Winkelserenade PvZ vraagt naar geld voor krimp Bonnen schrijven of boeven vangen Viervoeter Bevrijdingsfestival Vlissingen 2 ZEELAND Organisator Onno Bakker wil bezoekers meer dan ooit een 5-mei gevoel meegeven. „Wij zijn geen gewoon festival." COMMENTAAR De politie heeft vorig jaar minder dan een kwart mil joen weggebruikers 'staande gehouden'. Een kleine tien jaar geleden waren dat er nog anderhalf miljoen. Prettig of niet? In kringen van de politie en van het Openbaar Ministerie klinken waarschuwingen. Het gezag van het korps is in het geding als verkeerszondaars te gemakkelijk vrijuit gaan. Dus de pakkans moet omhoog. Dat is goed voor de verkeersveiligheid. Die willen we toch allemaal verbeteren? Tot zover de simpele redenering. Voor de politietop ligt het iets inge wikkelder. Die wijst er terecht op dat een politieman soms onver wacht belangrijker zaken moet aanpakken. Bijvoorbeeld: reage ren op een inbraakgolf. Het is dan bonnen schrijven óf boeven van gen, want de korpsleiding kan niet zomaar een extra blik agen ten opentrekken. De keus is niet moeilijk. Hoewel sommige weg misbruikers zich op de grens van het misdadige begeven, moet de aandacht toch gericht blijven op de echte criminelen. Die strijd is uiteindelijk bepalend voor het gezag van de politie. De suggestie van het OM om elke agent een prestatieopdracht in verkeershandhaving te geven en om alle ver keersdeelnemers bij elk contact met de politie meteen te laten blazen, zal het gezag van de politie juist ondermijnen. Strijd tegen echte criminaliteit bepaalt gezag van politie, niet de pakkans bij wegmisbruik CROEDE. Supermarkt Van Iwaar den uit Groede bestond gisteren precies honderd jaar. Het koor Zee koralen gaf gisteren daarom een verrassingsconcert voor Huib en Marleen van Iwaarden, die de win kel al veertig van de honderd jaar runnen. Verrast kwamen Huib en Mar leen naar buiten, waar ze getrak teerd werden op vier liedjes. „Dit overvalt ons wel hoor", zei Huib lachend. Het koor onder leiding van Martha Roelofs had het reper toire aangepast. „In mei 1916 kwam er in de Groe, een mooie nieuwe winkel. Je kunt er nog steeds naartoe", zongen de koorle den. „Steeds tijd voor een praatje, altijd wel een lach. Vandaar dat heel de Groe dit leuke koppel mag." Huib en Marleen waren overdonderd. Met de armen om el kaar heen geslagen luisterden ze met een grote glimlach naar het miniconcert. Almanak Het was druk in het bos. Fietsers, rui ters en heel veel wandelaars. Niet al leen het type doorstapper, maar ook veel jonge gezinnen met kinderen en natuurlijk de hondenbezitters. En dan is het onvermijdelijk dat de honden en bazen hun soortgenoten te genkomen. Terwijl de honden aan el kaar snuffelden raakten de baasjes aan de praat. Een vrouw (type no nonsense en doorstapper) naderde het tafereel en hoorde de ene baas aan de andere vragen: 'wat is dat?', wijzend op de hond. Waarop de vrouw in het voorbijgaan zei: 'wat denk je nu zelf, een hónd natuurlijk.' Verbod bepleit op vuurkorven Het gebruik van vuurkor ven en open haarden op terrassen en balkons moet in de gemeente Terneuzen volledig verboden worden, vindt raadslid Cees Freeke (55Terneuzen). Ze stoten te veel schadelijke stoffen uit, aldus Freeke. Hij heeft het college van B en W ge vraagd onderzoek te doen naar een totaalverbod. Het gaat, stelt Freeke, uitdruk kelijk niet om barbecues en bestaande houtkachels. Voor nieuwe houtkachels komen al strengere pro- ductregels. Eerste editie van modelspoorbeurs De organisatie van een mo delspoorbeurs in 't Meulen- gat in Sluiskil, op 5 novem ber, is op zoek naar stand houders. De