TO0S Terneuzenaren blijven uit voorzorg in de cel Racistische stickers aangetroffen in Hulst Vakantie 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Ik denk op 5 mei na over mijn vrijheid. Uw Mening ONEENS paul kusters Politiek café met Kamerlid Onderzoek overstroming Extra treinen bevrijdingsdag SNELHEID SC00TM06IELEN AAN EANdEN column Jan van Damme Beste thuisblijvers, wat is het hier fantastisch. Vanuit ons huisje heb ben we uitzicht tot bijna op de Middelland se Zee. Een panorama, het is net een ansichtkaart pal voor ons raam. En dan de dorpen en de stadjes hier in de buurt. Allemaal opgebouwd met stenen die nog door de Romeinen zijn uitgehakt. Met kerken en kastelen uit de tijd dat ze bij ons maar net aan de in polderingen waren begonnen. We hebben ook de beroemde zwange- Maar het geeft toch wel te denken als je eigen attributen als antiek worden aangeboden. re Madonna gezien, van Piero del- la Francesca in Monterchi. Zo lief, ze houdt een hand op haar dikke buik. Al bijna zeshonderd jaar lang. We hebben het erg naar ons zin. Op de website van ons PZC'tje za gen we de foto's van Koningsdag. Koud! Hier hebben we een oranje bittertje geproefd op ons terras in de zon. Nog geen zomer, maar wat scheelt het. Gisteren zijn we naar een uitge breide antiekmarkt in Arezzo ge weest. Antiek, da's een iets te groot woord. De inboedel van veel nog niet zo lang overleden Italia nen, was onze indruk. Servies, be stek, meubilair, sieraden. En ten nisrackets! Houten tennisrackets, Dunlop en Slazenger, waar ik toch wel tot twintig jaar geleden zelf een balletje mee sloeg. Voor een paar tientjes, niet duur, maar het geeft toch wel te denken als je ei gen attributen als antiek worden aangeboden. In de verte zien we nu een niet mis te verstane onweerslucht aan komen. Zou dat het regenfront zijn dat ze aankondigden? En oh ja, de Italianen zijn wel erg vlotte rijders hoor. Op de autoweg gaat het nog, maar op de binnenwegen lijkt het alsof ze alleen een gaspe daal hebben. Ik doe m'n best ook een beetje als een autocoureur over te komen. Maar weet je, de wegen hebben hier zulke gaten en bulten, dat ik af en toe in mijn ach- teruitspiegel kijk of er toch niet een wiel in een kuil is blijven ste ken. We hebben het best naar ons zin. Leggen jullie s.v.p. de kranten op datum op de keukentafel? Politie moet vooral boeven vangen. toosenhenk.nl El SP-kamerlid Sharon Gest- huizen spreekt vrijdag avond 13 mei over de vluch telingenproblematiek in tij dens een politiek café van haar partij. Thema van de avond is: 'Vluchtelingen in Europa, hoe nu verder?' Sharon Gesthuizen is woordvoerder vluchtelin genzaken van de SP. De zaal gaat om 19.00 uur open. Eenentwintig keer is Zee land de afgelopen 500 jaar getroffen door een storm vloed, schreef historisch geograaf Adriaan de Kraker in 2015 in onderzoeksblad Hydrology and Earth Scien ces. Schatten Zeeuwen daardoor ook het risico op een overstroming hoger in dan andere Nederlanders? Masterstudent aan de Vrije Universiteit Esther Plat- teeuw uit Terneuzen doet er onderzoek naar. Door middel van een enquête probeert de Zeeuwse in zicht te krijgen in overstro mingsgevaar. De resultaten worden in juli bekendge maakt. De NS zet morgen extra treinen in van en naar Vlis- singen, vanwege de ver wachte drukte door het Be vrijdingsfestival in de stad. Er zijn 's avonds laat drie extra treinen aan de dienst regeling toegevoegd. Ook is een aantal treinen langer of groter. De laatste sprin ter vertrekt om 00.36 uur vanuit Vlissingen. Op ns.nl/reisplanner staat de actuele dienstregeling. Mensen MIDDELBURG. „Ik moest mezelf verdedigen, ik moest vechten