Zoeken naar een speld in de popcorn r Met lange broek en shirt in het zwembad, is Vreemd' Excursie Moesbosch 4 ZEELAND Veel groter dan een kindervinger kootje is het ding niet, maar voor Femke van Waesberghe uit Oost burg is het piepkleine stukje elek tronica vreselijk belangrijk. Femke (ri) is compleet doof. Dankzij implantaten op haar hoofd en apparaatjes achter haar oren kan ze toch horen. Zondag 17 april was Femke met haar opa en oma naar de bioscoop in Terneu- zen geweest. Daar moet het misge gaan zijn. „De batterij was leeg en dan wissel ik ze normaal altijd. Blijkbaar is toen de FM-ontvanger er vanaf gevallen. Ik had het in het donker niet door." De FM-ontvanger is een piep klein apparaatje waarmee ze op school kan ontvangen wat de juf via de zender om haar hals vertelt. Pas bij het Chinese restaurant, waar ze na afloop gingen eten, merkte Femke dat ze het kleine maar zo noodzakelijke onderdeel miste. Paniek, want Femke had de belangrijkste basisschoolweek voor de boeg. De IEP-test; de test die mede bepaalt welke opleiding ze na basisschool de Berenburcht zou doen. Zonder de FM-ontvan- ger kan Femke niet opvangen wat de juf via de zender om haar hals haar vertelt. „Als ik dat niet heb dan mis ik veel van de uitleg, ik dacht oh jee!" Na het etentje gingen ze te rug naar de bioscoop. Helaas, hoe ze ook zochten, niks meer te vin den. Het personeel had de zaal al geveegd. Femkes vader liet het er niet bij zitten. Hij ging de volgen- 'De batterij was leeg en dan wissel ik ze altijd. Blijkbaar is toen de FM-ontvanger er vanaf gevallen' de dag weer terug. Conny Tanghe, Femkes moeder is vol lof over het personeel van CineCity. „Ze wil den het afval wel even bewaren. Normaal wordt het op maandag opgehaald." Drie enorme vuilnis- zakken vol. Ergens tussen al het vuil moest het minuscule onder deeltje zitten. Een apparaatje zo groot als een vingernagel tussen een karrenvracht aan popcorn en drinkbekers. ZIERIKZEE „Paps, zijn ze vandaag aan het diplomazwemmen?" De dochter van Ron Verhoek keek vreemd op van de twee mannen in lange broeken en shirts in het bad van Sportcentrum Laco in Zie- rikzee. Verhoek zelf en een aantal andere bezoekers niet minder. Kan dit zo maar, wilde hij weten van de bad- 'En dan zwem je wel tussen meisjes in bikini's? Dat is zo'n contrast' meesters. Maar die wisten het ook niet. De twee opvallende badgas ten maakten deel uit van een groepje buitenlandse mannen, die wél gewoon in zwembroek waren. Ze verklaarden omwille van hun geloofsovertuiging niet onbedekt te mogen rondlopen. Verhoek heeft de kwestie aangekaart bij de bedrijfsleiding van het sportcen trum. „En dan zwem je wel tus sen meisjes in bikini's? Dat is zo'n contrast. Zo'n situatie komt heel ongemakkelijk over. Ik vind het onhygiënisch wanneer je in je ge wone kleren in het zwembad springt. Die oudere man van het stel rook ook al niet al te fris. Zou het nu gaan om speciale badkle ding, dan is dat toch wat anders. Je ziet hier af en toe ook wel vrou wen in een boerkini. Maar ge woon in je eigen kleren vind ik niet kunnen." Wat meerdere be zoekers eveneens tegen de borst stuitte, was dat de mannen foto's maakten in het zwembad. Centrummanager Ronald van Dongen werd gisteren geïnfor meerd over de kwestie en laat uit zoeken of binnen Laco (dat lande lijk 38 zwembaden heeft) afspra ken bestaan over gepaste badkle ding. „Is dat niet zo, dan kijk ik wat we er binnen onze vestiging mee aan moeten en wat wettelijk kan of juist niet. Ik kan niet aan ie mands voorhoofd zien of dit met een geloofsovertuiging heeft te maken. Het heeft ook met een stukje verdraagzaamheid te ma ken. Dit is nieuw voor Schou- wen-Duiveland. Maar in de Rand stad zie je het wel vaker, daar is het dan ook geen issue meer. Som mige zwembaden kennen speciale openingstijden, bij anderen is het gewoon alles door elkaar en er zijn ook zwembaden die gekleed zwemmen verbieden." Volgens Van Dongen bestaan er in Nederland geen algemene voorschriften voor badkleding. „Er zijn baden waar een langere zwembroek niet is toegestaan. Dat heeft te maken met de hygiëne, omdat zo'n zwembroek het water langer vasthoudt. En een tijd lang was het mode een merkonder- broek met de rand zichtbaar on- 'Dit is nieuw voor Schouwen-Duiveland. Maar in de Randstad zie je het wel vaker' der je zwembroek te dragen. Dat is toen her en der om diezelfde re den ook