eerste editie van de beurs vindt tegelij kertijd plaats met de ten toonstelling van de Sluiskil- se Vogelvrienden. Wie een tafel wil huren voor 4,50 euro kan zich aanmelden via 0115-630477 of per mail: bergakker@zeelandnet.nl. De beurs gaat alleen door bij voldoende aanmel dingen. De organisatie hakt eind juni daarover de knoop door. Lippens: reactie bij goed humeur De excentrieke burgemees ter Leopold Lippens van Knokke-Heist blijft altijd zichzelf. Ook bij een onder zoek van Het Nieuwsblad naar de bereikbaarheid van Vlaamse burgemeesters doet hij zich niet beter voor dan hij is. Het ant woord op de vraag of de burgemeester op aan hem gerichte emails reageert, liet hij door een woordvoer der officieel beantwoorden met: „Of de burgemeester een antwoord stuurt, hangt af van zijn humeur." Longfonds voor donors in actie Marleen Kint uit Koewacht vraagt donderdag, op He melvaartsdag, aandacht voor het Longfonds. Tij dens het Oldtimerfestival in Axel moedigt Kint men sen aan om zichzelf als do nor te registreren. Ze staat van 10.00 tot 17.00 uur op de markt in het centrum van Axel. Ook is er een lote rij ten behoeve van het longfonds. Zelf onderging Marleen een dubbele long transplantatie. Ze zet zich sindsdien in voor het fonds. Hoofdpodium (Bellamypark): 13.00 uur: Orkest van de Koninklijke Luchtmacht 15.00 uur: Handsome Poets 17.00 uur: Maison du Malheur 19.00 uur: Diggy Dex 21.00 uur: Zuco103 23.00 uur: Kenny B. Een selectie uit de andere activiteiten: Liberty Dance Stage (Spuikom): 14.00 -18.00 uur: I'm Free, met muziek van lokale bands, dans en workshops 21.45 uur: Pep Rash 23.15 uur: Sunnery James Ryan Marciano Rooseveltplein (Oude Markt): 15.30 uur: Rob Heron the Tea Pad Orchestra 17.30 uur: Juke Joints 21.30 uur: lan Siegal Jimbo Mathus Sena Talent Stage (Bellamypark): 14.00 uur: Cerson Main 20.00 uur: Crooks 20.30 uur: Hef Four Freedoms Stage (Spuistraat): 13.30 uur: Interview met Ernst Hirsch Ballin 14.30 uur: Vrijheidscollege met zanger/cabaretier André Manuel 16.30 uur: Romi Cage Malalaplein (Nieuwendijk): 14.00-18.00 uur: studentenprogramma metoa. Zeeuws studentenorkest, bands en DJ's 19.00-23.00 uur: 100% NL Meezingfeest Plein van de Vrijheid (Spuistraat): 13.00-18.00 uur: Speeddaten met veteranen 13.00-18.00 uur: Teken voor de vrijheid: expositie cartoons van scholieren 13.00-18.00 uur: Kinder programma: oa. knutselen, zeepbellen maken en een suikerspinnentovenaar Zeeland Podium (Coosje Buskensstraat): 17.00-20.00 uur: Zeeuwse Belofte, vier bands uit Zeeland strijden om een plek in de landelijke finale 20.00 uur: Solof 22.00 uur: Echosonic Het volledige programma is te vinden op www.bevrijdingsfestivalzeeland.nl MIDDELBURG. De Partij voor Zee land (PvZ) wil weten hoeveel geld de provincie van het rijk heeft gekregen om 'krimp' te bestrijden. De fractie vraagt ook waaraan de bedragen be steed zijn. In januari 2013 namen de sta ten van Zeeland een motie aan om geld dat het rijk overmaak te naar de provincie voor aan pak van de krimpproblematiek ook alleen maar te gebruiken voor de aanpak van krimp. De PvZ vraagt welke regio ge profiteerd heeft van de krimp- gelden en of er nog geld over is. Als dat het geval is, dan wil de PvZ het geld besteden aan een goede fietsvoetveerverbinding en aan knelpunten in het open baar vervoer. FZC Huib en Marleen van Iwaarden werden als verrassing toegezongen door het koor Zeekoralen, voor hun supermarkt, foto Ronald den Dekker door Sophie Stockman Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN SLUISKIL KNOKKE-HEIST AXEL Muziek en

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 69