SP: 'De gemeente heeft informatie achtergehouden' PvZ vraagt naar geld voor krimp Bonnen schrijven of boeven vangen Viervoeter Bevrijdingsfestival Vlissingen 2 ZEELAND Organisator Onno Bakker wil bezoekers meer dan ooit een 5-mei gevoel meegeven. „Wij zijn geen gewoon festival." COMMENTAAR De politie heeft vorig jaar minder dan een kwart mil joen weggebruikers 'staande gehouden'. Een kleine tien jaar geleden waren dat er nog anderhalf miljoen. Prettig of niet? In kringen van de politie en van het Openbaar Ministerie klinken waarschuwingen. Het gezag van het korps is in het geding als verkeerszondaars te gemakkelijk vrijuit gaan. Dus de pakkans moet omhoog. Dat is goed voor de verkeersveiligheid. Die willen we toch allemaal verbeteren? Tot zover de simpele redenering. Voor de politietop ligt het iets inge wikkelder. Die wijst er terecht op dat een politieman soms onver wacht belangrijker zaken moet aanpakken. Bijvoorbeeld: reage ren op een inbraakgolf. Het is dan bonnen schrijven óf boeven van gen, want de korpsleiding kan niet zomaar een extra blik agen ten opentrekken. De keus is niet moeilijk. Hoewel sommige weg misbruikers zich op de grens van het misdadige begeven, moet de aandacht toch gericht blijven op de echte criminelen. Die strijd is uiteindelijk bepalend voor het gezag van de politie. De suggestie van het OM om elke agent een prestatieopdracht in verkeershandhaving te geven en om alle ver keersdeelnemers bij elk contact met de politie meteen te laten blazen, zal het gezag van de politie juist ondermijnen. Strijd tegen echte criminaliteit bepaalt gezag van politie, niet de pakkans bij wegmisbruik Volgens haar staat er dat de ge meente Schouwen-Duiveland de informatie niet heeft aangeleverd. Daarom heeft ze namens haar par- 'Lokale informatie kan van belang zijn voor het onderzoek, omdat het nieuwe inzichten kan geven' tij schriftelijke vragen gesteld aan het college van B&W. „Ik vind het raar dat de ziens wijzen van betrokkenen uit de omgeving niet naar de MER-com- missie zijn gestuurd. Normaal we gen die altijd mee in het advies, maar dat was nu niet eens moge lijk. Lokale informatie is van be lang in zo'n onderzoek, omdat het nieuwe inzichten kan geven", zegt ze. „Wij willen weten waar om het college de keuze heeft ge maakt om die informatie achter te houden. Vooral voor de mensen die de moeite hebben genomen om hun argumenten te delen en dan vervolgens zien dat er niets met hun inbreng wordt gedaan." De Vos stelt dat er wel een aan tal zienswijzen was ingediend. Hoeveel precies weet ze niet. Le den van het college waren giste ren niet bereikbaar voor commen taar. Over het algemeen worden de schriftelijke vragen binnen zes weken beantwoord. De SP is so wieso tegen het nieuwe bestem mingsplan Brouwerseiland. Het gaat daarbij om de ontwikkeling van de voormalige werkhaven Middelplaat aan de Brouwersdam. Mogelijk worden er 325 vakantie woningen en een jachthaven met 400 ligplaatsen aangelegd. Almanak Het was druk in het bos. Fietsers, rui ters en heel veel wandelaars. Niet al leen het type doorstapper, maar ook veel jonge gezinnen met kinderen en natuurlijk de hondenbezitters. En dan is het onvermijdelijk dat de honden en bazen hun soortgenoten te genkomen. Terwijl de honden aan el kaar snuffelden raakten de baasjes aan de praat. Een vrouw (type no nonsense en doorstapper) naderde het tafereel en hoorde de ene baas aan de andere vragen: 'wat is dat?', wijzend op de hond. Waarop de vrouw in het voorbijgaan zei: 'wat denk je nu zelf, een hónd natuurlijk.' Informatieavond Monumentendag Het duurt nog vier maan den voordat het zover is, maar wie alvast alles over de Open Monumentendag wil weten, kan maandag om 19.30 uur alvast terecht in de Nieuwe Kerk in Zie- rikzee. Bezoekers krijgen die avond alles te horen over het thema, de erfgoed- prijs en de geplande activi teiten. Volgens de gemeen