'Evaluatie tweede woning deugt niet* Nieuwvliet is naast een kapsalon ook een barbershop rijker ZEEUWS-VLAANDEREN 7 Barbier Jessica Beunen knipt en scheert Nieuwvliet en omstreken. Ook veel toeristen willen een goed getrimde baard. Kwartier gratis parkeren op Markt Terneuzen "W" essica Beunen is kapster en 11 sinds kort ook gepassioneerd I barbier. Een vakfanaat, zegt ze I zelf. Ouderwetse kniptechnie- W ken, mannenkapsels, vakkun dig scheren, Jessica gaat ervan stralen. Ze zit al 27 jaar in het kappersvak en knipt zowel mannen als vrou wen in iedere stijl. Maar de man nen, daar 'moest' ze wat meer mee. „Er was veel vraag naar een barber shop", legt ze uit. Dat zou je mis schien niet verwachten in een dorp, maar voor Jessica is het logisch. Want hoewel de barbershop lande lijk hip is, zijn er niet zoveel in Zeeuws-Vlaanderen. „Terwijl het mannenvak prachtig is. Er is nog te weinig aandacht voor de ouderwet se kniptechnieken." Er komen daarom niet alleen klanten uit Nieuwvliet naar Jessica's Haarstudio and Barbershop, maar ook uit omringende plaatsen zoals Oostburg. Ook komen er seizoens- gasten, die op campings of vakantie parken in de buurt verblijven. Want wie een perfect getrimde baard heeft, wil deze ook op vakantie bij laten werken, merkt Jessica. „Man nen zijn ijdeler dan vrouwen", zegt ze met een knipoog. Ze heeft het mannelijke klantenbestand dan ook met enkele tientallen zien toene men sinds de opening van de bar bershop in maart. „Veel mannen gin gen voorheen bijvoorbeeld naar Eek- lo, toch best een eind rijden." De kapsalon van Jessica bestaat nu uit twee verschillende werelden, voor man en vrouw. Rechts een lichtgrijze muur, een witte kappers stoel, grote spiegel met een sierlijke, zilveren rand, roze kaarsen en een boeddha-beeldje. Onmiskenbaar de gezellige vrouwenhoek. Aan de lin kerkant staat een robuuste kappers stoel van donkerbruin leer en een houten secretaire vol met 'mannen- dingen': het bier Dutch Bargain van Brouwerslokaal uit Groede, mannen bladen en hippe haarproducten. Aan de muur hangen retro afbeel dingen. Alles is vintage en met zorg uitgekozen. De man mag zich kort- In tegenstelling tot barbershops waar geen vrouwen mogen komen, is bij Jessica iedereen welkom om ook thuisvoelen in de kapsalon. „Naar de barbershop komen, moet een beleving zijn", vindt Jessica. Die beleving ondergaat Sam Clae ijs, die door Jessica wordt geknipt en geschoren. Zijn haar krijgt een wasbeurt met een speciale mannen- shampoo. „De haarzakjes worden er door 'gekieteld'. Dat maakt het haar steviger", legt Jessica uit. Om zijn huid voor te bereiden op het sche ren, legt ze een warme handdoek over zijn gezicht. Sam is binnen tien minuten volledig ontspannen. Met de grootste precisie scheert ze Sam en legt ze uit wat ze alle maal doet. „Vergelijk het maar met een weinessbehandeling bij vrou- 'Vergelijk het maar met een welness- behandeling' wen. Ik ben zo'n drie kwartier met ie mand bezig." Jessica -de vakfanaat- verstaat haar beroep. Ze volgde een kappers opleiding in Leiden, werkte eerder bij een herensalon in Zoetermeer en volgt nog steeds maandelijks cursus sen. „Ook om van anderen te leren en te horen wat voor tondeuse zij bij voorbeeld gebruiken. Ik wil gewoon alles weten." In tegenstelling tot bar bierszaken waar vrouwen niet naar binnen mogen, is bij Jessica nog steeds iedereen welkom. En de mannen