Leaseauto's met bijtelling uit 2015 razend populair Voor wie écht voordelig wil multitasken a I LG X screer 17,- hollands nieuwe. Ergernis overheerst 1 20 V&D op negen in bankroetlijst Minder reclame radiostations Gevaar verlaging pensioen blijft Het faillissement van V&D be hoorde tot de tien grootste West-Europese bankroeten van 2015. Het winkelbedrijf, dat op oudejaarsdag op de fles ging, staat op plaats negen in een Europees overzicht. Reclame-inkomsten van radio stations zijn in het eerste kwar taal teruggelopen. Netto werd een kleine 46 miljoen euro bin nengehaald. Dat betekent een daling van 2,4 procent ten op zichte van vorig jaar. Het privégebruik van zo'n auto is daardoor per jaar een kleine dui zend euro duurder. „We rekenden vorig jaar op een verkoop van maximaal 420.000 nieuwe auto's. Het werden er 450.000. Tienduizenden auto's werden door dealers, importeurs en leasebedrijven gekocht en nog in december op kenteken gezet", zegt Tom Huyskens van brancheorganisatie Bovag. „Dat mag. De fiscale regels gelden vijf jaar en gaan in op de dag dat de au to een kenteken krijgt. Dus wie nu een leaseauto uit december 2015 neemt, profiteert toch nog 4 jaar en 8 maanden van de lage bij- telling." Afgelopen jaren bepaalde het ta rief voor bij telling welke auto's het meest werden verkocht. Zo was drie jaar geleden de hybride Mitsubishi Outlander een ver koophit omdat de bijtelling toen 0 procent was. De best verkopende auto van 2015 was de Peugeot 308 SW. Dat was een van de laatste midden klassediesels met een lage bij- telling. De verkopers van de succesvol le leaseauto's van vorig jaar inves teerden honderden miljoenen in Afgelopen jaren bepaalde het tarief voor bijtelling welke auto's het meest werden verkocht. Dat werd de Peugeot 308 SW de enorme voorraad. De gok pakte goed uit. Autobedrijven adverteer den fiks met de term 'laatste kans' en bijna alles is nu verkocht. „Wij begonnen het jaar met een voor raad van drieduizend Peugeot 308's met lage bijtelling", zegt ver koopleider Edgar van Schaik van Peugeot Nefkens. Van de driedui zend zijn er nog enkele honder den over. Ook diesels van Citroën en bijvoorbeeld hybrides van Volkswagen, Toyota en Audi zijn hier en daar nog met lage bijtel ling te verkrijgen. De leaserijder heeft dan wel een nieuwe auto met een 'oud' kenteken uit 2015. Cees Bouten van autovereniging RAI: „Bij parti culieren speelt dat sentiment nog dat ze een auto willen met een kenteken van na 1 januari, maar bij zakelijke rijders helemaal niet. Zij willen gewoon een auto met een zo laag mogelijke bijtelling." De grote fiscale verschillen tus sen verschillende auto's voor de leaserijder zijn dit jaar nagenoeg verdwenen. Volgend jaar zijn al leen volledig elektrische lea seauto's nog voordelig in het privé gebruik. R i:.i: 1000 MB/MIN/SMS TOTAAL P/MND 1 BUNDELVERDUBBELAAR: hollandsnieuwe.nl/pzc GEEN TOESTEL NODIG? Sim Only 1000 slechts 10,- p/mnd! Bovendien voelen reizigers zich onveilig omdat ze opeengepakt buiten staan en daarmee een makkelijk terreurdoelwit zijn. „Minder risico voor de gebou wen, maar nog zeker zoveel voor de reizigers", klonk het gisteren uit de rij wachtenden, die door luchthavenpersoneel flesjes wa ter kregen aangereikt. De veilig- heidsscreening van passagiers en bagage is nog steeds buiten het gebouw, waardoor kwaadwillen den zich makkelijk onder de dan nog ongecontroleerde reizigers kunnen mengen. De wachttijd is lang omdat de luchthaven, zonder dat alle wer ken al zijn afgerond, alweer op 8o procent van haar oude capaci teit draait. Tegen het begin van het zomerseizoen zou dat 100 procent moeten zijn. Volgens de luchthaven zelf is het even wen nen aan de nieuwe situatie en zal de reizigersafhandeling de ko mende dagen versnellen. Het ad- Het gevaar dat pensioenen volgend jaar moeten worden verlaagd is nog niet geweken. De gemiddelde dekkingsgraad van de Nederlandse pensioenfondsen is in april geste gen van 96 naar 97 procent, maar dat is nog niet genoeg. Dat conclu deerde pensioenadviseur Aon He witt gisteren. Volgens Aon wordt het de komende tijd spannend om te zien of verlaging nog afgewend kan worden. Economie door Ton Voermans AMSTERDAM Er zijn nog steeds au to's te leasen uit 2015, die gunsti ger bijtellingstarieven (7 of 14 pro cent) hebben dan die van dit jaar. Autobedrijven hebben de auto's massaal ingeslagen omdat de tarie ven voor zuinige diesels en hybri- des per 1 januari zijn verhoogd. 2000 MB/MIN/SMS voor slechts 5,- extra Nu bij hollandsnieuwe de LG X screen, waarmee je ontzettend goed kunt multitasken, i.c.m. 1000 MB/min/ sms voor maar 17,- per maand. Voor het toestel t.w.v. 249,- betaal je slechts 168,-. En als je wilt krijg je er nu voor maar 5,- per maand 1000 MB/min/sms bij. Per maand €17,- waarvan €10,- abonnement en €7,- toestel. Toestel bijbetaling €0,- eenmalig. Totale toestelprijs €168,- Prijs excl. eenmalige kosten ter hoogte van €30,-. Looptijd 24 maanden. Deze actie is geldig tot en met 31 mei 2016. Door de grote drukte misten passagiers zelfs hun vlucht, foto Belga door Frans Boogaard BRUSSEL. Het regent klachten over het heropende vliegveld Za- ventem in België. Reizigers mis ten gisteren, de eerste dag na de heringebruikname van de vertrek hal, na uren wachttijd hun vlucht. ROTTERDAM 35,4 De Duitse verzekeraar Allianz heeft zijn winst in het eerste kwartaal van het jaar zien stijgen. De nettowinst steeg met ruim een vijfde ten opzichte van het eerste kwartaal van 2015, naar 2,2 miljard euro. De omzet daalde met 6 procent naar 35,4 miljard euro. Het bedrijf komt op 11 mei met meer details.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 20