fjJ Rode Kruis opent gironummer 7244 voor voedselhulp NIEUWS 9 El Nino zorgt voor extreme droogte in Afrika, waardoor hongersnood dreigt voor zeker 42 miljoen mensen. - - Ethiopië aan de bel getrokken. „De overheid heeft 381 miljoen dollar gereserveerd voor hulp. De nationale reserves worden herbe steed. Grote bouwprojecten zijn stilgelegd om extra voedsel te kunnen invoeren. Het probleem is dat deze crisis langer duurt dan verwacht." Lange regens Alles hangt af van de komende periode van 'lange regens' vanaf juni. „In Ethiopië wordt in die maanden 80 procent van het graan verbouwd. Maar de gewas sen worden pas in september geoogst. Dat betekent dat een gro te groep mensen tot die tijd geen voedsel krijgt." Vooral in de afgelegen gebie den is de medische zorg onvol doende. Daar wachten mensen letterlijk in hun dorpjes op hulp. „Mannen en jongens gaan met het vee verder weg en de vrou wen en kinderen blijven in de kleine dorpjes achter. Langs de weg liggen dode koeien of gei ten, waar de gieren omheen vlie gen." Voedingscentra Hulporganisa ties zetten in de zwaarst getrof fen gebieden voedingscentra op. Het Rode Kruis richt zich op bij voeding via energierijke pap, me dische hulp en voorlichting over hygiëne. Hulpverleners bouwen putten en waterdammen en verstrekken tabletten om drinkwater te zuive ren en zaden die beter tegen de droogte kunnen Volgens het Ro de Kruis zijn miljoenen euro's nodig voor grootschalige en lang durige noodhulp. De campagne en het gironum mer zijn hard nodig, zegt Twer- da. „In Europa wordt het nieuws gedomineerd door de vluchtelin- gencrisis. Maar deze stille ramp in Afrika mag niet vergeten wor den." hoe hoog." In Malawi, Swaziland en Zimbabwe is de noodtoestand uitgeroepen. Twerda: „Landen die normaal gesproken de graan schuren van Afrika zijn, redden het nu zelf niet." Ethiopië zelf kampt met de grootste droogte in vijftig jaar. Daar hebben ruim tien miljoen mensen voedselhulp nodig. Bijna zes miljoen mensen hebben een tekort aan water en sanitaire voorzieningen. „De regenbuien zijn door El Nino korter en heviger", zegt Twerda. „De grond die lange tijd zo droog is geweest, kan dat niet absorberen. Daardoor krijg je het gekke fenomeen dat er in droog- tegebieden overstromingen zijn. Leg dat maar eens uit aan de bui tenwereld." De gevolgen van El Nino zijn niet onder schat. Al snel heeft de re gering in ADDIS ABEBA. Er is dringend hulp nodig voor hongerend Afrika. Vooral jonge kinderen, zwangere vrouwen en vrouwen die borst voeding geven, hebben dringend water en voedsel nodig. Het Rode Kruis maakt zich grote zorgen om de gevolgen van El Nino. Bij dit weerfenomeen, dat eens in de 3 tot 7 jaar voor komt, worden grote delen van de Stille Oceaan flink opgewarmd. Dat beïnvloedt wereldwijd het weer. In Oost- en zuidelijk Afri ka zorgt dat al maanden voor ex treme droogte en mislukte oog sten. Gewassen verdrogen en vee sterft de hongersdood. Dat leidt tot grote tekorten aan voedsel en water. Door het uit blijven van de regen in maart is de situatie in verschillende Afri kaanse landen verergerd. Hoger sterftecijfer „Mensen zijn chronisch onder voed", vertelt Marijke Twerda, landenvertegenwoordiger Ethio pië bij het Rode Kruis. „Ze gaan van drie keer per dag eten naar een keer per dag, of soms zelfs om de dag. Mensen sterven niet door de honger, maar door long ontsteking of diarree. Er is spra ke van een hoger sterftecijfer in deze periode, maar de regering heeft niet gezegd 5 dagen Van der Valk Landhotel Spornitz 8 dagen Kirchbergin Tirol 10 dage Hoogtepunten Noorwegen 8 dagen Kufstein en omgeving "Light All-Inclusive" 10 dagen Vierlandenreis en Arosabahn MAANDAG 2 MEI 2016 Ramp treft hongerend Afrika Door de extreme droogte dreigt hongersnood voor 42 mil- -c joen mensen in Afrika, foto Reuters door Tonny van der Mee v.a. slechts Brochure en (0318)58 09 58 hoa /intron- 1 boekingen: www.bolderman.nl Vertrekdata: 23 mei 6,20 juni 11, 25 juli 15 aug/ 5, 26 sept etc Vertrekdata: 21 mei/4,18juni 2,16,30 juli/13, 27 aug 10 sept etc 1 Vertrekdata: 6 juni 4,18 juli 1,15, 29 aug etc. Vertrekdata: 21 mei 4,18 juni/ 2,16 juli 15, 27 aug etc Vertrekdata: 21 mei 4,18 juni 16, 50 juli 15, 27 aug 10 sept etc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 9