Primarkactie Goes krijgt concurrentie PvZ vraagt naar geld voor krimp Bonnen schrijven of boeven vangen Viervoeter Bevrijdingsfestival Vlissingen 2 ZEELAND Organisator Onno Bakker wil bezoekers meer dan ooit een 5-mei gevoel meegeven. „Wij zijn geen gewoon festival." COMMENTAAR De politie heeft vorig jaar minder dan een kwart mil joen weggebruikers 'staande gehouden'. Een kleine tien jaar geleden waren dat er nog anderhalf miljoen. Prettig of niet? In kringen van de politie en van het Openbaar Ministerie klinken waarschuwingen. Het gezag van het korps is in het geding als verkeerszondaars te gemakkelijk vrijuit gaan. Dus de pakkans moet omhoog. Dat is goed voor de verkeersveiligheid. Die willen we toch allemaal verbeteren? Tot zover de simpele redenering. Voor de politietop ligt het iets inge wikkelder. Die wijst er terecht op dat een politieman soms onver wacht belangrijker zaken moet aanpakken. Bijvoorbeeld: reage ren op een inbraakgolf. Het is dan bonnen schrijven óf boeven van gen, want de korpsleiding kan niet zomaar een extra blik agen ten opentrekken. De keus is niet moeilijk. Hoewel sommige weg misbruikers zich op de grens van het misdadige begeven, moet de aandacht toch gericht blijven op de echte criminelen. Die strijd is uiteindelijk bepalend voor het gezag van de politie. De suggestie van het OM om elke agent een prestatieopdracht in verkeershandhaving te geven en om alle ver keersdeelnemers bij elk contact met de politie meteen te laten blazen, zal het gezag van de politie juist ondermijnen. Strijd tegen echte criminaliteit bepaalt gezag van politie, niet de pakkans bij wegmisbruik Deze droom zette Marco Eester mans uit Goes op papier. Zijn mij mering kreeg ook een plekje op de website en Facebookpagina van 'Het idee voor een markthal leefde al vóór de sluiting van V&D bij Goese ondernemers' Derk Alssema wethouder de PvdA Goes, de partij waarvan de 22-jarige Eestermans steunfrac- tielid is. Het bericht moet het met iets meer dan 200 likes ruim schoots afleggen tegen zo'n 14.800 likes van de Primarkactie, maar Eestermans is blij verrast met de positieve reacties. Hij wil de ko mende tijd onderzoeken of het mogelijk is om van zijn droom werkelijkheid te maken. Het is vol gens de jonge PvdA'er niet de be doeling om de Primark af te troe ven, want de kledingwinkel mag er wat hem betreft best komen. Maar dan wel op een andere plek. „Je kunt veel meer uit het V&D-pand halen. Het zit midden in de stad, is goed bereikbaar en heeft meerdere ingangen. Het is de ideale locatie voor een Zeeuw se Markthal. En met zo'n initiatief steun je ook nog eens de lokale on dernemers." Wethouder Derk Alssema vindt het idee van een Zeeuwse Markthal 'top', maar benadrukt dat het niet nieuw is. „Een markt hal of iets soortgelijks is ter sprake gekomen toen bekend werd dat de V&D wegging, maar leefde al vóór die tijd bij verschillende Goese on dernemers. Het zou een verkeerde voorstelling van zaken zijn om het idee alleen aan Eestermans toe te schrijven." Dat Alssema met managers van Primark om de tafel zou gaan, zo als Eestermans schrijft, is volgens de wethouder een misverstand. „Ik bepaal niet welke partij er in het pand komt. Het belangrijkste is dat er een bestemming komt." Almanak Het was druk in het bos. Fietsers, rui ters en heel veel wandelaars. Niet al leen het type doorstapper, maar ook veel jonge gezinnen met kinderen en natuurlijk de hondenbezitters. En dan is het onvermijdelijk dat de honden en bazen hun soortgenoten te genkomen. Terwijl de honden aan el kaar snuffelden raakten de baasjes aan de praat. Een vrouw (type no nonsense en doorstapper) naderde het tafereel en hoorde de ene baas aan de andere vragen: 'wat is dat?', wijzend op de hond. Waarop de vrouw in het voorbijgaan zei: 'wat denk je nu zelf, een hónd natuurlijk.' Wijkcafé over spoorwegtunnel De nieuw in te richten kruising bij de M.A. de Ruyterlaan in Goes staat centraal tijdens het wijkca fé op 9 mei in wijkgebouw De Westkant. De werk groep Bewonersbelangen wil de plannen voor