Mogelijk einde aan boulevardmarkten PvZ vraagt naar geld voor krimp Bonnen schrijven of boeven vangen Viervoeter Bevrijdingsfestival Vlissingen 2 ZEELAND Organisator Onno Bakker wil bezoekers meer dan ooit een 5-mei gevoel meegeven. „Wij zijn geen gewoon festival." COMMENTAAR De politie heeft vorig jaar minder dan een kwart mil joen weggebruikers 'staande gehouden'. Een kleine tien jaar geleden waren dat er nog anderhalf miljoen. Prettig of niet? In kringen van de politie en van het Openbaar Ministerie klinken waarschuwingen. Het gezag van het korps is in het geding als verkeerszondaars te gemakkelijk vrijuit gaan. Dus de pakkans moet omhoog. Dat is goed voor de verkeersveiligheid. Die willen we toch allemaal verbeteren? Tot zover de simpele redenering. Voor de politietop ligt het iets inge wikkelder. Die wijst er terecht op dat een politieman soms onver wacht belangrijker zaken moet aanpakken. Bijvoorbeeld: reage ren op een inbraakgolf. Het is dan bonnen schrijven óf boeven van gen, want de korpsleiding kan niet zomaar een extra blik agen ten opentrekken. De keus is niet moeilijk. Hoewel sommige weg misbruikers zich op de grens van het misdadige begeven, moet de aandacht toch gericht blijven op de echte criminelen. Die strijd is uiteindelijk bepalend voor het gezag van de politie. De suggestie van het OM om elke agent een prestatieopdracht in verkeershandhaving te geven en om alle ver keersdeelnemers bij elk contact met de politie meteen te laten blazen, zal het gezag van de politie juist ondermijnen. Strijd tegen echte criminaliteit bepaalt gezag van politie, niet de pakkans bij wegmisbruik Die kosten verhaalt de gemeen te wel bij de andere boulevard markten. „We gaan kritisch kijken 'De gemeente kijkt enkel naar kosten, niet naar de opbrengsten. Per saldo gaat Vlissingen er op achteruit' naar de twee zomermarkten en de Pinkstermarkt", zegt Henry Smul ders van Speciale Markten Zuid-West Nederland. De Pinkstermarkt van zondag 15 mei gaat wel door, zegt Smul ders. „We hebben voor dit jaar nog een potje reserves waarmee we de extra kosten kunnen beta len. Maar dat blijven we zo niet doen." De organisatoren schrap ten al de De Ruyter Jaarmarkt die vrijdag zou plaatsvinden in de bin nenstad. Daardoor keerde de be langenvereniging van standwer kers zich tegen het nieuwe ge meentebeleid, omdat ze het con cours in Vlissingen in het water zag vallen. Ondernemersvereniging VOC en de gemeente hebben gevraagd om een nieuwe datum voor de jaarmarkt, vertelt Smulders. Daar denkt de organisator over na. „Vlissingen wil niet tornen aan be leid dat nog maar twee maanden staat. De gemeente kijkt enkel naar kosten, niet naar opbreng sten. Per saldo gaat Vlissingen als evenementenstad er straks op ach teruit." De raadsfracties van POV en PvdA hebben vragen ingediend bij het college van burgemeester en wethouders over het evene- mentenbeleid dat de gemeente raad begin dit jaar vaststelde. Het uitgangspunt was dat er geen eve nementen aan ten onder mogen gaan, stellen de fracties. Zij willen weten wat het overleg met de marktorganisatoren bracht en hoe hoog de schoonmaakkosten zijn. Almanak Het was druk in het bos. Fietsers, rui ters en heel veel wandelaars. Niet al leen het type doorstapper, maar ook veel jonge gezinnen met kinderen en natuurlijk de hondenbezitters. En dan is het onvermijdelijk dat de honden en bazen hun soortgenoten te genkomen. Terwijl de honden aan el kaar snuffelden raakten de baasjes aan de praat. Een vrouw (type no nonsense en doorstapper) naderde het tafereel en hoorde de ene baas aan de andere vragen: 'wat is dat?', wijzend op de hond. Waarop de vrouw in het voorbijgaan zei: 'wat denk je nu zelf, een hónd natuurlijk.' Avondvierdaagse van Vlissingen De avondvierdaagse van Vlissingen opent maandag 9 mei bij het clubhuis Zee land Sport aan het Baskens- burgplein. Wandelsportver eniging De Vrolijke Tippe laars voert de wandelaars vier avonden langs routes van vijf of tien kilometer. Donderdag 12 mei is de fi naledag, dan wordt het laat ste deel