ZO DOEN LI 4 I HART® Gezond blijven, opvoeden; we zijn er elke dag mee bezig, ieder op zijn eigen manier. Welke lessen leerde het leven u? Deze week Judith en Ricardo Roose. Ze wonen met zoons Meivin, Roan en Tristan in Vlissingen. Respecteer de smaak van anderen Doe moeite om samen te zijn Een mens leeft niet om te werken Ik vind het belangrijk om de jongens gelijk te behandelen. Best moeilijk, want de jongste vraagt veel zorg en aandacht TEKST MARJAN DE KORT FOTO'S ANOUK MOMMER -Is J Ricardo: „Mama is wel van de vita- mientjes." Judith: „Ja, ik geloof dat gezond eten en genoeg slapen de basis zijn van goed in je vel zitten, fysiek én emotioneel. Soms kan ik daarin een beetje doorschieten, dat geef ik toe. Bijvoorbeeld met het afwegen van groenten; dat geeft me nu eenmaal het gevoel dat ik heel goed voor ze zorg." Ricardo: „Daar denkt alleen niet ie dereen in het gezin zo over." Judith: „Op zondag maken we een menu en boodschappenlijst voor de hele week. Ook de kinderen mogen één dag in de week bepalen wat we eten, zelfs als ze iets ongezonds wil len." Roan: „Ik kies meestal friet of pizza." DE FAMILIE Ricardo: „Of groentesoep en een broodje hamburger." Melvin: „Ik shoarma, kip kebab of kip tandoori." Judith: „We hebben met elkaar af gesproken dat wij niet zeuren over wat zij kiezen en andersom." Ricardo: „Op maandagochtend halen Judith en ik samen de week- boodschappen. Op zondag plannen we ook de week, zoals wie wanneer kookt." Judith: „Omdat we onregelmatig werken, kook ik soms al 's ochtends stamppot of nasi als iemand 's mid dags al warm moet eten." Melvin: „Ik kook op woensdag. En Roan en ik laten om de beurt de hond uit, dekken de tafel, doen de dieren en ruimen we de vaatwasser in en weer uit. Ik ruim wekelijks mijn kamer op en eens in de twee weken verschoon ik mijn bed, want ik ben om de week een weekend bij mijn vader." Judith: „We sporten allemaal regel matig. Ik rijd twee keer per week op mijn verzorgpaard Leo. Ricardo en de kinderen gaan dan vaak mee om te rijden. Daarnaast doe ik soms aan hardlopen en fitness op de Xbox." Roan: „Ik zit op basketbal en doe mee aan de PZC Familieloop." Ricardo: „Ik ook. Roan loopt 5 kilo meter en ik 10." Melvin: „Ik judo twee keer per week en daarnaast train ik voor de Vier daagse van Nijmegen. Die ga ik samen met mijn tante lopen, 40 kilometer per dag." Judith: „Het is best ingewikkeld om een keer iets leuks te doen met z'n allen. Ricardo en ik hebben onre gelmatige werktijden, Tristan is nog klein en Melvin en Roan heb ben huiswerk, sport, vrienden en dan zijn ze ook nog om het week end bij hun vader." Ricardo: „Gezinsuitjes vinden we belangrijk, maar we moeten ze goed inplannen. Wel doe ik gere geld een-op-een iets met de kinde ren. Met Tristan naar Bambini om te spelen, met Roan of Melvin naai de bioscoop en met Judith naar de sauna." Judith: „Melvin heeft zelf gespaard voor een smart-tv op zijn kamer, Roan voor zijn Xbox. Melvin zit veel op z'n mobiel. Maar niet ex treem, zijn schoolprestaties lijden er niet onder. Voorheen moesten we ze weieens afremmen, tegen woordig niet meer. Wel hebben we de regel dat mobieltjes niet mee aan tafel gaan en beneden blijven als we gaan slapen." Ricardo: „Ik gebruik mijn tablet vooral voor mijn muziek. Ik speel graag piano en gitaar, maar kan geen noot lezen, dus probeer ik de muziek na te spelen van filmpjes op YouTube." Judith: „Zingen en muziek maken met vrienden vinden we leuk." Ricardo: „En we gaan graag naar optredens van Woodworks, onze favoriete Vlissingse band." Judith: „Geniet van het leven, voor je het weet is het over. Door alle akelige gebeurtenissen in de wereld zijn we ons daar extra bewust van." Ricardo: „Ik leef dus ook niet om te werken, ik werk om te leven. Leuke dingen doen, de kinderen gelukkig maken, daar geniet ik ontzettend van." Judith: „Allebei werken we in deel tijd; daar hebben we bewust voor gekozen. Op deze manier hebben we tijd om vrij te zijn, om te leven. We hoeven helemaal geen dure spullen, we kopen liever tweede hands als we daardoor tijd en geld overhouden om leuke dingen te kunnen doen." Ricardo: „Als je iets wilt, moetje zorgen dat je het krijgt, zeggen we altijd." Judith: „We hebben allebei een inguz als tatoeage. Dat runeteken dinsdag 3 mei 2016 %-r •- -TfC-'; ■--- Liever een discussie dan weer ik hou van jou' vsiwmmm Judith Roose (33), ambulant jeugdhulpverlener Ricardo (28), beveiliger >Roan en Melvin (eerste en tweede van links) zijn om de week een week end bij hun vader, de ex-man van Judith Roose. Melvin (14), klas 2 technasium Roan (10), groep 7 obs De Branding Tristan (3), bso Koraal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 48