anders denken 38 li Atlético weerstaat Bayern en maakt zich op voor finale SPORT 17 IV plakken en de politie de weg pro beert vrij te houden. Als een agent aangeeft dat 'een paar men sen komen lunchen' groeit de hysterie. Leicester City is in aan tocht. Schaterlachend slaat een om stander de gekte gade. „Ik kom uit Londen en ben een fan van Manchester United. Een jaar gele den wist ik niet eens dat Leices- ter een voetbalclub had. Dit is mental. Maar het is ze gegund." Gospelkoor De kolder voor de eetgelegenheid valt in het niet bij de taferelen voor het stadion. Daar wordt clubliefde en heldenverering naar een ongekend hoog niveau getild. Een gospelkoor brengt een loepzuiver eerbetoon aan N'Golo Kanté, de Franse middenvelder. En The Squad, een groep jonge muzikanten, rapt aanstekelijk over de opmars van Leicester in hun nummer 'Fearless'. In de euforie verliest beschei denheid soms aan kracht. Clau- dio Ranieri gaf 's ochtends nog aan niet te geloven in titelprolon- gatie. „Ons doel volgend seizoen is een plek in de top tien." De boodschap van de Italiaan, veraf good door de achterban, krijgt niet overal navolging. In een kof- man met bescheiden middelen tot diep in februari aanhaken in de top. Juist in Engeland, waar clubs vaak maar raak kopen, waar het systeem zo pervers is dat Mar co van Ginkel één van elf mid denvelders kon zijn in een selec tie van Chelsea, juist daar kan het lonen als je andersom denkt. Leicester speelt al een heel sei zoen met een vast elftal. Steeds dezelfde gasten, die samen twee honderd procent geven in een su- percompacte speelwijze op de counter. Valt een tegenstander aan en Leicester verovert achter in de bal, dan is spits Vardy al weggesprint in de diepte. En dan komt meteen de pass, want eigen belang of ego's tellen niet. De kracht van automatismen, van het kennen en erkennen van eikaars kwaliteiten, weegt op te gen de afwezigheid van superster ren. Het leidt ook tot meer team spirit dan een roulatiesysteem, waarin drie vedetten voor één po sitie op elkaar loeren. Leicester had bovendien geen slopende Europese verplichtin gen, lag snel uit de FA Cup en de League Cup. Alle focus kon op de competitie. En cruciaal: de top clubs bleven cynisch. 'Leuk dat Leicester, maar als ze in januari niet terugvallen, dan wel in fe bruari. En anders knakken ze door de druk wel in maart of april.' Dit alles zorgt vanaf nu wel voor een andere sfeer. Als pak hem beet Bournemouth (ook een verrassing van dit seizoen) vol gend jaar een kickstart kent, dan kan de gevestigde orde niet meer argeloos zijn. fietentje vlakbij het stadhuis klinkt doodserieus: „We zijn het nieuwe Real Madrid." De overgrote meerderheid loopt niet naast zijn schoenen en maakt zich op voor de huldiging van zaterdag tijdens het thuis duel met Everton. Als Leicester City daarvoor de ruimte krijgt. Gisteren zaten Ranieri en de se lectie 'vast' in San Carlo. De hal ve stad wilde de stuntploeg van dichtbij zien. In de wetenschap dat zoiets nooit meer gebeurt. Vroege vogel Coleman neemt zichzelf daarom voor nog wat da gen vrij te nemen. „Dit feest hou ik nog wel een maand vol." LEICESTER IN CIJFERS Het blijft razend knap hoe Diego Simeone in zijn dienstjaren als trainer van Atlético Madrid een Europese grootmacht heeft ge maakt van de Spaanse subtopper. Vergeten is misschien de Europa League-titel in 2012. De winst in Zowel Atlético Madrid als Bayern München miste gisteren een strafschop in de return van de halve finale het tweede clubtoernooi van Euro pa vormde wél de opmaat naar de successen in de Champions Lea gue in de jaren erna. Misschien is Madrid wel de voetbalhoofdstad van Europa, want een geheel Madrileense Champions League-finale is denk baar, straks op 28 mei in Milaan. Vandaag kan ook Real Madrid zich ten koste van Manchester Ci ty plaatsen voor de hete apotheo se van het belangrijkste Europese clubtoernooi. Het zou dan dezelfde finale