voor mijn leven en mijn vriend werd vermoord." Terneuzenaar R.B. (38) blikte gisteren in de Middelburgse rechtszaal terug op de nacht van 30 november 2014 toen hij samen met zijn vriend Gideon Verhelst in Ter- neuzen tegenover Juny Constan- tia en zijn neef S.C. stond. Vol gens B. is er toen geprobeerd hem om te brengen. Daarom trok hij, aldus raadsman Mark Dunsbergen, een mes en 'prikte' hij Juny in zijn nek om vervol gens weg te rennen. Verhelst werd vervolgens neergeschoten door S.C die voor die daad veroor deeld is tot dertien jaar cel. De dood van Verhelst zorgde ervoor dat het al lang slepende conflict in Terneuzen tussen twee Antilliaanse groeperingen en hun aanhang nog heftiger werd. Officier van justitie Rob Rammeloo: „Twee rivaliserende groepen die elkaar letterlijk naar het leven staan, die het uitvech ten op leven en dood." Hij vroeg de rechtbank dan ook om ervoor te zorgen dat B. en zijn maat P.M. (25) in voorarrest blijven. Want zij worden ervan verdacht dat ze betrokken zijn bij de schietpartij op 19 december 2014 waarbij Juny Constantia zeer ern stig gewond raakte. De beide Terneuzenaren ver schenen gisteren voor de recht bank tijdens een tussentijdse zit ting. Hun raadsmannen vroegen vergeefs om schorsing van het voorarrest. De rechtbank wees die verzoeken af omdat ze zich dan weer actief kunnen gaan be- 'Ik moest mezelf verdedigen, ik moest vechten voor mijn leven en mijn vriend werd vermoord' moeien met het conflict tussen de beide groeperingen. Dunsbergen liet ook weten dat hij het letterlijke verslag wil hebben van een telefoongesprek dat S.C. vanuit de gevangenis voerde met een vriend. De raads man vermoedt dat er toen ge sproken is over de eerste schiet partij. De twee worden 25 augustus daadwerkelijk berecht. Met verfkrabbers werd gepoogd de racistische stickers te verwijderen. Op de stickers staan verschillen de afbeeldingen. Ook staan er teksten op, zoals 'Close the bor ders' (sluit de grenzen), 'Protect Europe' (bescherm Europa) en 'Eigen volk eerst'. Ze zijn onder meer in de Zoutestraat, Zand straat en Truffinoweg aangetrof fen, maar ook binnen de stads wallen, zoals in de Walstraat. Daarnaast zijn er spuitbussen ge bruikt voor racistische leuzen. De stickers zijn volgens de ge meente niet alleen discrimine rend en opruiend, maar vervui len ook het straatbeeld en ge meentelijke eigendommen. Volgens een woordvoerster van de gemeente zijn er tot nu toe tientallen stickers aangetrof fen. Ze sluit niet uit dat er nog meer exemplaren op borden ge plakt zijn. Hulst vermoedt dat dat vooral de afgelopen maand is gebeurd. De gemeente heeft aangifte gedaan bij de politie. Hulst roept getuigen of mensen die meer we ten over de racistische stickers op zo snel mogelijk contact op te nemen met de politie. heukopter&eelren van een POLITIE A CHTERVOL61N6 OP RE A2... HENK, PA IS OP TV 225 reacties GOES TERNEUZEN Invullen kan op: www.pzc.nl/- overstromingsenquete VLISSINGEN HULST Anneriek van Heugten kanshebber boekenprijs Mijn moeder is geen heks van kinderboekenschrijfster An neriek van Heugten uit Hulst staat op de longlist voor de Thea Beckmanprijs 2016. 'Kinderen van het Ho ge Huys' is een bundel van tien schrijvers over kinde ren die in de 17e eeuw op het Muiderslot leefden en bevat ook een verhaal van Anneriek van Heugten. door Emile Calon foto Camile Schelstraete door Bob Maes HULST. De gemeente Hulst en de politie zijn op jacht naar de perso nen die racistische en rechts-ex- tremistische stickers in Hulst heb ben geplakt. Gemeentewerkers hebben gisteren zoveel mogelijk stickers verwijderd. 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2