Jona is meer dan planken met boeken en een kassa 'IMP?? MEI 6 SCHOUWEN-DUIVELAND Actie voor komst Primark naar Goes krijgt concurrentie van PvdA-lid ÏROUWEKPOEDERSE JKBIF Nuff Said verbreekt radiostilte met optreden in Brogum 'Al die dingen die hartstikke hip zijn, daarvan heb je ook christelijke varianten' 'Boekhandel Jona is een open en warme ontmoetingsplek in Zierikzee' Braderie Kinderkennis Fiets trial stunt shows Skateshows Muziek Helicopter rondvlucht leder avond feest in de tent! www.yrouwenpplder.nu In de regio Mijn dorp, mijn stad door Esme Soesman Dat boekhandel Jona meer moest worden dan louter planken met leesvoer was van meet af aan duidelijk. Maar tijd om van alles en nog wat op poten te zet ten, is er sinds de opening acht maanden geleden nog niet ge weest. Toch lijkt de christelijke boekwinkel in Zierikzee de han del alleen allang spontaan te zijn overstegen. 'Jona. Boeken en an der gezelschap', zoals op de etala geruit staat. Ja, je kunt er terecht voor een uiteenlopend aanbod van christe lijke boeken. Romans, jeugdboe ken, het Nieuwe Testament als Marianne Clerum glossy, de bijbel voor Minecraf- ters, een boek (800 recepten!) over de Joodse keuken en natuur lijk kleurboeken. Oók die voor vol wassenen. „Al die dingen die hart stikke hip zijn, daarvan heb je ook christelijke varianten", leidt Ma rianne Glerum -één van de initia tiefnemers achter de winkel aan de Visstraat 6- rond. Verrassend ook het aanbod van onder meer sieraden en kindercadeaus. „We hebben alle oude voorraad meege nomen van het oude 't Boekwin keltje, maar ontwikkelen ook. On der meer de sieradenlijn breidt uit." Maar Jona is meer. „Het is een rustpunt, waar ook klantjes wel kom zijn aan tafel", wijst Marian ne op de toevallig voor een kop koffie aangeschoven Bart de Wa ter. „Ik koop hier regelmatig wat en ongeveer één keer in de week ga ik langs voor een kop koffie", vertelt hij. „Gewoon voor de gezel ligheid." Niet dat hij zo'n type is die de de oren van je hoofd kletst, maar vaak genoeg zijn die gesprek ken er wel. De kaartencaroussels verraden dat de wens- en condo léancekaarten een goed verko pend product zijn in de winkel. Glerum: „Alleen al achter elke con doléancekaart die je verkoopt zit een verhaal." Jarenlang dreef het echtpaar Everaarts, geholpen door vrijwilli gers, het evangelische 't Boekwin keltje in Huis de Haene aan de Meelstraat. Toen zij vorig jaar be kend maakten er een punt achter te zetten, besloot een club vrijwil ligers -afkomstig uit allerlei ker- GOES. Geen Primark in het Goese V&D-pand, maar Markthal met kleine winkels, waar lokale onder nemers een plekje kunnen huren. Met in het midden van het pand een podium waar cultureel Goes zich kan vermaken. Deze droom zette Marco Eestermans uit Goes op papier. Zijn mijmering kreeg ook een plekje op de website en Facebookpagina van de PvdA Goes, de partij waarvan hij steun- fractielid is. Het bericht moet het met iets meer dan 200 likes ruim schoots afleggen tegen zo'n 14.800 likes van de Primarkactie, maar Eestermans is blij verrast met de positieve reacties. Hij wil onder zoeken of hij van zijn droom wer kelijkheid kan maken. Het is vol gens de PvdA'er niet de bedoeling om de Primark af te troeven, want de kledingwinkel mag er wat hem betreft best komen. Maar dan wel op een andere plek. „Je kunt veel meer uit het V&D-pand halen." ken en kernen op Schouwen-Dui- veland- met een christelijke boek handel door te gaan. „Allemaal en thousiaste mensen. Die kwamen voor mij echt uit de hemel val len." Ze zetten samen („Hier zijn Marianne Glerum geen muren") de schouders onder het voortbestaan van de boekwin kel omdat ze het belangrijk von den dat dat aanbod op Schou- wen-Duiveland zou