die gewoon de snel le knipbeurt van weleer willen? „Dat doe ik ook nog gewoon. Een boer van 83 wil gewoon geknipt worden." TERNEUZEN. Voor wie snel een boodschapje wil doen in de Terneuzense binnenstad én van gratis houdt, moet het een uitkomst zijn. Op de Terneu zense Markt zijn sinds kort vier parkeerplekken ingericht waar je een kwartier lang (of korter) gratis kunt parkeren. Wie zijn auto er neerzet, moet wel een kaartje halen uit de dichtstbijzijnde parkeerauto maat en dat kaartje achter de voorruit leggen. Ter controle. Eén gratis invalidenparkeer plaats is er ook gemaakt. Parke ren mag daar maximaal één uur, met gehandicaptenkaart en blauwe parkeerschijf. De 'Tweede woningverordening' -en daarmee het verbod op het ko pen van een tweede verblijf in dorpskernen- werd twee jaar gele den afgeschaft. Dat leidde meteen tot protesten van onder meer de Recron en dorpsraden van dorpen vlakbij de kust. Die vrezen dat het aantal tweede woningen zo hard stijgt dat de leefbaarheid onder druk komt te staan. De gemeenteraad, die verdeeld was, sprak af de afschaffing in 2016 te evalueren. Dat gebeurt mo menteel. De uitslag wordt in juni besproken in de gemeenteraad. Die zou daar politieke gevolgen aan kunnen koppelen, zoals een (gedeeltelijke) herinvoering van het verbod. Die evaluatie komt veel te vroeg, concluderen de dorpsraad- besturen van Cadzand, Groede en Zuidzande in de brief. Ze wijzen erop dat het onderzoek nog lang niet klaar is. De gemeenteraad stel de vorig jaar zelf een plan van aan pak vast waarin staat hoe de eva luatie zou moeten plaatsvinden. Maar meerdere onderdelen zijn (nog) helemaal niet uitgevoerd, constateren de briefschrijvers. Zo zijn dorpsraadbesturen en bewo ners nog niet ondervraagd en is er nog geen discussieavond over het thema geweest. Dat dit binnen een maand nog zal gebeuren, noe men de dorpsraden 'volstrekt niet realistisch'. Er speelt meer. Volgens Isabelle Scherbeijn van de dorpsraad in Cadzand 'lijkt het onderzoek naar 'Wij steken hier heel veel tijd in, maar de gemeente lijkt de schouders ervover op te halen' Isabelle Scherbeijn dorpsraad een politieke mening toe te wer ken'. „We kunnen aantonen dat er met verkeerde cijfers wordt ge werkt. Maar als wij dan hulp aan bieden en zelf deur aan deur een onderzoek uitvoeren, wordt daar geen gebruik van gemaakt." Het maakt de dorpsraden boos, vertelt Scherbeijn. „Wij steken hier zo veel tijd in, omdat het een heel be langrijk thema is. En dan lijkt de gemeente daar de schouders over op te halen." De briefschrijvers vragen de ge meenteraad het onderzoek gron dig en compleet uit te laten voe ren door een onafhankelijk bu reau, met definities die voor ieder een duidelijk zijn. Pas daarna zou de evaluatie besproken moeten worden in de gemeenteraad. DINSDAG 3 MEI 2016 Geknipt voor het barbiersvak door Sophie Stockman Sam Claeijs ontspant volledig als barbier Jessica hem een scheer- en knipbeurt geeft, foto Camile Schelstraete Jessica Beunen kapper door Martijn de Koning CADZAND. Het bestuur van drie West-Zeeuws-Vlaamse dorpsraden maakt gehakt van de evaluatie van het verbod op tweede woningen in de gemeente Sluis. Onderzoekscij- fers zijn 'vervuild' of verouderd, niet alle betrokkenen worden ge hoord en afspraken worden niet na gekomen, schrijven ze in een brief aan de Sluise gemeenteraad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 71