van de tocht vanaf 19.30 uur gelopen achter de muziek aan naar het vaste startpunt bij Baskensburg. De start is elke dag om 18.30 uur. Informatie: 0118-464753. Vragen over Cultuurwerf Beslist de Cultuurwerf of er tijdens festival Onder stroom (8-10 juli) ook ande re activiteiten in de binnen stad mogen zijn? Zo ja, waarom vindt de gemeen te dat goed? POV en PvdA vragen dat aan het college van Vlissingen. De fracties krijgen berichten dat Cul tuurwerf activiteiten in het stadscentrum zou 'blokkeren'. Het festival be perkt zich dit jaar tot het 'Gat van Britannia' aan de Boulevard Evertsen. Win keliers en horeca willen ook leven in het centrum. Roman over Nightingale De Vlissingse Cindy van de Woestijne presenteert op vrijdag 6 mei haar histo rische roman 'De vrouw met de lantaarn'. Van de Woestijne uit Vlis singen is werkzaam als ver pleegkundige. Ze heeft acht jaar geschreven aan een historische roman over Florence Nightingale (fo to). Het boek wordt om 16.00 uur gepresenteerd in Gol den Tulip Strandhotel Westduin in Koudekerke. Dorp opent deur voor jubileum Gapinge bestaat 800 jaar en dat wil het dorp vieren. Dus zet het 'mooiste dorp van Walcheren' zaterdag de deuren open voor een ie der die wil meevieren. De gerestaureerde korenmolen de Graanhalm draait en de molenaar geeft er uitleg. Di verse tuinen zijn open en er zijn oldtimers te bezich tigen. De eeuwenoude kerk kan ook bekeken wor den. Verder zijn er onder meer garageverkopen. Be zoekers kunnen terecht tus sen 11.00 en 17.00 uur. Hoofdpodium (Bellamypark): 13.00 uur: Orkest van de Koninklijke Luchtmacht 15.00 uur: Handsome Poets 17.00 uur: Maison du Malheur 19.00 uur: Diggy Dex 21.00 uur: Zuco103 23.00 uur: Kenny B. Een selectie uit de andere activiteiten: Liberty Dance Stage (Spuikom): 14.00 -18.00 uur: I'm Free, met muziek van lokale bands, dans en workshops 21.45 uur: Pep Rash 23.15 uur: Sunnery James Ryan Marciano Sena Talent Stage (Bellamypark): 14.00 uur: Cerson Main 20.00 uur: Crooks 20.30 uur: Hef Rooseveltplein (Oude Markt): 15.30 uur: Rob Heron the Tea Pad Orchestra 17.30 uur: Juke Joints 21.30 uur: lan Siegal Jimbo Mathus Four Freedoms Stage (Spuistraat): 13.30 uur: Interview met Ernst Hirsch Ballin 14.30 uur: Vrijheidscollege met zanger/cabaretier André Manuel 16.30 uur: Romi Cage Malalaplein (Nieuwendijk): 14.00-18.00 uur: studentenprogramma metoa. Zeeuws studentenorkest, bands en DJ's 19.00-23.00 uur: 100% NL Meezingfeest Plein van de Vrijheid (Spuistraat): 13.00-18.00 uur: Speeddaten met veteranen 13.00-18.00 uur: Teken voor de vrijheid: expositie cartoons van scholieren 13.00-18.00 uur: Kinder programma: oa. knutselen, zeepbellen maken en een suikerspinnentovenaar Zeeland Podium (Coosje Buskensstraat): 17.00-20.00 uur: Zeeuwse Belofte, vier bands uit Zeeland strijden om een plek in de landelijke finale 20.00 uur: Solof 22.00 uur: Echosonic Het volledige programma is te vinden op www.bevrijdingsfestivalzeeland.nl MIDDELBURG. De Partij voor Zee land (PvZ) wil weten hoeveel geld de provincie van het rijk heeft gekregen om 'krimp' te bestrijden. De fractie vraagt ook waaraan de bedragen be steed zijn. In januari 2013 namen de sta ten van Zeeland een motie aan om geld dat het rijk overmaak te naar de provincie voor aan pak van de krimpproblematiek ook alleen maar te gebruiken voor de aanpak van krimp. De PvZ vraagt welke regio ge profiteerd heeft van de krimp- gelden en of er nog geld over is. Als dat het geval is, dan wil de PvZ het geld besteden aan een goede fietsvoetveerverbinding en aan knelpunten in het open baar vervoer. FZC door Claudia Sondervan VUSSINGEN. De boulevardmarkten van Vlissingen worden mogelijk ge schrapt door het evenementenbe- leid van de gemeente Vlissingen. De jaarlijkse Nachtmarkt blijft wel, die is aangemerkt als topevene- ment en zodoende vrijgesteld van kosten voor schoonmaak en ver keersmaatregelen. Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN VLISSINGEN VLISSINGEN GAPINGE Muziek en

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 30