blijven. Mede dankzij de steun van kerken, scho len en de christelijke bibliotheek lukt het Jona te draaien. „Een open en warme ontmoetingsplek in Zierikzee, met een breed chris telijk aanbod." Waar het ook voor de vrijwilligers zelf-er worden nog meer vrijwilligers gezocht- goed toeven is. „Ik hoor het vaak: in Jona kom ik tot rust. Natuurlijk moeten we omzetten en moet de schoorsteen roken. Maar hier ben je even helemaal in Jona en dat voelt gewoon goed." DAGEN Kiji voor hef volledige programma op onze weiïsite ZIERIKZEE Luisteren naar oude scheepsmotoren Museumhaven Zee land in Zierikzee laat iedere eerste zater dag van de maand oude scheepsmoto ren horen en zien. Museumhaven Zee land heeft een per manente expositie van negen motoren, zoals een Kromhout uit 1924 en 1944 en een Lister. Op de eer ste zaterdag in de maand laat het mu seum deze motoren horen, de binnenkant kan door transparan te deksels worden be keken. De eerste draaidag is op zater dag 7 mei van 13.00 tot 16.30 uur aan de Stads Commercie- werf aan Vissersdijk 2 in Zierikzee. Toe gang is gratis. ZIERIKZEE Jubileumconcert koor Cantare Koor Cantare geeft zaterdag 7 mei een jubileumconcert in Zierikzee. Het koor viert dan met muziek en ver schillende verrassin gen dat Willie den Hollander 25 jaar hun dirigente is. Ook burgemeester Rabe- link is aanwezig. Het concert begint om 15.00 uur en wordt gehouden in de Nieu we Kerk aan Kerk plein 1 in Zierikzee. SEROOSKERKE Dansavond Dansclub The Four Seasons houdt zater dag 7 mei een dans avond in het dorps huis van Seroosker- ke. Belangstellenden zijn welkom om mee te dansen op onder meer de foxtrot en de Engelse Wals. De zaal is open vanaf 20.00 uur, het dorps huis is te vinden aan Dorpsplein 13 in Serooskerke. Toe gang kost vijf euro. ZIERIKZEE. Poprockband Nuff Said treedt op zaterdag 7 mei op in Brogum Zierikzee. De roots van de Amsterdamse band liggen in het Zeeuwse. Ze zijn bekend van hun punky Zeeuws volkslied 'Lekker Dieng' en de film 'Wilde Mossels'. Kaarten aan de deur kosten 10 euro. In de voorver koop kosten deze 2,50 euro minder. Het concert begint om 21.30 uur. De zaal is vanaf 21.00 uur geopend. BROUWERSHAVEN Het Tonnenmaga- zijn, 18.30-22.00 uur: Repetitieavond Apollo Brassband, 20.00-22.00 uur: Damesboogschie- ten T.O.G.; BURCH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schut- se, 9.30 uur: Zang koor Vrouwen van Nu; 15.00 uur: Mu ziekles; 17.45 uur: Yoga; 19.30 uur: Bridge; 19.30 uur: Volksdansen; 19.00 en 20.15 uur: Yoga; Excursieschuur Bos- wachterij, 13.30 uur: Excursie Strandjut ten Noordzee strand; Pannekoe- kenmolen de Graan halm, 12.00-19.00 uur: Expositie Ivan Ruys; BURCSHLUIS Passagierschip de Onrust, 17.00 uur: N atuurrondvaart; DREISCHOR Streek- en Land bouwmuseum Goe- manszorg, 11.00- 17.00 uur: Museum geopend; KERKWERVE Dorpshuis, 14.00-16.30 uur: Koersbal/Soos; OOSTERLAND De Oosterhof, 19.30 uur: Zumba dan sen; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00 uur: Bewegen oude ren; 19.00- 23.00 uur: Dartvereniging Smijt Maar Raak; RENESSE Blikmuseum, 10.00-12.00 uur: Ex positie Blik op Zee land; Dorps huis,19.30 uur: Yo ga; SIRJANSLAND Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Schilderclub; 19.30-21.00 uur: Gymclub; ZIERIKZEEFizi, 14.00 en 20.00 uur: Knie len op een Bed Vio len; MZC'11, 15.00-18.00 uur: Vriendinnenvoetbal- middag; Sint Lie- vensmonstertoren, 10.00-17.00 uur: Be klimming van de Toren, Expositie Phantasm en Expo sitie Beeld van een zeeslag anno 1304; ZONNEMAIRE Het Dorpshuis, 20.00- 21.30 uur: Yo ga Marianne van de Haak. Marianne Glerum, een van de initiatiefnemers van de christelijke boekwinkel, foto Marieke Mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58