TO0S Hulstenaar net aan brand ontsnapt Meekijken met politie op Bevrijdingsfestival Dag van de Persvrijheid 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Politie moet vooral boeven vangen. Uw Mening EENS ONEENS Ontploffing vliegtuigbom Giro-spel: doe mee Melding 7 knelpunten paul kusters column Ernst Jan Rozendaal Dit is het fijnste hoek je van de krant. Een speeltuin zonder re gels. Ik mag hier doen wat ik wil. Ver halen uit mijn duim zuigen, politi ci belachelijk maken, stelling ne men, of gewoon een eind in de ruimte ouwehoeren. Ik moet het wel erg bont maken, wil de redac tie ingrijpen. Dat is niet vanzelfsprekend. Het is vandaag de Dag van de Pers vrijheid. Nederland staat tweede op de ranglijst van persvrijheid Christopher werd zo vaak opgepakt dat de krant zijn dienstrooster erop aanpaste wereldwijd, na Finland. Dat lees ik in Villamedia, het maandelijkse magazine over journalistiek. Daar in staat ook het verhaal van Chris topher. Hij komt uit Zuid-Soedan, honderdveertigste op de World Press Freedom Index 2016. Hij werd zo vaak opgepakt dat de krant zijn dienstrooster erop aan paste. „Als ik op maandag was op gepakt, ging men er vanuit dat ik op woensdag weer aan de slag kon. En omdat ik zo vaak in de cel zat, vonden collega's dat de naam van de krant op mijn celdeur moest worden geplakt, als offi ciële dependance. Ik bracht er im mers zoveel tijd in door." Inmiddels is Christopher zijn land ontvlucht, want zijn leven liep gevaar. In dezelfde Villamedia geven een advocaat en een wetenschapper een opsomming van wat er het af gelopen jaar in Nederland alle maal mis ging met de persvrij heid. Hoe serieus ook, dat is toch van een andere orde. Om maar te zwijgen van de cen suur die de PZC volgens sommi gen uitoefent. Sinds vorige week worden anonieme reacties onder de artikelen op de website gewei gerd. Die is meteen een stuk opge knapt, vind ik, al waren er ook le zers die - met naam en toenaam, dat wel - met de vermakelijkste samenzweringstheorieën op de proppen kwamen. Dat het een knieval was voor de provincie, dat moederconcern De Persgroep het had bevolen, dat het een 'rechtse machtsgreep' was. Zolang we ons daarover druk ma ken, lijkt het me met de persvrij heid hier nog dik in orde. Er worden te veel uitzonderingen gemaakt bij examens. 190 reacties toosenhenk.nl O GROTE ZORGEN OVER HANDELSVERDRAG "IP ALS IK EEN TTIP MAS SEVEN; EEN REFERENDUM De vliegtuigbom die vrij dag werd gevonden in het centrum van Oostburg, is gisteren tot ontploffing ge bracht. Dat gebeurde op het daarvoor bedoelde 'springterrein' in Waterdu- nen bij Breskens. De bom werd vrijdag al on schadelijk gemaakt. Daar voor werden honderden mensen geëvacueerd. Het projectiel, een vijfhonderd ponder uit de Tweede We reldoorlog, werd gisteroch tend naar Waterdunen ver voerd. Bent u een echte wieier- kenner? een typische Giro d'Italiaspecialist? Speel dan mee met het Giro Wieler spel. De Ronde van Italië start aanstaande vrijdag in Apel doorn. Stel een team sa men en voorspel dagelijks de etappe-top-3. Wie het wielerspel nog leuker wil maken, begint een vrien denleague en neemt het op tegen collega's, familie of bekenden. En er zijn mooie prijzen te winnen! www.pzc.nl/wielerspel De ANWB heeft sinds vori ge week zeven meldingen gekregen van plaatsen in Zeeland waar het verkeer regelmatig vaststaat. Het gaat om de rotondes bij de sluizen in Terneuzen, de Sloebrug in Vlissingen, het Tiendenplein in Goes, de rotonde Sas van Gent rond 17 uur, de N59 op Schou wen, de Vlaketunnel in de zomer en de weg Goes-Zie- rikzee. De ANWB weten waar het verkeer buiten de snelwe gen vaak vast loopt. Mac Taggart emigreerde vorig jaar naar Schotland voor zijn car rière in de whiskybranche. Sinds december verzorgde hij proeve- rijen, trainingen en diners in het Speyside Heather Centre, een re