Defect aan baggerschip vertraagt zandsuppletie WEEKMARKT MIDDELBURG Vrouwenpolder al 32 jaar in de ban van dorpsfeest tv 6 WALCHEREN IEDERE DONDERDAG Zeventig jaar lid van de PvdA Het klinkt als een spannend jongensboek; 'Het geheim van de Vrouwenpolderse dagen'. Wat is de kracht van dat feest? 'We hebben dit jaar twee van die grote vlaggen voor het feest' 09.00 TOT 16.30 UUR VpOK 5 MEI HEMELVAARTSDAG €24,50 p.p. www.hoteldeleugenaar.nl In de regio Mijn dorp, mijn stad Het geheim van de drie dagen door Annemarie Zevenbergen Als het enorme dun doek bij Duinoord is gehesen, barst het feest los. Drie dagen lang staat Vrouwenpolder in het teken van de Vrouwenpolder- se dagen. „Ja," grinnikt John Kodde „dat doen we dit jaar dubbel. We heb ben nu twee vlaggen." Kodde is bestuursvoorzitter van het organi serende comité. „We zoeken nog een goede plek voor die tweede vlag. Het liefs langs de N57. Maar ja, het doek mag natuurlijk niet over de weg wapperen." Voor de 32ste keer worden de Vrouwenpolderse dagen gehou den. Het dorp staat vanaf morgen drie dagen bol van de festivitei ten. Het evenement kent een ijzer- sterke formule. Een mix van brade rie, stunts, muziek en kermis. Jaar lijks stromen de bezoekers in gro ten getale het dorp binnen. Ver keersregelaars leiden een en ander in goede banen. Kodde: „Het geheim. Tja, daar moet ik even over nadenken hoor. Ik denk dat drie factoren een rol spelen. De datum is goed, met He melvaartsdag is iedereen vrij. Er is vertier voor iedereen. De kermis bijvoorbeeld is altijd erg in trek bij de jeugd. Mijn zoon van twaalf gaat 'lekker chillen bij de kermis', zegt hij. Maar er zijn ook spelle tjes, er is een springkussen, de bra derie, helikoptervluchten, bungee jumpen en veel muziek." „De derde factor zijn de onder nemers op het dorp. Die investe- John Kodde organisatie door Elodie Kint VLISSINGEN. De zandsuppletie van de stranden in Vlissingen gaat dins dag beginnen. Bijna een maand la ter dan gepland. Dat zegt een woordvoerder van Rijkswaterstaat. In eerste instantie zou het strand half april al opgehoogd wor den, maar dat werd uitgesteld naar begin mei vanwege een de fect baggerschip. Nu lijkt het erop dat de werkzaamheden 10 mei echt gaan beginnen. Om de werkzaamheden sneller te laten verlopen, worden er twee schepen ingezet. Volgens een woordvoerder zouden de werk zaamheden daardoor maar twee weken in beslag nemen, in plaats van vier. Nadat het strand vanaf het Nollestrand, richting de boule vard tot aan Dishoek is opgespo ten, zijn de stranden in Zoutelan- de en Westkapelle aan de beurt. Daar moeten de werkzaamheden eind juni klaar zijn. De stranden zullen tijdens de geplande ophoging gewoon toe gankelijk blijven. Behalve op de plekken waar gewerkt wordt. Die delen worden afgezet wegens ge vaar voor drijfzand en rondrijden de bulldozers. Het ophogen van het strand tus sen Westkapelle en Vlissingen is nodig om Walcheren te bescher men tegen de zee. In totaal wordt er 650.000 kubieke meter zand aangebracht op het strand van Vlissingen tot aan Dishoek. Nog eens 700.000 komt te liggen op de stranden tussen Westkapelle en Zoutelande. ren ieder jaar veel zonder dat zij er direct van alles voor terug wil len zien. Of dat nu de bakker, te gelzetter of de timmerman is, ze doen allemaal mee." „Het ondernemersklimaat is hier de laatste jaren erg goed. Je ziet dat ook in het dorp. Of dat te maken heeft met de dorpvisie en de opknapbeurt van het dorpshart en de Fort den Haakweg? Ik weet het niet. Maar het is wel goed dat het zo gaat. Wij moeten het als or ganisatie ook echt hebben van de goodwill van de ondernemers." Nieuwe activiteiten zijn er ook dit jaar. „We hebben een nieuwe serie stuntshows. Zaterdag staat er een half pipe waar gestunt wordt op de fiets of op skates. We wilden wel wat actie. In de dorps visie staat Vrouwenpolder ook om schreven als de plek voor 'stoere mannensporten'. Voor de Vrou wenpolderse Dagen moest dat wel duurzaam; zonder motorgeronk. Geen gevaarlijke situaties ook." En dan die enorme vlaggen. Twee maar liefst, met ieder een omvang van 27 bij 18 meter vertelt Kodde. „Ze hangen straks aan twee kranen van Melis. Een bij Duinoord en de ander weten we nog niet precies. Er zijn vijf man nen nodig om ze te hijsen en de touwen vervolgens goed aange spannen te krijgen. Ja, echt dé blik vanger voor ons feest. Van ver al te zien. En nu dus dubbel!" 