worden als in 2014, toen Atlético en Real ook al de eindstrijd haal den. Toen won Real. Op het nip pertje. Na een gelijkmaker van Ser- gio Ramos in de negentigste mi nuut. Real won vervolgens in bles suretijd. Hoe zuur is de nederlaag voor Pep Guardiola, de trainer van Bayern die in München bijna alles won, maar niet de Champions Lea gue. Hij wordt er op afgerekend, al liet hij Bayern hogeschoolvoetbal spelen. Precies zoals de clublei ding dat wilde. Weer ook werd hij uitgeschakeld door een Spaanse te genstander, na Real Madrid in 2014 en FC Barcelona in 2015. Natuurlijk was de bal gistera vond voor de creatievelingen van Bayern, want de Duitsers moesten de Spaanse muur slechten. Die wil doorgaans van geen wijken weten. Spits Robert Lewandowski was dichtbij na twintig minuten. De uitstekende keeper Jan Oblak redde. Het offensief ging verder, met nog meer kansen voor de Poolse spits en ook een ziedend schot van Philipp Lahm. De openingstreffer van Bayern was een fortuinlijke. Xabi Alonso schoot een vrije trap tegen Gimé- nez op, waarna de bal in het doel belandde en de stand over twee wedstrijd weer gelijk was. Liet Atlético zich aanvallend dan helemaal niet gelden? Nauwe lijks eigenlijk. Maar toen plotse ling was er Antoine Griezmann, die ontsnapte aan de aandacht van de verdedigers David Alaba en Javi Martinez en voor de onver wachte tegentreffer aantekende. De 2-1 van Lewandowski was niet voldoende voor Bayern. WOENSDAG 4 MEI 2016 nieuwe Rear omringd met fans als hij het Italiaanse restaurant San Carlo na een lunch verlaat, foto AFP 8 8 Voor het eerst in 38 jaar (Nottingham Forest in 1977-78) heeft Engeland een nieuwe kampioen. Leicester eindigde tot dit jaar nooit hoger dan plaats 8 (1999-'00) in de Premier League. Geen speler in Engeland maakte de openingstreffer vaker dan Jamie Vardy (11). Riyad Mahrez scoorde dit seizoen vaker de winnende goal dan elke andere speler (8). Antoine Griezmann passeert Bayern-doelman Manuel Neuer en schiet Atlé- tico Madrid naar de finale van de Champions League, foto Getty Images door Nik Kok MÜNCHEN. In feitelijk de eerste ech te Atlético-aanval van de wedstrijd scoorde Antoine Griezmann het doelpunt dat de wedstrijd deed kantelen. Die treffer kwam Bayern nooit meer echt te boven, al drong de ploeg van trainer Pep Guardiola in de slotfase wel nog flink aan. UITSLAGEN TENNIS Madrid (Spa). Mannen. Eerste ronde: Bautista (Spa/15) - Giraldo (Col) 6-3 7-5, Soek (VSt) - Paire (Fra) 2-6 6-2 7-6 (5), Kyrgios (Aus) - Pella (Arg) 7-6 (7) 6-4, Monfils (Fra/13) - Anderson (ZAf) 6-4 6-1, Fog- nini (Ita) - Tomic (Aus) 6-2 6-4, Del Potro (Arg) - Thiem (Oos/14) 7-6 (5) 6-3, Carreno (Spa) - Dimitrov 7-6 (3) 6-3, Tweede ronde: Raonic (Can/11- Dolgopolov (Oek) 6-4 6-7 (3) 6-2, Nadal (Spa/5) - Koez- netsov (Rus) 6-3 6-3. Karsji (Oez). Mannen. Eerste ronde: Diez (Can) - Criekspoor (Ned) 6-2 7-6. Madrid (Spa). Vrouwen. Tweede ronde: Begu (Roe) - Muguruza Blanco (Spa/3) 5-7 7-6 (4) 6-3, Halep (Roe/6) - Knapp (Ita) 6-1 6-1, Bacsinszky (Zwi/10) - Makarova (Rus) 6-4 5-7 6-4, Suarez Navarro (Spa/8) - Li- sicki (Dui) 6-3 6-2, BAYERN MUNCHEN ATLÉTICO MADRID Tunis (Tun). Vrouwen. Eerste ronde: Foretz (Fra) - Rus (Ned) 6-3 6-1. Cagnes-Sur-Mer (Fra). Vrouwen Eerste ronde: Dijas (Kaz/2) - Hogenkamp (Ned) 6-1 6-4. VOETBAL Champions League. Halve finales. Bayern München - Atlético Madrid 2-1 (1 -0). 31. Alonso 1-0, 54. Griezmann 1-1, 74. Lewan dowski 2-1. Bijzonderheid: 34. Müller mist strafschop, 84. Torres mist strafschop. (eerste duel: 0-1). Bijzonderheid: Atlético Ma drid speelt op zaterdag 28 mei in Milaan de fi nale van de Champions League. Programma. Vandaag, 20.45 uur: Real Ma drid - Manchester City (eerste duel: 0-0). Europa League. Halve finales. Programma. Morgen, 21.05 uur: Liverpool - Villarreal (eerste duel: 0-1), Sevilla - Sjachtar Donetsk (eerste duel: 2-2).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 17