i Boot verrast met winst in Franse superfinale De Mul/Vermeirssen slaat opnieuw toe Amazone De Frel pakt drie prijzen in Nisse Walter de Jonge is trainer van de week vaker doelpunten te gaan maken ZEELAND 13 Van Belzen blijft bij Vlissingen ZEEUWSE VOETBAL AWARDS tegen een muurtje aan het trap pen met de bal. Tegenwoordig doe ik dat minder, maar het heeft me wel gebracht waar ik nu sta." Zijn collega-doelmannen in Nijmegen, waar Cremers stu deert en daarom ook naar de keeperstraining gaat, hebben dat aan den lijve ondervonden. „Bij het inschieten vragen ze wel eens of ik me wat wil inhou den", gniffelde hij. „En als we bij SDO strafschoppen oefenen, schiet ik er ook aardig wat in." Hattrick Gezien zijn jonge leeftijd - hij is pas 21 - ligt het dan ook in de lijn der verwachting dat de teller niet zal blijven steken op dat ene doel- puntje van zondag op bezoek bij Achtmaal. Sterker nog, mogelijk komen er daar op zeer korte ter mijn al een paar bij. „Mijn ploeg genoten zeiden voor de grap dat ik tijdens de laatste wedstrijd van het seizoen, over twee we ken tegen Rimboe, alle penalty's en vrije trappen maar moet ne men", vertelde Cremers lachend. „Misschien maak je dan zelfs wel een hattrick, zeiden ze." VLISSINGEN. Joan van Belzen heeft gisteravond zijn ja-woord gege ven aan Vlissingen. De doelman uit Arnemuiden is al sinds 2010 verbonden aan de club. Hij kwam toen over van hoofdklasser Hoek, dat ook nu interesse toonde in de goalie. Vlissingen-trainer Ruud Pen- nings toonde zich een gelukkig man met het aanblijven van de keeper. „Wellicht kan het andere spelers over de streep trekken", zei hij. Van Belzen stond bijna een jaar buitenspel. Vorig jaar mei scheur de hij zijn achillespees af. Afgelo pen zondag maakte hij zijn ren tree tegen Gemert als vervanger van Ariën Pietersma die naar Hal steren vertrekt. LE QUESNOY. Motorcrosser Mark Boot uit Burgh-Haamstede was in het Noord-Franse Le Quesnoy succesvol. Bij een regionale wed strijd van de Fédération Francai- se de Motocyclisme won de KTM-rijder bij de inters MX 2 beide manches. Aan het eind van de dag werd er een superfi nale gereden en ook daarin greep de Schouwse rijder de overwinning. „Het was voor het eerst sinds tien jaar dat een MX2-rijder in deze finale eerste werd", vertelde Boot trots. Johan Fredriks uit 's-Heeren- hoek kwam liefst vier keer aan de start tijdens de internationale wegraces in het Gelderse Henge lo. Bij het Open Nederlands Kampioenschap/BeNecup in de klasse Superbikes legde de Ka- wasaki-rijder beslag op een vier de en een vijfde plaats. Bij de ra ces voor het International Road Racing Championship werd de Bevelander tweemaal zesde. Bij de zijspannen kwamen Wout Vermeule uit Oudelande en Erwin de Rijk uit 's-Heer Hendrikskinderen sterk voor de dag. Na een goede start bereik ten zij in de eerste race een vijf de plaats. In de tweede race fi nishten ze niet. In de laatste ron de gaf de motor de geest. Sebastiaan de Mul van de com binatie de Mul/Vermeirssen uit Philippine zag de vuilblauwe tweedejaars doffer vanuit de goe de richting op het hok afstormen. Met een snelheid van 1271 meter per minuut was dat de hoogste snelheid van alle Zeeuwse deelne mers. Voor de tweede maal dit sei zoen mochten deze liefhebbers een overwinning bijschrijven. Met twaalf prijzen van de vijftien ingezette duiven werd opnieuw een prima prestatie geleverd. „De winnende duif is er eentje van al les of niets", zegt Sebastiaan de Mul. „Hij kan echt heel vroeg aan komen. Eerder vloog hij onder meer al een eerste prijs bij een wedstrijd waarbij 1400 duiven wa ren ingezet." Na de eerste duif van de combi natie De Mul/Vermeirssen kwa men er veel duiven