2e pinksterdag GEOPEND Van 10.00 tot 16.00 uur Doorlopende kookdemo's Speciale pinkster-jubileum- 20 ACTIES! Kloosterweg 6 Kapelle industrieterrein 'De Smokkelhoek' Tel. 0113-33 00 04 KEUKENSTUDIO www.ssk-keukenstudio.nl HOTEL BRASSERIE MMMMMaandmenu Mei Salade met Hollandse kaassoorten Asperges met ham, ei, gekookte krieltjes en botersaus Vanille ijs met aardbeien en slagroom Op vertoon van deze advertentie ontvangt u 2,00 p.p korting op ons maandmenu. iir 1 i ■r Jh v LEKKER ANDERS EN PUUR GENIETEN DISHOEK Start seizoen toeristenkerk Zondag 8 mei wordt de eerste dienst van het seizoen gehou den in de katholieke toeristenkerk in Dis hoek. In de Emmaus- kerk aan de Wester- scheldelaan worden van mei tot en met september elke zon dag om 10.00 uur diensten gehouden onder de noemer 'toeristenkerk'. De diensten worden op geluisterd met muzi kale optredens. VLISSINGEN Stijldansles In de Gereformeerde Kerk in Vlissingen wordt zaterdagavond een stijldansles gege ven voor het goede doel. Job van der Wal zal verschillende be ginselen van stijldans aanleren. Kaarten voor de dans les zijn te koop aan de deur en kosten 5 euro per persoon of 7,50 per koppel. De aanvang is om 20.00 uur. MIDDELBURG University College Roosevelt brengt theatervoorstelling Theatra, de theater sociëteit van de Uni versity College Roosevelt, houdt vrij dag het jaarlijkse voorjaarstoneelstuk. Dit jaar is er gekozen voor het stuk 'The Three Musketeers'. Het stuk wordt een malig opgevoerd in de Schouwburg in Middelburg. De voorstelling is En gelstalig is, maar is toegankelijk voor ie dereen in de regio. De uitvoering begint om 20.00 uur. MIDDELBURG Bingomiddag Activiteitenvereni ging Bastion houdt zaterdag haar maan delijkse bingomid dag. De bingo begint om 14.30 uur in Bastion 40 in Middelburg. MIDDELBURG. Sofie Mensen (89) kreeg gisteren namens de PvdA, uit handen van afdelingsvoorzitter Bob van Schuylenburch (I), een erepenning omdat ze zeventig jaar lid is van die partij. „Ik kom uit een rood nest", vertelt ze. Ze was twee periodes raadslid en noemt de fusie van de middelbare scholen in Middelburg een van de hoog tepunten uit haar politieke loopbaan. „Als onderwijsspecialist was ik daar bij betrokken." Ook de heer Breeuwer (93) kreeg namens zijn partij een erepenning, foto Lex de Meester DOMBURG Gemeentehuis, 09.00-17.00 uur- Tentoonstelling sie raden en objecten van Ineke Otte GRIJPSKERKE Woonzorgcomplex Nimmerdor, 10.00-11.00 uur - Koffieochtend voor senioren KOUDEKERKE De Couburg, 13.00-16.30 uur - Bil jarten voor senio ren; De Klimop, 13.30-16.00 uur - Koersbal; Dorps plein, 19.15 uur - Stille tocht met aan sluitend dodenher denking MIDDELBURG Kindcentrum De Aventurijn, Henry Dunantlaan 4, 10.00,11.00,12.45, 13-45,14-45 en 15.45 uur - Voorjaarstak versieren voor kin deren van 4 t/m 12 jaar; Nassaulaan 10, vanaf 10.00 uur - Bloemenvelden zaaien georgani seerd door Imker vereniging Walche ren; Kaasboerderij Schellach, Golstein- seweg 25,16.00 uur - Boerderijbeleving met o.a. een rond wandeling over het bedrijf OOSTKAPELLE Duinvlietweg 6, 13.30-15.00 uur - Start WOU wande ling o.l.v. een gids; De Halve Maan, 13.30-16.30 uur - Bridgen; De Egelan tier, 13.30-14.30 uur - Wandelactiviteit voor senioren SEROOSKERKE De Zandput, 13.30-17.30 uur - Soos voor senioren met diverse activi teiten VLISSINGEN Falckstraat 4, 08.30 uur - Recreatieve wandeltocht van 5 of 10 km in en rond Vlissingen; Vrijen- hovenzaal, Basken- burgplein 8, 09.00 uur - Peutergym; Van Hogendorpweg 58A, 09.30-11.30 uur - Naai-atelier, iede re woensdagmor gen de mogelijk heid kleding te la ten verstellen; Noor derbegraafplaats, vanaf 19.45 uur - Dodenherdenking m.m.v. o.a. verzets held Jaap Rus en Ko ninklijke Harmonie vereniging Ons Ge noegen ZOUTELANDE Duinopgang 't Pauwtje, 13.00-17.00 uur - Openstelling Bunkers; Woonzorg complex De Tien den, 13.30-16.30 uur - Soos voor senio ren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34