Bale moet zich nog altijd bewijzen 18 SPORT Ajax heeft de 34ste landstitel voor het grijpen. Van wie is deze schaal? De roem in 34 factoren, in willeurige volgorde. Serieus, of met een kwinkslag. Riviercruise Zuid-Nederland Vlaanderen 1 Nigel Hasselbaink Wie? Nigel Hasselbaink van Excel sior. Prikte tegen PSV in blessure tijd de t-i binnen. Symbool voor de gemakzucht van de concur rent. 2 Doelsaldo (1) Is doorslaggevend, zeggen de re gels. In i960 was er nog een klas sieke beslissingswedstrijd. Was dat niet mooier geweest? Volgen de week in De Kuip: Ajax - PSV. Voor de schaal. 3 De linker van Arek Milik Hard, zuiver en o zo vaak raak. 4 Natuurlijk Frank de Boer Hij flikt het weer. Voor de vijfde keer in vijfenhalf jaar tijd. Mis schien niet eens met de beste se lectie. 5 Yaya Sanogo Vergis je niet. Viel toch drie keer in. Excuses voor het cynisme. Ver sierde een strafschop tegen FC Twente. 6 Kenny Tete De verdediger haalde in het jaar van zijn doorbraak zelfs het Neder lands elftal. 7 Hennie Spijkerman Die trouwe adjudant van De Boer. Hoofdcoach uit tegen Groningen, toen De Boer sniffend in bed lag. 8 Eirik Hestad Wie? Eirik Hestad. Onbeduidende speler van Molde FK. Mede dank zij zijn goal zat het Europese avon tuur van Ajax er in december al op. 9 Davy Klaassen Het toonbeeld van saamhorig heid. Zijn eerste jaar als aanvoer der en deed dat als vanzelfspre kend. 10 Niki Zimling Afgelopen zomer vertrokken. Weg verleiding om hem per ongeluk op te stellen. 11 Doelsaldo (2) De rode loper werd soms uitge rold voor Ajax. Speciale vermeldin gen voor Roda JC (6-0), SC Cam- buur (5-1) en sc Heerenveen (5-2). 12 De kritische fans Fluiten als het bij rust maar 1-0 staat. In een competitie die beslist wordt op doelsaldo, is dat wel zo lekker. 13 Nemanja Cudelj Ondervond dat Ajax geen AZ is. Maar de krachtpatser werd uitein delijk van grote waarde. 14 Johan Cruijff Een titel als ode aan de overleden meester. Trouwens, Ajax deed tij dens zijn herdenkingswedstrijd het enige juiste op het veld. Dat lukte FC Barcelona niet. 15 Ronjans De PEC-trainer kon het niet ma ken om die wedstrijd te verpes ten. Zwolle verloor keurig met 3-0. 16 Diederik Boer Loyale tweede doelman. Keepte uit tegen Heracles. En deed toen wat hij moest doen: de nul hou den. 17 Orlando Trustfiill Nieuw in de technische staf. Vol gens veel spelers het brein achter het ongekend lage aantal tegentref fers. 18 Riechedly Bazoer Groots is waarschijnlijk zijn toe komst. Voorbestemd voor de Euro pese top, maar nu wel even bank zitter. Kreeg een lesje nederigheid van de trainer. 19 MarcOvermars Of had hierboven de naam van de technisch directeur moeten staan? Voor hetzelfde geld had Bazoer nog bij PSV gespeeld. 20 Björn Rekelhof De conditie- en hersteltrainer. Zondag is de laatste wedstrijd en de ziekenboeg is zo goed als leeg. Dat is ook wel eens anders ge weest. 21 Danny Makkelie Spreek zijn naam niet uit in Eind hoven en Utrecht. Gaf Ajax hét ar bitrale cadeau van het jaar. 22 Sjoerd Jan de Vries Clubarts van NEC hielp Jasper Cil- lessen aan het perfecte masker toen de keeper dit seizoen voor de tweede keer zijn neus brak. 23 Jairo Riedewald Zie Kenny Tete. 24 De competitieplanner PSV - Ajax een paar dagen plan nen na Atlético Madrid. En dat in juli al weten. Een geniaal vooruit ziende blik. 25 Het hoofd van Arek Milik Zorgde voor de kapitale winst in die uitwedstrijd bij PSV (0-2). 26 Het golfkarretje Hielp De Boer, met gipsbeen, let terlijk dicht bij de groep te blijven tijdens trainingen. 27 De e-scooter Hielp De Boer, met gipsbeen, let terlijk nog dichter bij de groep te blijven tijdens trainingen. 28 De milde winter Er zitten toch een hoop mooiweer- voetballers tussen. Het blijft Ajax. 29 Carlo L'Ami Doet altijd driftig met een multo map onder zijn arm. Wel de man achter de corners waaruit Ajax al leen al thuis tegen Cambuur drie keer scoorde. 