verboden." Wat fotografe ren betreft laten de regels geen ruimte voor misverstanden, zegt Van Dongen. Dat is per definitie verboden, tenzij voor speciale gele genheden toestemming wordt ge vraagd. „Of een gezinnetje dat z'n eigen kinderen op de foto zet. Maar dat is toch écht iets anders." Na uren intensief zoeken werd eindelijk het kleine onderdeel te ruggevonden. „Ik ben Nina en de andere men sen van de bioscoop echt heel erg dankbaar", lacht Femke nu. „Ik moet ze eigenlijk nog een taart gaan brengen." Femkes toetsweek verliep dank zij de speurtocht prima. Met een dik havo-advies begint ze na de zo mervakantie aan het Zwin Colle ge in Oostburg. Ze weet al wat ze wil worden. „Ik wil graag audioloog worden omdat ik zelf die ervaring heb. Ik zou het tof vinden kinderen daar mee te helpen." KOUDEKERKE. IVN Walcheren houdt aanstaande zaterdag (7 mei) een rondleiding over de historische buitenplaats Moes bosch. Het gebied is gedeeltelij ke privébezit en normaal ge sproken gesloten voor het pu bliek. Enkele kilometers ten noor den van Vlissingen, in een bocht van de weg naar Koude- kerke, ligt de historische buiten plaats Moesbosch. Deze buiten plaats staat voor het eerst op de kaart in 1750, maar het daar te genover gelegen Der Boede be stond al in de 14 eeuw in de vorm van een zogenaamde rid derhofstede. De villa van Moes bosch wordt sinds de 18e eeuw bewoond door de familie Van Doorn. Het pand is ook nog steeds haar eigendom. Bij het landgoed horen ook een grafkel der en een koetshuis. Beide staan op de monumentenlijst. Onder leiding van een gids wordt een rondleiding gegeven. Hij vertelt over de geschiedenis van de buitenplaats en alles wat in het aangrenzende bos groeit en bloeit. De excursie begint om 13.30 uur en duurt tot 15 uur. Het adres is Vlissingsestraat 28 in Koudekerke. Het verzamelpunt is bij de oprit. Niet IVN-leden betalen een kleine bijdrage. 112-nieuws Politie grijpt fietsendief Een negentienjarige Mid delburger is in de nacht van zondag op maandag aangehouden wegens fiet sendiefstal. Agenten gre pen hem in de kraag aan de Buitenhovelaan in Mid delburg naar aanleiding van een tip van een getui ge. Die had gezien hoe rond 00.50 uur twee perso nen aan de achterzijde van het station, aan de Segeers- singel in Middelburg, twee personen bezig waren om een fiets te stelen. De man hij bij zijn aanhouding geen gestolen fiets meer bij zich, maar bekende de diefstal wel. Asbest vrij bij brand schuurtje Een schuurtje bij een wo ning in de Doublethstraat in Sint-Annaland is zon dagavond rond 23.00 uur uitgebrand. De brandweer heeft het vuur geblust. Bij de brand zou volgens de brandweer een kleine hoe veelheid asbest uit golfpla ten op het dak zijn vrijge komen. Een gespecialiseerd bedrijf zal de omgeving schoonma ken. Over de oorzaak van de brand is nog niets be kend. Man vast om schoppen vrouw Een 30-jarige man uit Zie- rikzee is zondagavond aan gehouden op verdenking van mishandeling van zijn partner. Een ruzie tussen de echtelieden liep zondag avond rond 19.30 uur uit de hand. De vrouw belde de politie, met de mededeling dat ze tijdens de ruzie door haar partner was geschopt. Agenten kwamen naar de woning, hielden de man aan en brachten hem naar een politiecel in peniten tiaire inrichting Torentijd in Middelburg. De vrouw heeft aangifte gedaan van mishandeling. Botsing met betonwagen Op de N59 ter hoogte van Bruinisse is een betonauto maandag omstreeks 19.00 uur frontaal in botsing ge komen met een personen auto. De personenauto is daarbij over de kop gegaan. Het slachtoffer moest uit de auto bevrijd worden, maar was wel bij kennis en aanspreekbaar. Hij is met nog onbekende letsel per ambulance naar het zieken huis gebracht. De auto is to taal vernield. De weg was gedurende de nasleep van het ongeluk gewoon bereik baar voor overig verkeer. Hoe het ongeluk kon ge beuren, is nog niet bekend. door Cuido van der Heijden OOSTBURC. Een proefwerkweek voor de boeg en ineens niks meer kunnen horen, omdat je een piep klein onderdeel van je gehoorim- plantaat kwijt bent. De paniek was groot bij Femke uit Oostburg. Femke kon dankzij het teruggevonden apparaatje gewoon haar schoolwerk doen. foto's Peter Nicolai door Marcel Modde Ron Verhoek zwembadbezoeker Ronald van Dongen manager Laco MIDDELBURG SINT-ANNALAND ZIERIKZEE BRUINISSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 32