binnen bij Jaap en Adriaan Scheele in Terneu- zen. Ze klokten de tweede snelste van het gehele 'konvooi'. In het Sa menspel hadden beiden er twaalf bij de eerste veertien. Wellicht de beste totaaluitslag van allemaal speelde Herman Ca- lon uit Hoofdplaat met 35 van de 36 duiven in de prijzen. Zaterdag staat er een vlucht vanuit Pont St. Maxence op het programma. De uitslagen. Gladiator deed zijn naam eer aan. Met prachtig gereden proeven, vloeiend van het begin tot het ein de, stuurde De Frel de expressief bewegende vijfjarige Totilas-zoon in beide omlopen naar de score van 72 procent. „Dit is voor Gladiator zijn eer ste wedstrijd. Het is net of het alle maal vanzelf gaat, maar ik moet wel rijden natuurlijk. En hij is nog al veel hengst, dat maakt het extra spannend. Maar hij trok zich ner gens iets van aan, bleef goed bij de les en liep super." In de klasse Z waren de zusjes Annemijn en Veerle Boogaard uit Oudelande dominant. Veerle schreef met de ruin Zephyr beide proeven van de klasse Z2 op haar naam. Haar scores waren 68,23 en 66,32 procent. Annemijn was met de Ziësto-zoon Fullspeed TC in beide omlopen van de categorie Zi de beste, met 70,29 en 67,79 pro cent. Peter Klaase uit Arnemuiden eiste met de ruin DJ in de tweede proef van ZZ-Licht de zege op. Hij kreeg 67,42 procent van de jury. Walter de Jonge is in het kader van de Zeeuwse Voetbal Awards tot trainer van de week uitgeroepen. De oe- fenmeester werd zaterdag met SKNWK kampioen in de vierde klasse B van het zaterdagvoetbal. Tot speler van de week werd Frank den Engelsman gekroond. Hij maakte voor Noad'67 vier goals in het duel met Stellendam. Als club van de week maakte VCK indruk. De zaterdag-derde klasser uit Koudekerke boog in de wedstrijd tegen Jong Ambon een 3-0-achterstand ongedaan en won met 4-3. De jury van de Awards be noemde Joan van Belzen tot pech vogel van de week. De keeper maakte zijn rentree bij Vlissingen en ging met 5-1 onderuit bij Ge mert. Eric Roose uit Terneuzen werd scheidsrechter van de week. Hij fungeerde zaterdag als assis tent-scheidsrechter bij PSV B1-V0- lendam Bi. DINSDAG 3 MEI 2016 vanaf eigen helft Een jaar nadat Sigi de Koster als doelman van SDO'63 vanaf elf meter scoorde, trof zijn opvolger Roy Cremers zondag tegen Achtmaal doel met een verre uittrap, foto Camile Schelstraete door Herman Heuvink door Marcel Buijsse OOSTBURG. Voor de vlucht vanuit Roye over een afstand van 210 kilo meter waren 10.029 duiven inge- korfd. Maar liefst 481 liefhebbers namen deel aan de wedstrijd. Samenspel 1,1244 duiven: 1 (1250 m.) H. Calon, Hoofdplaat, 2 Comb, de Wever, Oostburg, 3 E. de Wever, Schoondijke. Samenspel 2,1199 duiven: 1 (1271 m.) de Mul en Vermeirssen, Philippi ne, 2, 3 enz. Gebr. Scheele, Terneu- zen. Samenspel 3,923 duiven: 1 (1257 m.) Comb. E. en M. Kint, Kloosterzan- de, 2 L. van Vliembergen, Graauw, 3 J. van Spaandonck, St. Jansteen. Samenspel 4,1022 duiven: 1 (1255 m.) Comb, de Kooning, Lewedorp, 2 en 3 W. Segboer, Lewedorp. Samenspel 5, 764 duiven: 1 (1229 m.) A. Mieras, Wemeldinge, 2 en 3 M. Jeremiasse, Wemeldinge. Samenspel 6,1240 duiven: 1 (1224 m.) D. Noom, Tholen, 2 J. Capelle, Oud Vossemeer, 3 M. Laban, Tholen. Samenspel 7,1514 duiven: 1 (1250 m.) K. Minderhoud, Koudekerke, 2 D. Beekman, Middelburg, 3 Comb. Wie- lemaker, Oost Souburg. door Lucien Roelandt NISSE. Stephanie de Frel was tijdens de dressuurwedstrijd van de Weelruiters in Nisse de groot verdiener. In de klasse ZZ-licht liep de amazone uit Koewacht met de vosruin VMF Enrico in de eerste proef naar de zege. In M2 stuurde ze de hengst VMF Gladiator naar twee afgetekende overwinningen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41