De beloning voor 16 De gekte rond het kampioenschap van stuntploeg Leicester City ging gisteren in volle vaart verder. KAMPIOENSCHAP LEICESTER CITY DIERENPARK AMERSFOORT Oranje komt niet bijeen in Hoenderloo Het trainingskamp van Oranje in Hoenderloo dat stond gepland van 16 tot 20 mei, gaat niet door. Veel spelers hebben clubverplich tingen. Dat geldt vooral voor spe lers van PSV en Ajax, die dan met hun club in China zijn. De clubs spelen daar oefenwedstrij den tegen respectievelijk VfL Wolfsburg en Liaoning Who- win. Bondscoach Danny Blind maakt vrijdag zijn voorlopige se lectie bekend voor de oefenduels met Ierland, Polen en Oosten rijk. De selectie van Oranje komt op 22 mei bijeen op Schiphol en vertrekt dan naar Portugal. Kosovo mag debuteren in EK-kwalificatie Kosovo is het nieuw ste lid van de UEFA. Op een congres in Boedapest stemden 28 leden van de Euro pese voetbalbond voor en 22 tegen. Twee anderen ont hielden zich van stemmen, waardoor Kosovo nu het 55ste lid van de bond is. Grote bezwaren te gen de toetreding waren er vanuit Ser vische hoek, maar tij dens de stemming bleek een meerder heid voor toetreding. Kosovo mag nu bij voorbeeld meedoen met kwalificatieron des voor het EK. Brouwers weg bij Gladbach Roel Brouwers (foto) vertrekt aan het ein de van het seizoen bij Borussia Mönchengladbach. Het aflopende con tract van de 34-jari- ge verdediger wordt niet verlengd. Brouwers speelt sinds 2007 voor Gladbach, waarmee hij acht seizoenen in de Bundesliga speel de. Politie valt binnen bij Portugese clubs De Portugese politie heeft giste ren invallen gedaan bij voetbal clubs vanwege een onderzoek naar witwassen, waarbij de Rus sische georganiseerde misdaad betrokken zou zijn. Onder ande re de stadions van Benfica en Sporting Portugal werden door zocht. De politie onderzoekt ook of er sprake was van belasting fraude, corruptie en het verval sen van documenten. De spil in het onderzoek is Uniao de Leiria, dat op het Portugese derde ni veau speelt. Die club is eigen dom van de Russische zaken man Aleksandr Tolstikov. Sparta geëerd met bijna alle Gouden Stieren Sparta Rotterdam heeft gisteren bijna alle Gouden Stieren gewonnen. Op het jaarlijkse gala kreeg de kampioen van de eerste divisie als ploeg een Gouden Stier, terwijl Alex Pastoor de beste trai ner werd. Denzei Dumfries werd ver kozen tot talent van het jaar en Thomas Verhaar kreeg de prijs voor beste spe ler. RalfSeuntjens was de enige niet- Spartaan die een prijs kreeg. De aan valler van VW-Ven- lo werd topscorer met 28 doelpunten. LEICESTER. Slechts een handvol fans staat voor de poort van Bel- voir Drive Training Ground, als Jamie Vardy zich even voor half- tien met kleine oogjes voor de ochtendtraining meldt. De spits laat zich rijden, na een doorwaak te nacht met mogelijk wat alcoho lische versnaperingen. De relatie ve kalmte zegt niets over de stem ming. De binnenstad van Leices- ter deinde nog heen en weer, toen de zon opkwam. Mensen dansten, zongen en maakten muziek op de straten en pleinen. Vlaggen met het logo van de club wapperden uit ra men van ritmisch toeterende au to's. Feestvierders liepen met fles sen champagne onder de arm. De ochtend erna de selectie felicite ren was voor velen net teveel van het goede. Daarbij wachtte een werkdag, al namen weinigen hun plicht serieus. Zelfs in banken overheerste het blauwe shirt van Leicester City. Bed Lee Coleman staat met zijn vrouw Gaynor wel bij het hek te wachten. „Ik ben eigen baas", knipoogt hij. „En heb mezelf vrij af gegeven." Hij excuseert zich voor zijn wallen. „Mijn bed moet ik nog zien. Hoe kan je in slaap vallen na zoiets onwerkelijks? Het dringt nog altijd niet goed tot me door. Misschien dat het kwartje volgende week valt." De volhouders komen niet voor niets. Rond het middaguur landt de helikopter van Vichai Srivaddhanaprabha, de Thaise ei genaar van de kampioen van de Premier League. Vriendelijk zwaait hij naar de klappende me- nigte. De miljardair voegt zich bij trainer Claudio Ranieri en de spe lers. Even later vertrekt het gezel schap per bus naar een restau rant, waarvan de naam angstval lig wordt stilgehouden. Ondertussen komt Leicester langzaam tot leven. De stad, op merkelijk schoon na de chaos van de vorige avond, bubbelt van de trots over de landstitel. Win kels, ijssalons en kapperszaken hangen vol met verwijzingen naar The Foxes. Zelfs het beeld van koning Richard III, naast de kathedraal, is opgesierd met een wit-blauw lint. Driftig gesticule rend legt een bejaarde man de symboliek ervan aan voorbijgan gers uit. Archeologen, zo vertelt hij, vonden vorig jaar maart de over blijfselen van de koning onder een parkeerplaats. Na diens her begrafenis begon het sprookje van Leicester City. Niet iedereen heeft de fut om te praten. Op de deur van 33 Cank Street, een kroeg aan de markt, hangt een briefje namens het personeel, dat een 'rustdag' heeft ingelast. Op Granby Street ontstaat in eens een enorme oploop. Voor de ingang van pizzeria San Carlo ver schijnen een paar honderd men sen, terwijl obers de ramen af- Van2V voor 14,70 >ierenParK Awjiwrt I Deze vergelijking stond gisteren in de Daily Mail. Columnist Mar tin Samuel bedacht hem in een poging het wonder te duiden. In Engeland, in de hele wereld, klinkt ongeloof door in al le commentaren. Maar ook vreug de en opluchting. Dit sprookje be wijst dat er nog plaats is voor ro mantiek in topvoetbal. Een com petitie zo zwaar als de Premier League wordt gewonnen door een elftal dat voor amper 22 mil joen pond bij elkaar is gekocht. Toch komt het succes van een team als dit niet helemaal uit de lucht vallen. Kijk naar de ploeg die nu tweede staat. Ook Totten- ham Hotspur heeft 'pas' de zesde begroting van de hele Premier League. En vorig jaar bleef het Southampton van Ronald Koe- Sport VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL 'Leicester is het door Geert Langendorff De populaire trainer Claudio Ranieri (midden, in pak en met bril) wordt GA SNEL NAAR PZC.NL/VOORJAARSUITJES FZC Bent u op zoek naar een leuk voorjaarsuitje voor de hele familie? Kom dan naar DierenPark Amersfoort. Hier kan iedereen via een touwbrug klimmen boven indrukwekkende beren, giraffen spotten vanuit een fietsboot en glijden langs hyena's. Neem ook een kijkje bij de olifantenfamilie, het ezelveulentje Olivia en de jonge aapjes... In DierenPark Amersfoort beleeft u gegarandeerd een vrotijk voorjaar! AUTHENTIG ITALIAN Ook het beeld van koning Richard III werd versierd, foto Getty Images ANALYSE door Maarten Wijffels Stel dat de Premier League was ge start in het jaar 2984 voor Chris tus. En er was sindsdien elk jaar gespeeld. Dan zou Leicester City precies één keer kampioen zijn ge worden, als je het vertaalt naar de quoteringen van de bookmakers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 16