te Schouwen-Duiveland neemt de interesse voor Monumentendag toe. Voor vragen over de info-avond: openmonumentendag@ schouwen-duiveland.nl. Zuidhavenpoort dicht voor auto's Automobilisten en bestuur ders van andere gemotori seerde voertuigen, kunnen volgende week drie dagen niet door de Zuidhaven poort rijden. Van maandag 9 tot en met woensdag 11 mei worden de muren en gewelven van de Zuidha venpoort geschilderd. Hier voor is het noodzakelijk om de onderdoorgang af te sluiten. Fietsers en voetgan gers kunnen tijdens de schilderwerkzaamheden gebruik maken van de naastgelegen poortjes. Willeke Alberti in De Meulvliet Zangeres Willeke Alberti treedt zaterdag 7 mei op in De Meulvliet in Tholen. De zaal gaat open om 13.30 uur, het optreden vindt plaats van 14.30-15.30 uur. Toegang kost 10 euro, inclu sief koffie of thee. Dansprijs voor Linda Huiskes Leerlinge Linda Huiskes (35) van Balletschool Dan- cepoint uit Goes heeft voor de tweede keer een interna tionale dansprijs in klas siek ballet ontvangen. De Krabbendijkse kreeg de ID- TA Overseas Special Com mendation 2015. De organisatie reikt de prijs jaarlijks uit aan een dansleerling die zijn of haar recente professionele IDTA balletexamen met een uitmuntend resultaat heeft behaald. In 2009 kreeg Linda Huis kes dezelfde onderschei ding. Hoofdpodium (Bellamypark): 13.00 uur: Orkest van de Koninklijke Luchtmacht 15.00 uur: Handsome Poets 17.00 uur: Maison du Malheur 19.00 uur: Diggy Dex 21.00 uur: Zuco103 23.00 uur: Kenny B. Een selectie uit de andere activiteiten: Liberty Dance Stage (Spuikom): 14.00 -18.00 uur: I'm Free, met muziek van lokale bands, dans en workshops 21.45 uur: Pep Rash 23.15 uur: Sunnery James Ryan Marciano Rooseveltplein (Oude Markt): 15.30 uur: Rob Heron the Tea Pad Orchestra 17.30 uur: Juke Joints 21.30 uur: lan Siegal Jimbo Mathus Sena Talent Stage (Bellamypark): 14.00 uur: Cerson Main 20.00 uur: Crooks 20.30 uur: Hef Four Freedoms Stage (Spuistraat): 13.30 uur: Interview met Ernst Hirsch Ballin 14.30 uur: Vrijheidscollege met zanger/cabaretier André Manuel 16.30 uur: Romi Cage Malalaplein (Nieuwendijk): 14.00-18.00 uur: studentenprogramma metoa. Zeeuws studentenorkest, bands en DJ's 19.00-23.00 uur: 100% NL Meezingfeest Plein van de Vrijheid (Spuistraat): 13.00-18.00 uur: Speeddaten met veteranen 13.00-18.00 uur: Teken voor de vrijheid: expositie cartoons van scholieren 13.00-18.00 uur: Kinder programma: oa. knutselen, zeepbellen maken en een suikerspinnentovenaar Zeeland Podium (Coosje Buskensstraat): 17.00-20.00 uur: Zeeuwse Belofte, vier bands uit Zeeland strijden om een plek in de landelijke finale 20.00 uur: Solof 22.00 uur: Echosonic Het volledige programma is te vinden op www.bevrijdingsfestivalzeeland.nl MIDDELBURG. De Partij voor Zee land (PvZ) wil weten hoeveel geld de provincie van het rijk heeft gekregen om 'krimp' te bestrijden. De fractie vraagt ook waaraan de bedragen be steed zijn. In januari 2013 namen de sta ten van Zeeland een motie aan om geld dat het rijk overmaak te naar de provincie voor aan pak van de krimpproblematiek ook alleen maar te gebruiken voor de aanpak van krimp. De PvZ vraagt welke regio ge profiteerd heeft van de krimp- gelden en of er nog geld over is. Als dat het geval is, dan wil de PvZ het geld besteden aan een goede fietsvoetveerverbinding en aan knelpunten in het open baar vervoer. FZC door Elodie Kint ZIERIKZEE Meningen van omwo nenden over het bestemmingsplan Brouwerseiland zijn niet meegeno men in het advies van de Milieu Ef fect Rapportage (MER). Dat conclu deert Anita de Vos, fractievoorzit ter van de SP, uit het onderzoeks rapport. Tip? redactie@pzc.nl ZIERIKZEE ZIERIKZEE THOLEN Kaarten zijn verkrijgbaar bij kantoorboekhandel Diele- man of via de website: www.tholen650jaar.nl/ tickets-ouderenmiddag/ KRABBENDIJKE Muziek en

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 57