SC@RER Roy Cremers is pas 21 jaar en verwacht nog wel 12 ZEELAND Stadsloop in Biervliet is aan de achtste editie toe Nijpjes en Wiskerke zijn aan elkaar gewaagd bij dressuur Toekomst driebandenteam Treva in nevelen gehuld Arjen de Koeijer nieuwe koploper Roy Cremers, sluitpost van vijfdeklasser SDO'63, maakt de 1 -1 tegen Achtmaal. „Ik weet dat ik een goed schot heb." De Stadsloop Biervliet is donder dag aan de achtste editie toe. De organisatie is in handen van de loopgroep De Kuitenbijters. Van wege dodenherdenking op woensdag is dit keer uitgeweken naar donderdag, Hemelvaartsdag en Bevrijdingsdag. De recreatieve en wedstrijdlo pers lopen naar keuze 2,5,5,7,5 of tien kilometer. Eén ronde is ongeveer 2,5 kilometer lang. Voor de jeugd tot en met twaalf jaar is er een aparte route van 750 of 1500 meter via de Noord straat en de Geuzenstraat. Net als voorgaande edities zijn de start en finish aan het Dorps huis. Ook de beklimming van de Molenberg ontbreekt niet. Lo pers van de tien kilometer moe ten deze beklimming liefst vier keer nemen. Vanaf 10.30 uur kun nen lopers zich inschrijven in het Dorpshuis. Het startschot voor de jeugd wordt gelost om 11.30 uur. Burge meester Lonink geeft het start sein voor de volwassenen om 12.00 uur. Vorig jaar ging de over winning op de tien kilometer naar Tim Pleijte. Chantal Nijpjes en Emily Wisker ke waren bij de dressuurwed- strijd in Vrouwenpolder aan el kaar gewaagd. Nijpjes stuurde de imposante ruin Digo in beide proeven van de klasse Zi met het geringst mogelijk verschil naar de overwinning (67,20 en 67,79 procent). Emily Wiskerke en haar vosruin Gigant Cristal lie ten de teller oplopen tot respec tievelijk 66,91 en 67,53 procent. Maaike Zeeveld uit Wolphaarts- dijk en de hengst Formidable ver keren in topvorm. Ook nu was het duo niet stuiten. Zeeveld be haalde in de eerste proef van de klasse Mi met de kolossale schim- tnel 75,33 procent. De combinatie sloeg daarmee een gat van ruim twaalf procent met Iris Verreijt uit Aagtekerke met de merrie Fu- role. In de tweede proef behaal de Zeeveld een score van 72,00 procent. Silke Walrave uit Goes eindigde met de merrie Exclusie ve als tweede (62,16 procent). Het driebandenteam Treva, dat nu met de toevoeging 's Lands Welvaren in Kwadendamme speelt, gaat volgend seizoen ver der in wijkgebouw De Spinne in Goes. Het team blijft waarschijn lijk in de tweede divisie uitko men en krijgt enkele nieuwe ge zichten: Mehmet Gören uit Istan bul (voor minimaal vijf wedstrij den), Roger van Hoylandt uit het Belgische Nieuwkerke Waes en Michael Zwakenberg uit Ossen- drecht. Luc Peeters, Ronald van Geyt, Onur Can en Raymond Peeters blijven. Raymond Eckel wordt reserve. De vraag is nog wel aan wie de li centie voor het team behoort: Treva of's Lands Welvaren. Nico Peeters: ,,'s Lands Welvaren claimt de licentie, waardoor ik moet afwachten wat de biljart bond KNBB beslist. Tot dan kan ik niet met mijn eigen plannen verder." sport kort et een rake vrije trap be paalde Roy Cremers zon dag de eind stand van het duel in de vijfde klasse A tussen Achtmaal en SDO'63 op 1-1. Tot zo ver niets geks, zou je zeggen. Ware het niet dat Cremers de doelman is van de ploeg uit Lams- waarde. Op zich zijn scorende keepers geen zeldzaamheid. De Brazili aanse goalie Rogério Ceni, die bekend staat om zijn messcherpe vrije trappen, scoorde in 23 jaar tijd bijvoorbeeld 131 keer voor Sao Paulo. En dichter bij huis, in Nieuw Namen, staat de teller van Hulsterloo-sluitpost Jelle van Damme al op 34. „Maar voor mij was het nog maar mijn eerste treffer, op twee goals als veldspeler in de E-pupil- len na", jubelde de 21-jarige Cre mers zondagavond, een paar uur nadat hij zijn ploeg met een rake DERDE SCORENDE KEEPER trap een puntje had bezorgd. „We kregen een vrije trap, on geveer