30 Mike van der Hoorn Nog één wedstrijd overeind blij ven en dan lacht hij straks al zijn criticasters heel hard uit. 31 Wim Jonk Er pompte geen bloed meer door het Technisch Hart van Ajax. Het vertrek van Jonk was de enige ma nier voor een succesvolle reanima tie. 32 John Heitinga Kon het niet meer aan. In rol als verkapte assistent heeft hij wél een functie. 33 De focuscoach Wie hij is en wat hij doet? Geen flauw idee. Maar De Boer is blij met hem. Zondag moet de selec tie zich nog wel één keer focussen trouwens. 34 De Graafschap Scoorde maar liefst vijf keer tegen PSV en bewees Ajax daarmee een grote dienst. Of maken de Super boeren het zondag tegen Ajax goed voor PSV? Hij lijkt zich prettiger te voelen als Cristia- no Ronaldo er niet bij is. En als dan ook Ka- rim Benzema nog ontbreekt, heeft Gareth Bale het rijk hele maal voor zich alleen. Dan voelt hij zich vrij in de aanval van Real Madrid, hoeft hij nauwe lijks mee te verdedigen én scoort hij de doelpunten die zijn ploeg zo hard nodig heeft. Aan het einde van zijn derde seizoen heeft de Welshman met zijn beslissende treffers tegen Rayo Vallecano en Real So- ciedad zijn ploeg in de race om de Spaan se titel gehouden. Ter wijl Ronaldo en Ben zema met spierblessu res kampen, is Bale juist in topvorm. Tegen Manchester City zal hij vanavond wel weer Ronaldo naast zich weten, die volgens trainer Zine- dine Zidane weer honderd procent fit is. „Bale staat op dezelfde hoogte als Ronaldo. Hij is een beslissen de speler", zei Zidane na de 0-1 zege bij Real Sociedad. Bale scoorde tien minuten voor tijd de enige treffer. Met het hoofd, zoals zo vaak: negen van zijn 19 doelpunten dit seizoen waren uit kopballen. Al zijn goals scoorde hij in de competi tie, waarin hij ook 11 assists gaf. In de Champions League staat hij nog droog. Maar hij is wel steeds vaker trefzeker. Vooral sinds Zidane rond de jaarwisseling de ontsla gen Rafael Benitez kwam vervan gen. De Fransman houdt stee vast James Rodriguez aan de kant, zodat het middenveld wat defensiever is en Bale ontlast wordt van zijn verdedigende ta ken. „Ik ben een completere voet baller geworden sinds ik bij Real speel", zei Bale on langs in een van de weinige interviews die hij heeft gegeven. „In Engeland was het toch vaak van de ene naar de andere kant rennen, kon ik vooral op mijn snelheid ver trouwen. In Spanje wordt veel meer aan het positiespel ge dacht." Niettemin heeft hij nog lang niet ie dereen overtuigd van zijn waarde voor Real Madrid. Sinds zijn eer ste stappen na zijn komst van Totten- ham Hotspur heeft hij last gehad van dat duizelingwekkende prijs kaartje van too miljoen euro. De in totaal 58 doelpunten in 120 wedstrijden zijn goed, maar niet uitzonderlijk. Al zaten er enkele heel belangrijke bij, zoals de 2-r tegen stadgenoot Atlético Ma drid in de verlenging van de ge wonnen Champions League-fina le van 2014. Bale heeft nog altijd last van zijn prijskaartje zie stipreizen.nl/crrllb Per "Stip-schip" MS Allegro Inclusief alle maaltijden aan boord en dagelijks live muziek Alléén 11 juni (gegarandeerd vertrek) en 6 augustus Exclusief bij Stip Reizen Optioneel: busreis Arnhem - Lelystad Jonk, Milik of toch dat golfkarreije? door Daniël Dwarswaard door Edwin Winkels Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut exd. Calamiteitenfonds en reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Amsterdai Arnhei 'illemstad Antwerpen Roermond Hasselt#/ Maastricht Cruise Voordeel! nu al v.a. zoover Beleef tijdens deze riviercruise al het moois van Nederland en Vlaanderen vanaf het water. Het zeer populaire MS Allegro vaart u in 8 dagen langs bijzondere plekken en meert o.a. aan in Amsterdam, Antwerpen, Hasselt, Maastricht, Roermond en Nijmegen! Aan boord zijn tevens fietsen te huur zodat u op eigen gelegenheid de diverse plaatsen kunt verkennen. Gaat u mee? Op=Op! 11 juni Benedendek voordeelhut v.a. 439 Benedendek standaardhut v.a. 479 Bovendek hut v.a. 579 6 aug. v.a. 469 v.a. 504 v.a. 539

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 18