publiceerde de foto van Wilfried W. waarmee hij contact zocht met vrouwen: ge kleed in t-shirt en sportbroek, lig gend op een onopgemaakte sofa. In de begeleidende tekst doet de man zich voor als 'romantisch' en 'ambitieus'. Als 2t-jarige zat Wilfried W. al eens een gevangenisstraf uit, bleek gisteren. W. had zijn toen malige 23-jarige echtgenote mis handeld, onder meer door zuur over haar heen te gooien en haar met een gloeiend strijkijzer te be werken. Ook sloot hij haar uren lang op in de kofferbak van zijn auto. Bij die praktijken had W., die in 2995 tot bijna drie jaar cel werd veroordeeld, eveneens een partner-in-crime: zijn toenmalige minnares. Zij kwam er met een voorwaardelijke straf vanaf. Manipulatieve gaven Volgens Angelika B., die een om vangrijke bekentenis aflegde, be schikt Wilfried W. over manipula tieve gaven. De vrouw beweert in de macht van haar ex te verkeren en eveneens door hem te zijn mis handeld. Volgens W. is niet hij, maar zijn ex-vrouw de kwade ge nius in deze geschiedenis. Politiewoordvoerders beken den dat zij niet eerder met derge lijke ernstige feiten zijn geconfron teerd. 'We hebben in diepe afgron den gekeken', zei onderzoekslei der Ralf Östermann op een pers conferentie in Bielefeld. Het ging het moordenaarspaar om bevredi ging van hun sadistische neigin gen, eerder dan om seksueel ge not, aldus Östermann. Bij Susan ne F. was het haar met plukken uitgerukt. Opdat die kale plekken niet publiekelijk zouden opvallen, schoren de daders haar hoofd kaal. Het lijk van het eerdere slacht offer, Annika W. - een eenzame jonge vrouw die in 2013 zelfs met Wilfried W. was getrouwd - werd in een diepvriezer gestopt. Het lichaam werd later in stukken ge hakt, de ledematen verbrand. De verdwijning van Annika W. bleef onopgemerkt omdat de da ders met haar gsm berichten stuurden naar haar moeder. Daar in gaf 'Annika' aan dat het met haar 'goed ging'. Na haar dood meldde het horrorpaar de vrouw af bij de gemeente met de mede deling dat ze naar Amsterdam was vertrokken. e stond daar met haar blote beentjes en knuf fel. Moederziel al leen." Twee dagen la ter zit klusjesman Arie Goudart (32) er nog vol van. De vrienden kwamen terug van een feestje toen ze het meisje bij een rotonde zagen. „Ze stond daar gewoon op de Meerlandenweg. Een blond meisje met roze schoentjes. Nog geen 3 jaar oud. We schrokken ver schrikkelijk. Ze huilde niet, ze was niet bang, lachte naar ons. Het was best koud, dus ik heb mijn jas om haar heengeslagen. Ik ben zelf vader van twee kleine kin deren van 2 en 4 jaar oud. Je moet er niet aan denken dat ze 's nachts in hun pyjama over straat lopen. Wie weet wat er had kunnen ge beuren. Dat is als ouder toch het ergste dat je kan overkomen?" Arie zette het kind in de auto en draaide de kachel omhoog. Een van zijn vrienden belde de politie. Daarna keken de vrienden bij de huizen in de buurt of er ergens een deur of raam openstond. Ze zagen niets en hoorden niemand. Het meisje kon niet vertellen waar ze vandaag kwam of waar ze woonde. 'Papa, papa' was het eni ge dat ze verstaanbaar zei. „Praten ging niet goed. Misschien slaap wandelde ze." De vrienden bel den de politie, die haar een kwar tiertje later ophaalde. Nog steeds opgewekt ging het meisje mee. Het kind werd opgevangen in het AMC Amsterdam. Ze mankeer de niets. De politie zette een bur- gernetactie op, maar dat leidde niet naar de ouders. Die belden 's ochtends 112 toen ze merkten dat hun dochtertje niet in haar bed lag. Het meisje moet uit eigen beweging het huis hebben verla ten. Blijkbaar zat de deur niet op het nachtslot. Voor de politie was de zaak afgedaan nadat het meisje en haar ouders waren herenigd. ROTTERDAM. Een Britse vrouw heeft de Rotterdamse cruisemaat schappij Holland Amerika Lijn (HAL) voor ruim een ton bela zerd. Ze maakte peperdure crui ses door Europa, maar betaalde nooit. Vlak voor haar vierde reis, van Venetië naar het Griekse Pirae us, pakte de politie haar op. De 'cruisepiraat' is uitgeleverd aan Nederland en staat volgende week voor de rechter. De Britse bedient zich van tientallen iden titeiten. Het Openbaar Ministe rie weet nu nóg niet hoe ze pre cies heet. Op de dagvaarding staan twee namen: Leah Abra ham en Michelle Freeman. De vrouw is een jaar of 53 en boekte telkens cruises met gesto len creditcards en valse paspoor ten. Ze nam het ervan: in april 2014 maakte ze vanuit Rome een twintigdaagse rondreis. In de zo mer van dat jaar voer ze achttien dagen van Rome naar Barcelona en in maart 2025 genoot ze van een reisje tussen Barcelona en Istanbul. Ze gaf duizenden eu ro's uit. Hoewel de eigenaren van de gestolen creditcards aan de bel trokken, bleek ze moeilijk op te sporen. De vrouw boekte ook cruises van Singapore naar Rotterdam en van Fort Lauderda le naar Barcelona, maar kwam daar niet opdagen. WOENSDAG 4 MEI 2016 Folteringen in Duits horrorhuis door onze correspondent Wierd Duk Leden van het onderzoeksteam gaan het huis in Höxter binnen waar minstens twee vrouwen werden gemarteld en gedood, foto Marcel Kusch/EPA door Ton Voermans Drie vrienden uit Amsterdam schrokken in de nacht van zondag op maandag enorm: rond kwart voor drie 's nachts zagen ze in Abc oude in het licht van de koplampen midden op straat een klein blond meisje. Vermoedelijk was zij aan het slaapwandelen. 'Z

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 3