halverwege onze eigen speelhelft", schetst de goalie de situatie. Hij besloot een lange peer naar voren te geven, in de richting van ploeggenoot Mar- tijn Ivens. Maar die bereikte hij niet. „De bal raakte vervolgens de grond en stuiterde over de keeper van Achtmaal heen, het doel in." Dat zijn schot überhaupt tot aan het vijandelijke doel kwam, was voor Cremers niet echt een verrassing. „Ik weet dat ik een goed schot heb." En hoewel hij 'Bij het inschieten vragen ze wel eens of ik me wat wil inhouden' nooit eerder scoorde, is hij met dat wapen zo nu en dan wél van belang bij het creëren van kan sen. „Ik neem bijvoorbeeld alle vrije trappen tot aan de midden lijn." Hoe hij aan zo'n uitstekende traptechniek komt, is geen raad sel voor de doelman. „Veel oefe nen", legde hij uit. „Vroeger, als ik mij verveelde, was ik altijd 1 I VLISSINGEN. Arjen de Koeijer is de nieuwe koploper in het PZC-topscorersklassement. De aanvaller van Yerseke scoorde zaterdag drie keer in het met 5-1 gewonnen duel met Nieuw- land. Hij krikte daarmee zijn sei zoenstotaal op naar 34 goals, goed voor 51 punten. Voor De Koeijer was het zijn vijfde hattrick van het seizoen. Dat is evenveel als Steve Schalk wijk, de onttroonde koploper van het klassement. Schalkwijk kwam zaterdag niet tot scoren voor Walcheren en bleef daar door op 32 goals staan. Met dit geringe verschil wacht met nog twee wedstrijden op het pro gramma een spannende ontkno ping. Sport sport@pzc.nl BIERVLIET VROUWENPOLDER COES ARENDONK ID-renster Van Ouijn tweemaal tweede Bij wedstrijden voor ID-renners in het Bel gische Arendonk heeft Irma van Duijn uit Schoondijke twee tweede plaatsen be haald. In zowel de wegwedstrijd als de tijdrit moest zij de Bel gische Silke Bastiaen- sen voor laten gaan. Bij de mannen werd Joannathan Duinkerke uit Goes derde in de rit in lijn en achtste op de tijdrit. MIDDELBURG Toernooi Swift Op donderdag 5 mei wordt voor de 68e keer het Hemelvaarts- dagtoernooi van korf balvereniging Swift ge houden. Tientallen teams van binnen en buiten de provincie strijden op het Middel burgse sportpark De Sprong om de prijzen. De eerste duels begin nen om 9.30 uur. BRUGGE Zeeuws record Frédérique Versluijs (foto) uit Zuidzande heeft haar eigen Zeeuwse record op de 3 kilometer verpul verd. In Brugge liep ze 10.58,33 tijdens de Julie Saelens Meeting. Daarmee was ze twaalf tellen sneller dan ooit tevoren. Doelman scoort door Daniel Vervelde M Roy Cremers, doelman SDO'63 klasse goals effect totaal 1 Arjen de Koeijer Yerseke 3A zat 34 1,5 51 2 Steve Schalkwijk Walcheren 3A zat 32 1,5 48 3 Ramon Janson MZC'11 2E zat 26 1,5 39 4 Frank den Engelsman Noad'67 3B zat 25 1,5 37,5 5 Robin Provoost ZSC'62 4B zat 37 1 37 6 Yordi Nijland RCS 4A zat 35 1 35 Aron Wattel Serooskerke 3A zat 23 1,5 34,5 8 Stephan de Leeuw R illandia 4B zat 34 1 34 Bart van den Hemel G roede 5A zon 34 1 34 10 Peter van Gorsel Dauwendaele 2E zat 22 1,5 33 11 Marinus Baas Arnemuiden 3A zat 20 1,5 30 12 Stefan van de Klooster Nieuwdorp 2E zat 18 1,5 27 Elco Jansen Krabbendijke 3A zat 18 1,5 27 Olde Raas Lewedorpse Boy 4A zat 27 1 27 15 Morad Bobouh Vlissingen 4A zat 27 27 16 Andrew Wesbeek Schoondijke 4A zon 27 1 27 Vy. Bron PZC/Rudy Boogert Roy Cremers is de derde keeper die dit seizoen doel treft. Jelle van Damme (Hulsterloo) en Jelle Bonte (Koewacht) gingen hem dit seizoen voor; zij nemen traditiegetrouw de strafschoppen voor hun club. Van Damme is met 34 treffers Zeeuws topscorer onder de keepers. 1 KEEPER CLUB (S) GOALS I Jelle van Damme Hulsterloo 34 ij Wilfred Vreeke Jong Ambon 14 Ron Tempelaars Luctor'88 13 1 Jelle Bonte Koewacht 12 I Roy den Dunnen Bres kens 5 Nico Knol Breskens/Hoek 4 Cor Nieuwdorp Heinkenszand 4 Erwin van de Vreede Krabbendijke 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40