'Ik ben er precies op tijd uitgeknikkerd' 'Zonder The Voice Kids had ik dit ook allemaal niet gehad' Het leven na The Voice Kids, Op zoek naar Joseph, PZC 8 ZEELAND ADRZ Fosfaat Organist Colofon 088-0561510 088-0139910 Pas achttien jaar en een beetje onwetend was Amir Vahidi toen hij meedeed aan het tv-programma 'Op zoek naar Joseph'. In dit programma werd de nieuwe hoofdrolspe ler voor de musical Jo seph and the Amazing Technicolor Dream- coat gezocht. „Ik had geen flauw idee waar ik aan meedeed. Dat is achteraf maar goed ook", vertelt hij. „An ders had ik nooit mege- daan. Dat zou zonde zijn want ik heb daar een toptijd gehad." Nu, acht jaar later, heeft de Goesenaar de mu ziektheateropleiding aan de kunstvakhoge school Codarts in Rot terdam afgerond, woont hij in de Maas stad, en is hij volop be zig met theater. Iets wat hij aan het pro gramma te danken heeft. Via één van de coaches daar kwam hij met de op leiding in aanra king. Daar werd hij vanaf dag één herkend. Maar dat was ook weer snel voorbij. „Ik word bijna nooit meer herkend op straat, dat is echt zeld zaam geworden." Met zeven klasgenoten richtte Amir mu ziektheatercollectief Club Gewalt op. Ze ma ken eigen producties. Niet de gro te musicals zoals Joseph maar kleine re mu- ziektheater- voorstellin- gen. Dat werk neemt hij bloedse rieus. „Ik heb niet vier jaar ge studeerd om nu als hobby thea ter te maken." De Goe senaar werd zesde in het programma. „Ik heb er precies genoeg uit kunnen halen en uiteindelijk ben ik er op het juiste moment uitgeknikkerd", vertelt hij. „Ik had de hoofdrol toen nooit volgehou den." De rol van Jo seph is volgens Amir namelijk een hele hefti ge rol die veel van een acteur vraagt. Amir kreeg in 2008 dus niet de hoofdrol en kwam niet terecht in de musi calwereld vol glitter en glamour. Maar als hij eerlijk is, zou hij niet anders willen. „Ik zou voor de volle hon derd procent kiezen voor wat ik nu doe. Ik haal zoveel voldoening uit het maken van ei gen werk. Het is te gek om je eigen ding te kunnen doen." Ik haal zoveel voldoening uit het maken van eigen werk' Isabel Provoost wilde met haar deelname mensen laten zien wat ze leuk vond om te doen, zingen. Dat deed ze toen al- leen nog thuis. Tot haar verba zing schopte ze het tot de finale. „Ik dacht eigen lijk dat ik niet goed kon zin gen." Isabel won de finale niet. Isa bel zingt tegen woordig nog steeds. Het verschil is dat ze nu voor meer mensen zingt dan alleen haar ouders. Onge veer twee keer per maand treedt de Middelburgse op. Dat Isabel nu regelmatig mag optreden heeft ze te danken aan haar deelname. „Als ik niet aan The Voice Kids had meegedaan, had ik dit ook allemaal niet gehad." In het begin werd de zange res vooral gevraagd als Isabel van The Voice. De laatste tijd merkt ze dat dat verandert. Ze treedt nu vaker op met bandjes. Sinds kort heeft de Middelburgse ook haar eigen bandje waar ze mee wil 'Ik wil heel bekend worden, Adele is mijn grote voorbeeld' gaan optreden. Ook in het dagelijks leven is Isabel steeds minder 'het meisje van The Voi ce'. „In de stad kij ken mensen me soms nog aan", ver telt ze. „Maar het is niet meer zo erg als in het begin. Toen kon ik echt niet in mijn trai ningsbroek door de stad lopen." Isabels ambities zijn groot. „Ik wil heel bekend worden, Adele is mijn grote voorbeeld." Maar wie denkt dat de ha vo-scholiere, die nu bezig is met haar examens, dadelijk met Isabel Provoost (16) uit Middelburg deed in 2014 mee aan The Voice Kids haar diploma op zak bij het conservatorium aan klopt, heeft het mis. Isabel wil Bio logie en Medisch laborato riumonderzoek gaan stude ren. Een bewuste keuze. „Ik wil zonder twijfel door in de muziek maar het is moeilijk om daarmee je brood te ver dienen." De studie is dan wel een plan B, de ambities zijn er niet minder om. Isa bel: „Ik wil graag meewer ken aan onderzoeken voor medicijnen tegen kanker of alzheimer." Maar muziek staat nu op de eerste plaats. „Ik blijf lekker optreden en grijp gewoon alle kansen die op mijn pad komen." Amir Vahidi (25) uit Goes deed in 2008 mee aan Op zoek naar Joseph Brieven Het ADRZ stelt (20 april) dat pa tiënten vanuit Schouwen-Duive- land naar Goes gaan als ze daar eerder terechtkunnen. Daardoor zou het ziekenhuis in Zierikzee worden uitgehold. De werkelijk heid is anders. Het gebeurt regel matig dat de poliklinieken in Zie rikzee niet op een redelijke ter mijn vervolgafspraken kunnen maken. Zo zou ik bijvoorbeeld onlangs pas op een termijn van 2 maanden voor de uitslag van een MRI-scan in Zierikzee terecht kunnen. Omdat ik dat niet accep tabel vond, kreeg ik via de centra le planning een afspraak in Goes voor 13 april op een termijn van 