een spoorwegtunnel met aan één kant een dubbel fiets pad bespreken met de in woners van Goes-west. Ook komt de buurtwhats- appgroep van de wijk aan bod in het kader van veilig heid in de buurt. De avond begint om 19.30 uur aan de Evertsenstraat 15 in Goes. Vragen over Cultuurwerf Beslist de Cultuurwerf of er tijdens festival Onder stroom (8-10 juli) ook ande re activiteiten in de binnen stad mogen zijn? Zo ja, waarom vindt de gemeen te dat goed? POV en PvdA vragen dat aan het college van Vlissingen. De fracties krijgen berichten dat Cul tuurwerf activiteiten in het stadscentrum zou 'blokkeren'. Het festival be perkt zich dit jaar tot het 'Gat van Britannia' aan de Boulevard Evertsen. Win keliers en horeca willen ook leven in het centrum. Willeke Alberti in De Meulvliet Zangeres Willeke Alberti treedt zaterdag 7 mei op in De Meulvliet in Tholen. De zaal gaat open om 13.30 uur, het optreden vindt plaats van 14.30-15.30 uur. Toegang kost 10 euro, inclu sief koffie of thee. Dansprijs voor Linda Huiskes Leerlinge Linda Huiskes (35) van Balletschool Dan- cepoint uit Goes heeft voor de tweede keer een interna tionale dansprijs in klas siek ballet ontvangen. De Krabbendijkse kreeg de ID- TA Overseas Special Com mendation 2015. De organi satie reikt de prijs jaarlijks uit aan een dansleerling die zijn of haar recente pro fessionele IDTA balletexa men met een uitmuntend resultaat heeft behaald. In 2009 kreeg Huiskes dezelf de onderscheiding. Hoofdpodium (Bellamypark): 13.00 uur: Orkest van de Koninklijke Luchtmacht 15.00 uur: Handsome Poets 17.00 uur: Maison du Malheur 19.00 uur: Diggy Dex 21.00 uur: Zuco103 23.00 uur: Kenny B. Een selectie uit de andere activiteiten: Liberty Dance Stage (Spuikom): 14.00 -18.00 uur: I'm Free, met muziek van lokale bands, dans en workshops 21.45 uur: Pep Rash 23.15 uur: Sunnery James Ryan Marciano Rooseveltplein (Oude Markt): 15.30 uur: Rob Heron the Tea Pad Orchestra 17.30 uur: Juke Joints 21.30 uur: lan Siegal Jimbo Mathus Sena Talent Stage (Bellamypark): 14.00 uur: Cerson Main 20.00 uur: Crooks 20.30 uur: Hef Four Freedoms Stage (Spuistraat): 13.30 uur: Interview met Ernst Hirsch Ballin 14.30 uur: Vrijheidscollege met zanger/cabaretier André Manuel 16.30 uur: Romi Cage Malalaplein (Nieuwendijk): 14.00-18.00 uur: studentenprogramma metoa. Zeeuws studentenorkest, bands en DJ's 19.00-23.00 uur: 100% NL Meezingfeest Plein van de Vrijheid (Spuistraat): 13.00-18.00 uur: Speeddaten met veteranen 13.00-18.00 uur: Teken voor de vrijheid: expositie cartoons van scholieren 13.00-18.00 uur: Kinder programma: oa. knutselen, zeepbellen maken en een suikerspinnentovenaar Zeeland Podium (Coosje Buskensstraat): 17.00-20.00 uur: Zeeuwse Belofte, vier bands uit Zeeland strijden om een plek in de landelijke finale 20.00 uur: Solof 22.00 uur: Echosonic Het volledige programma is te vinden op www.bevrijdingsfestivalzeeland.nl MIDDELBURG. De Partij voor Zee land (PvZ) wil weten hoeveel geld de provincie van het rijk heeft gekregen om 'krimp' te bestrijden. De fractie vraagt ook waaraan de bedragen be steed zijn. In januari 2013 namen de sta ten van Zeeland een motie aan om geld dat het rijk overmaak te naar de provincie voor aan pak van de krimpproblematiek ook alleen maar te gebruiken voor de aanpak van krimp. De PvZ vraagt welke regio ge profiteerd heeft van de krimp- gelden en of er nog geld over is. Als dat het geval is, dan wil de PvZ het geld besteden aan een goede fietsvoetveerverbinding en aan knelpunten in het open baar vervoer. FZC door Ellen Jobse GOES Geen Primark in het Goese V&D-pand, maar een Zeeuwse Markthal met veel kleine winkel tjes, waar lokale en regionale on dernemers een plekje kunnen hu ren. Met in het midden van het pand een podium waar cultureel Goes zich kan vermaken. Tip? redactie@pzc.nl GOES VLISSINGEN THOLEN Kaarten zijn verkrijgbaar bij kantoorboekhandel Diele- man of via de website: www.tholen650jaar.nl/ tickets-ouderenmiddag/ KRABBENDIJKE Muziek en

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 65