Naald bij de enkel voelen tot in je hand 0 2 I HARTS* Lekker in balans Legeneststyndroom De jongste dochter van Barbara van Beukering (49) verliet een haltjaar geleden als laatste van de vier kinderen het ouderlijk huis. Dat vraagt om een legenes syndroom, maar niets blijkt minder waar. 'Het hele jaar door vakantie!' Pijn doet het niet. Dus dat excuus telt niet voor wie acupunctuur eng vindt. Ogen dicht en genieten maar van de aandacht en de rust, is het devies. Er zijn ziekenhuizen die het ook doen, dus echt alternatief kun je acupunctuur niet meer noemen. Toch blijft het lastig, gelo ven in energiestromen die gedeblokkeerd moeten worden zodat het weer gaat 'stro men' van binnen en je je beter voelt. En zie maar eens te ontspan nen bij de aanblik van al die naaldjes. Ogen dicht en blijven ade men. De juffrouw in wit vindt met wat voor zichtig duwwerk de juiste punten en voor ik het weet zit de naald er al in. Pijn doet het natuurlijk niet, wel volgt een heel andere sensatie. Want die naald zit ergens bij mijn enkel maar ik voel hem tussen mijn duim en wijsvinger. Een elektrische schok, alsof hier inderdaad wat vastzit. Zou het dan kloppen, dat van die meridianen tussen organen en die stro mende chi, Chinees voor levensenergie? Behalve dat schokje voel ik daar niks van. Ik word hoe dan ook kalm van het halfuur verplicht stilliggen, de tijd waarin de naaldjes hun werk moeten doen en de warmte- lamp die wordt inge schakeld maakt me rozig. Wie wil ont spannen, moet het zeker proberen maar of dit werkelijk blok kades oplost? Ik weet het niet. HELDEREN PRAKTISCH MOTIVEREND FOTO'S SHODY CAREMAN, PRIVÉBEZIT ier jaar geleden kon digde onze oudste doch ter aan dat ze op kamers wilde wonen. Ze was net 20 jaar geworden, dus het was geen dag te vroeg. Ze stu deerde al twee jaar en haar aanwe zigheid bij het avondeten werd eerder uitzondering dan regel. Toch vroeg ik verbaasd: 'Waarom?' We wonen hartje Amsterdam, ze had een kamer van 5 bij 6 meter, een badkamer die ze alleen met haar zussen hoefde te delen en een eigen balkon. De keren dat ze zich verdiepte in het kameraanbod van Amsterdam, bleek al snel datje voor een bezemkast minimaal 500 euro neertelde en dat zag ik haar niet zo snel doen. I loon go lach De reden van haar plotselinge be sluit bleek triviaal: ze was in het café een paar leuke jongens tegen gekomen die hadden gevraagd waar ze woonde. Nadat ze had ge antwoord dat ze nog bij haar ou ders woonde, waren de gasten in hoongelach uitgebarsten. Twee weken later had ze een kamer. Een zolderkamer van 2 bij 3, er pasten precies één bed en één kledingkast in. Kosten: 550 euro per maand. Aan het eind van de verhuisdag zat ze zielsgelukkig op haar bed (er paste geen stoel in haar kamer) en pinkte ik een traantje weg op de steile trap naar beneden. Thuis drong tot me door dat dit het begin van het einde van het gezins geluk was. Gevolgd door een ander keihard besef: we zouden met zijn TIPS TEGEN EEN EMPTY NEST SYNDROOM tweeën overblijven, mijn man en ik. Tegenover elkaar aan tafel. Samen op de bank. Ik kon me er geen voorstelling van maken. Onze huis kamer was altijd gevuld geweest met jeugd. Niet zelden aten we met z'n tienen omdat ook vrienden en vriendinnen van onze kinderen over de vloer waren. Televisiekijken, op vakantie gaan, eten, verjaardagen vieren, we deden alles in groepsverband. Mijn man en ik waren de afgelopen twintig jaar weekendjes samen weg geweest. Maar een hele vakantie samen, mijn God, dat was geen aantrekkelijk idee. Dus besloot ik dat we moesten oe fenen. Dat konden we beter doen nu onze andere dochters van 16 en 18 nog thuis woonden. Als de va kantie zou tegenvallen, kwamen we in elk geval nog in een warm bad thuis. Ik boekte diezelfde avond nog een tiendaagse reis naar Gambia. Op Schiphol voelde ik me behalve de K'l helft van een bejaard echtpaar ook ontzettend geamputeerd. Alle jaren liep ik als een reisleidster met pas poorten en instapkaarten in mijn hand voortdurend om me heen te kijken en op te letten waar ieder een was en of we nog compleet waren. Nu had ik alleen mijn eigen documenten in mijn hand. Mijn man kon heus wel zelf zijn pas poort vasthouden, beet hij me krib big toe. Wijnkoeler De eerste drie dagen waren ver schrikkelijk. We zaten zwijgzaam tegenover elkaar te eten en kibbel den over alles. Op dag drie lag ik aan zee met een boek, toen mijn man met één bil op mijn bedje kwam zitten en vroeg: 'Wil je een glaasje wijn? Wil je al lunchen? Of allebei?' Ik wilde allebei. Even later kwam hij aanzetten met een wijn koeler en een verrukkelijke vissa lade. Het leek of alle kwartjes tegelijk vielen; niemand om mee rekening te houden. Vanaf dat moment werd de oefenvakantie een geslaagd pro ject. We maakten tochten naar de binnenlanden, voeren in een bootje dinsdag 3 mei 2016 GO Je hoeft alleen maar stil te liggen dus moeilijk is het niet. Duizenden jaren oude Chinese filosofie en geneeskunde doe je er niet even bij. Wie echt wil weten waar het over gaat, moet flink in de boeken dui ken. Acupunctuur vraagt vooral een mentale investering om de aandacht naar binnen te richten, je hoeft geen moeilijk parcours af te leggen. Een alternatieve geneeswijze blijft iets waar je in moet gelo ven. Als je er niet voor open staat is het bij voorbaat kansloos. DOE MU MAAR EEN empty nest V Wél last van een leeg gevoel nu alle kinderen Hotel Mama hebben verlaten? Deze tips kunnen je verder helpen. Maak op tijd, nog vóór de laatste de deur uit is, nieuwe plannen. Volg een cursus, begin een studie of ga vrijwilligerswerk doen. Doe leuke dingen met je partner. Je hebt eindelijk tijd voor elkaar, profiteer daarvan. Zoek contact met vrienden en vriendinnen die je uit het oog verloor nadat de kinderen waren geboren. Of met vrienden en vriendinnen die je minder zag omdat je weinig tijd voor hen had. Neem een huisdier. Zo is het min der stil in huis. Bovendien zorgen dieren voor vermindering van stress. Mis je de energie van kinderen in je huis en heb je nog geen klein kinderen, word dan oppas-oma. Ook kun je weekend- pleegouder worden. Barbara van Beuke ring (49) is 25 jaar getrouwd met Tho mas (68). Ze hebben vier kinde ren: Jasper (36), Ruby (24), Laura (22) en Milou (20).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 46