Waterschap houdt 2,5 miljoen euro over ZEELAND 3 DJ's Pep Rash geven Vlissingen een 'dikke set' 'Als 15-jarige ging ik zelflos op het Bevrijdingsfestival. Lekker dansen op de dijk' gezonden. Bakker: „Op dat plein is ook een MensenZOO, waar mensen letterlijk in hokjes ge plaatst worden. Het publiek kan in gesprek gaan met onder meer een kraker, een vluchteling en een lesbienne, en bekijken wat er over blijft van hun vooroordelen." Het evenement is bij uitstek ge schikt om de vrijheidsboodschap over te brengen, vindt Bakker. „De meeste festivals richten zich op een bepaald publiek, maar don derdag komt jong en oud, blank en donker en mensen uit alle windstreken samen. We willen ze iets meegeven om over na te den ken. Ik hoop dat iedereen een ge zellige dag beleeft, maar dat men sen af en toe ook een rillinkje over de rug voelen, en denken: 'Wat mooi dat we hier met z'n allen staan.'" Zanger Kenny B., DJ's Sunnery James Ryan Marciano, de Handsome Poets en het orkest van de Ko ninklijke Lucht macht zorgen donderdag - samen met talloze andere artiesten - voor een vrolijk Bevrijdingsfestival in Vlissingen. Het hoofdpodium staat al klaar op het Bellamypark: groter en ho ger dan vorige jaren, zodat het pu bliek beter zicht heeft op de muzi kanten. Organisator Onno Bakker bereidt zich voor op een drukbe zocht festival. „Het weer ziet er goed uit en iedereen is vrij. Ik ver wacht veel mensen." Maar als het aan Bakker ligt, dan komen de bezoekers niet al- 'lk hoop dat mensen denken: 'Wat mooi dat we hier met z'n allen staan' leen voor de muziek en de gezel ligheid. De organisator hoopt dat mensen ook stilstaan bij de reden van het festival: vrijheid. Niet voor niets bevatten de affi ches voor het evenement dit jaar geen line-up, maar een bood schap. „Wij zijn geen gewoon fes tival. De artiesten zijn allemaal ambassadeurs van de vrijheid. We vragen hun een bijdrage te leve ren aan het 5 mei-gevoel." Bezoekers krijgen, naast optre dens, op verschillende plekken mogelijkheid tot 'verdieping', zegt Bakker. Dat gebeurt bijvoorbeeld door een vrijheidscollege met zan ger en cabaretier André Manuel op het Four Freedoms Stage in de Spuistraat. Op het Plein van de Vrijheid, ook aan de Spuistraat, worden de veertig beste cartoons getoond, die Zeeuwse scholieren maakten als onderdeel van de wedstrijd 'Teken voor de vrijheid'. Tijdens het festival wordt de top drie bekendgemaakt. Mensen kunnen ook speed- daten met veteranen die bijvoor beeld naar Bosniëen Afghanistan zijn uit- De afgelopen dagen tra den ze op in Leeds en Liverpool, over een paar weken vliegen ze naar Mexico. Maar donderdag staan DJ's Pep Rash vlak bij huis, in Vlissingen. Het duo bestaat uit Jesse van de Ketterij (27) uit Middelburg en Ra chid El Uarichi (35) uit Goes. De mannen gingen de afgelopen twee jaar als een speer. Ze scoor den met 'Rumors' een grote hit en staan sindsdien op podia over de hele wereld. „Het gaat maar door", zegt Jesse. „Zuid-Afrika, Canada, Dubai. Als ik thuis op de bank zit, dan denk ik er wel eens over na: het is heel onwerkelijk." Jesse ging als tiener elk jaar 'los' op het het Be vrijdingsfestival. „Lek ker dansen op de dijk met muziek van Mi chel de Hay. Dat we nu op het festival staan, geeft een nostalgisch gevoel. We hebben er veel zin in. Vlissingen voelt voor ons als een 'hometown." Pep Rash trakteren het publiek op een 'dikke set'. „Funky, groovy, dans bare muziek, een stevige bassline en hiphop-invloeden." Het ultie me vrijheidsgevoel voor Jesse? „Als je een beat gemaakt hebt en iedereen gaat los. Dat je je handen in de lucht steekt en het publiek volgt. Laten we hopen dat de Zeeuwen donderdag lekker mee gaan doen." Er zijn verschillende oorzaken waar om Scheldestromen geld over houdt. Door slecht weer zijn projec ten, zoals werk dat op het land moest gebeuren, uitgesteld. Dat scheelt afschrijvingskosten. Verder betaalt het waterschap minder ren te (rente is gedaald). Lager uitvallen de onderhoudskosten op gemalen en zuiveringen, minder gebruik van chemicaliën en lagere kosten voor automatisering zorgen eveneens dat geld overblijft. Scheldestromen stopt het geld in enkele reservepot jes, blijkt uit de jaarrekening 2015. Het meest opmerkelijke is een pot je om een half miljoen misgelopen belastinginkomsten op te vangen. Sabewa, de organisatie die sinds 2013 namens - onder meer - Schel destromen de belastingen int, harkt minder zuiveringsheffing (voor rei nigen van afvalwater) binnen. In to taal is het waterschap 529.000 euro misgelopen. Eerder werd al bekend dat een groot aantal eigenaren van Het meest opmerkelijke reserverpotje is om een half miljoen aan misgelopen belasting op te vangen vooral tweede woningen en leeg staande panden in Zeeland ten on rechte geen zuiveringsheffing is op gelegd. Dat komt omdat Sabewa uit gaat van de gemeentelijke basisad ministratie en niet - zoals Schelde stromen - van de gegevens van ener giebedrijf Delta. Eigenaren die geen heffing hebben gekregen, kunnen die alsnog verwachten. „We probe ren het bedrag boven water te krij gen", zegt dagelijks bestuurder De- nis Steijaert. „Over 2015 boeken we het bedrag in als een verlies. Halen we het geld binnen, dan zie je dat in de jaarrekening 2016 terug als een voordeel." Scheldestromen is financieel ge zond, aldus Steijaert. Het heeft nu ruim 10,7 miljoen in de 'spaarpot'. „Voorheen zat er meer in, maar dat hebben we afgebouwd. Met het be drag dat we nu hebben, kunnen we bijna alle calamiteiten opvangen." Steijaert verwacht niet dat de tarie ven meer omhoog gaan dan de afge sproken jaarlijkse verhoging van 2 tot 2,5 procent. DINSDAG 3 MEI 2016 gezelligheid met boodschap Boven: Onno Bakker, organisator van het Bevrij dingsfestival. foto Dirk-Jan Gjeltema Rechts: Kenny B foto ANP/Remko de Waal Jesse van de Ketterij uit Middelburg door Cornelleke Blok Onno Bakker organisator DJ's Pep Rash: Rachid El Uarichi (links) en Jesse van de Ketterij. door Jeffrey Kutterink MIDDELBURG. Waterschap Schelde- stromen houdt over 2015 een be drag over van 2,5 miljoen euro. Omdat het overschot eenmalig is, daalt de waterschapsbelasting niet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 31