creatiecentrum in de Highlands. Van zijn werk- en verblijfplaats is nu helemaal niets meer over. De Hulstenaar werd vrijdag wakker door het brandalarm. „Ik dacht eerst dat het alarm kuren had, maar toen ik moest hoesten, wist ik dat het foute boel was", vertelt hij. „Ik heb nog gepro beerd de brand te blussen, maar ik kon er niets meer tegen doen. Ik zag dat de vlammen al waren uitgeslagen van de grond tot aan het plafond en viel bijna flauw. Als dat was gebeurd, dan had ik dit niet kunnen navertellen. Dat 'Ik heb nog geprobeerd te blussen, maar de vlammen waren overal en ik viel bijna flauw' is eng om te beseffen." Mac Tag gart kon in een andere ruimte nog net op adem komen, pakte een broek, trui en een paar schoe nen en vluchtte naar buiten. Daar kon hij niets anders doen dan toekijken hoe het gebouw in de vlammenzee opging. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend. De politie en brandweer doen onderzoek. Mo menteel verblijft Mac Taggart bij vrienden in Schotland. Hij hoopt eind deze maand terug te zijn in Nederland. „Ik had toevallig al een ticket geboekt, maar omdat ik nu geen paspoort meer heb, kan ik voorlopig nergens heen", zegt hij. Hij heeft nog 300 euro op zijn rekening en moet daarmee eerst nog in Londen zien te komen om zijn paspoort opnieuw aan te vragen. „Dat is 7,5 uur met de trein, dus dat lukt me nooit zon der daar een nacht te blijven", zegt hij. Vrienden en familiele den zijn bezig een actie op touw te zetten om hem financieel te helpen. „Als iedereen die jij ooit een gratis drankje hebt gegeven jou nu een euro geeft, dan kun je zo weer een maand vooruit', zei mijn vader nog. Daar zit iets in." Over de actie is verder nog niets bekend. 'Als iedereen die jij ooit een gratis drankje hebt gegeven jou nu een euro geeft, kun je zo weer een maand vooruit' De beelden worden gemaakt met de body-cams van de poli tie. De beelden worden van 19.00 uur 'semi-live' vertoond omdat de politie rekening moet houden met de privacy van bur gers. „Daarom worden sommige beelden indien nodig eerst be werkt en worden bijvoorbeeld aangehouden verdachten onher kenbaar gemaakt", aldus de poli tie. Een aantal politiebikers, agen ten te paard, hondengeleiders en ageneten die dienst draaien met de ME hebben een kleine camera bij zich. Naast bewegend beeld zullen ook regelmatig foto's wor den gepubliceerd die agenten tij dens hun dienst hebben ge maakt. Het zal niet de eerste keer zijn dat de politie beeld van body-cams op de Facebookpagi- na Politie-Walcheren zet. Vorige week was nog de aanhouding in Vlissingen gefilmd door een agent te zien. Wat wel nieuw is, is het bijna rechtstreeks 'uitzen den' van de beelden tijdens een festival. BRESKENS VLISSINGEN ZEELAND NIEUWDORP Werkgevers willen drie viaducten Sloeweg Werkgeversvereniging BZW en Port Industry Zeeland willen dat op het knoop punt Sloeweg - Bernhard- weg West - Westerschelde- tunnelweg bij Nieuwdorp in alle richtingen onbelem merd doorgereden kan wor den. Alleen de variant met drie viaducten voldoet aan de wensen van het bedrijfs leven, schrijven ze in een brief aan de Statencommis sie Economische Zaken. door Elodie Kint HULST. Eén setje kleding en zijn iPhone, dat was alles wat de Hul- sterse Denny Mac Taggart vrijdag ochtend nog aan bezittingen had. Een paar uur eerder verwoestten vlammen het huis in Schotland waar de mede-organisator van Vestrock woonde. „Mijn pas poort, laptop, kleding en foto's... ik ben alles kwijt", vertelt hij vol ongeloof. Denny Mac Taggart Vader Mac Taggart De brand heeft het gebouw volledig verwoest, foto Denny Mac Taggart door Theo Giele VLISSINGEN. Via zijn Facebookpa- gina laat het politieteam Walche ren het publiek meekijken met de avond- en nachtdienst van agen ten tijdens het Bevrijdingsfestival in Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2