4 weken na de scan op 17 maart. Tot mijn grote verbazing kreeg ik van de neuroloog be richt dat ze deze wachttijd niet acceptabel vond. Ik kon een week na de MRI-scan op 23 maart in Goes terecht voor de uitslag. Dit is het voor ons ver trouwde beeld van het ADRZ: coöperatieve specialisten in een patiënt-onvriendelijke organisa tie. Tot mijn verbazing las ik (23 april) over het gebrek aan fosfaat. Toen men nog de was deed met fosfaathoudende middelen ont stond eutrofiëring van het afVal- water met als gevolg toename van de visstand in de Noordzee. Bij Thermphos was men voorne mens de productie van fosfaat uit erts om te zetten in recycling van fosfaat uit afvalwater. Om dit te kunnen realiseren was productie van fosfaat uit erts nog enige tijd noodzakelijk. Door het dumpen van fosfaaterts door Afghanistan on der toeziend oog vanuit Brussel werd dit onmogelijk gemaakt en ging Thermphos verloren met als gevolg vele werklozen. Terwijl men Thermphos ter ziele liet gaan werd in Amsterdam een fabriek opge start die dezelfde doelstelling na streefde, namelijk fosfaatwinning uit afvalwater. Nu blijkt de cirkel die iedere nuchtere Nederlander heeft zien aankomen rond. Fosfaat als meststof tekort. Helaas moet de belastingbetaler weer opdraaien voor de ontmanteling van wat eens een bedrijf met toekomstvisie was. Wat jammer voor de heer Kraak (30 april) dat het voor hem 'over en uit' is na 45 jaar spelen op het orgel in de Nicolauskerk, Wolphaartsdijk. Bij herinrichting van een gebouw is het onvermijdelijk dat er tegen standers zijn. Maar dat bijna alle kerkbanken verdwijnen is niet waar. De Rijksgebouwendienst en Monumentendienst gaven toestem ming om enkel de kerkbanken van het middenschip te verwijderen. Dit waren dan ook de banken waar op het anno 2016 zelfs bij een korte preek echt niet meer comfortabel zitten was. De banken rondom het middenschip worden op dit mo ment vakkundig gerestaureerd en terug geplaatst. Als de herinrich ting klaar is, zeggen soms de groot ste tegenstanders: 'Het is toch wel mooi geworden'. Hoe is hei Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 lezersredacteur@pzc.nl Ad van Holten Weststraat 1, Zierikzee Kees Baan Wijdauplantsoen 29, Middelburg Gisela Nijsse Ring 5, Oud-Sabbinge Geen krant ontvangen? Vragen over verhuizing of vakantie? Onze excuses Bezorgservice De PZC wordt van maandag t/m vrijdag voor 7.00 uur be zorgd en op zaterdag voor 7.30 uur. Heeft u een bezorg klacht? De bezorgservice is open van maandag t/m vrij dag tussen 7.00 - 17.00. Op zaterdag van 8.00 -12.00 uur. Ook kunt u 24 uur per dag uw bezorgklacht doorge ven via pzc.nl/geenkrant of 088-0561510. Klantenservice Wilt u een nieuw abonne ment, een vakantie of verhui zing doorgeven, uw abonne ment beëindigen of heeft u een andere vraag? Neem dan contact op met onze klanten service via 088-0139910, open van maandag t/m vrij dag van 8.00 - 17.00 uur. U kunt 24 uur per dag uw va kantie of verhuizing doorge ven via pzc.nl/service. Abonneren Via pzc.nl/abonneren kunt u direct gebruikmaken van één van onze aanbiedingen. Of neem contact op met onze klantenservice voor een pas send aanbod. PZC Edisonweg 37e Vlissingen Postbus 5046 4380 KA Vlissingen Telefoon: 088-0130200 redactie@pzc.nl BTW Nr.: NL001094592B01 KVK Nr.: 10017784 Redacties Telefoon: 088-0130200 redactie@pzc.nl Walcheren 088-0130221 walcheren@pzc.nl Bevelanden/Tholen 088-0130221 bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Schouwen-Duiveland 088-0130221 schouwen-duiveland@pzc.nl Zeeuws-Vlaanderen 0115-645740 zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Postbus145, 4530 AC Terneuzen Sport sport@pzc.nl 088-0130241 Hoofdredacteur Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl Commercieel directeur Tessa van Waarde Leveringsvoorwaarden Op alle abonnementen zijn leveringsvoorwaarden van toepassing. Deze kunt u nale zen via pzc.nl/service of opvragen via 088-0139910. Advertenties Wilt u in de PZC adverteren neem dan contact op via 088-0139998 of ga naar persgroep.nl/adverteren Auteursrechten Alle auteursrechten en data bankrechten ten aanzien van de inhoud van deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbe houden. Deze rechten berus ten bij de PZC, c.q. de desbe treffende makers. Wet Bescherming Persoonsgegevens De PZC is een onderdeel van De Persgroep Nederland. De Persgroep legt abonneegege vens vast voor de uitvoering van de (abonnements)over- eenkomst. Deze kunnen ge bruikt worden om u te infor meren over diensten en pro ducten van de PZC en De Persgroep. Indien u hier geen prijs op stelt kunt u bellen met 088-0139910 of ga naar pzc.nl/service.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 36