Voetbalsters van IJzendijke houden kansje op de titel Groene Ster 2 achter Van den Dries en Martien naar Kloetinge Zeeuws-Vlaamse ploeg van trainer Jannes Tant 12 SPORT Hoek is als nummer tien, met nog twee speelronden te gaan, nog niet zeker van handhaving in de hoofdklasse B. Klarenbeek en Stedoco delen de koppositie met 52 punten, IJzendij ke volgt op twee punten. De Zeeuws-Vlaamse ploeg ontvangt komende zaterdag op de laatste speeldag Klarenbeek, terwijl Ste doco thuis tegen de nergens meer voor spelende middenmoter Zwer vers speelt. In dezelfde klasse zette Smer- diek een belangrijke stap richting lijfsbehoud. Op eigen veld werd Rijnvogels met 1-0 verslagen. De jeugdige Joelle Ots werd in de tweede helft matchwinnaar. Ze scoorde voor de derde wedstrijd op rij. De voetbalsters van HVY'24 wonnen zaterdag dankzij een doel punt van Beau Bouwens met 0-1 de derby in de vierde klasse tegen IJzendijke 2. Steen sloot de compe titie in de vijfde klasse af met een 6-3-overwinning tegen Apollo'69. De Zeeuws-Vlamingen staan op de eerste plaats, maar kunnen nog voorbij worden gegaan door Kapel- Ie, dat zaterdag zijn laatste wed strijd speelt. Zondagvoetbal In de strijd om de tweede plaats in de derde klasse van het zondag voetbal leden de vrouwen van Hontenisse gisteren een kostbare nederlaag tegen Dongen. In Don gen werd met 4-2 verloren. In de vijfde klasse waren drie treffers van Francis Collet goed voor een 0-3-overwinning van Vogelwaar de op Odio. Derde klasse. Dongen-Hontenis- se 4-2: Dongen nam al na tien mi nuten spelen een i-o-voorsprong, maar via Lisan van den Broek werd het daarna 1-1. Twee treffers van de thuisclub (één voor en één na de rust) bleken achteraf beslis send. Lisan van den Broek zorgde in de 70e minuut nog wel voor de aansluitingstreffer, maar daarna sloeg Dongen nog eens toe: 4-2. Vijfde klasse. Odio-Vogelwaarde 0-3 (0-1). Francis Collet 0-1, 0-2 en 0-3. Door het onderlinge gelijkspel van de koplopers Klarenbeek en Stedoco behouden de voetbalsters van IJzendijke kans op de titel in de eerste klasse. Ze hebben het echter niet in eigen hand. VLISSINGEN. Voor de zaalvoetbal lers van Groene Ster 2 begon de nacompetitie met een teleurstel ling. In de jacht op promotie naar de eerste divisie gingen de Vlissin- gers in eigen huis onderuit tegen Sporting Den Haag 1: 4-6. Halverwege het duel leidde Groene Ster 2 nog met 2-1 door treffers van Imad Azzanagui en Marcello Tuhuleruw, maar na de hervatting ging het mis. Via 2-3 en 3-4 werd het nog 4-4, maar daarna sloeg Sporting Den Haag met twee treffers beslissend toe. In de tweede helft scoorden Ro meo Goelaman en Morad Bobouh voor Groene Ster 2, dat vanavond de uitwedstrijd met minimaal twee doelpunten verschil moet winnen om alsnog de volgende ronde te bereiken. KLOETINGE. Dangelo Martien keert volgend seizoen terug bij Kloetin ge. De linksbenige speler verliet de club vorig seizoen om zijn ge luk te beproeven bij Vlissingen. Omdat er geen plaats in het zon dagteam voor hem was, speelt hij dit seizoen zijn wedstrijden met het zaterdagteam in de vierde klas se. Behalve Martien komt ook Thijs van den Dries naar het Wes- selopark. Vanwege een wereldreis is zijn inzet voor de winterstop be perkt, maar daarna is hij naar ver wachting weer inzetbaar. Van den Dries speelt sinds 2011 voor Goes, daarvóór speelde hij zijn hele le ven bij Luctor'88. Bij die club uit Heinkenszand heeft Kloetin- ge-trainer Arie van der Zouwen zijn oog laten vallen op Jannick Rentmeester. De middenvelder heeft enkele keren meegetraind, maar tot een overeenkomst is het nog niet gekomen. Vooral aanvallend zoekt Kloe tinge nu nog versterking. Francis Kabwe Manengela vertrekt naar Goes, terwijl Yves Nyemb in ge sprek is met Vlissingen. Bruse Boys heeft voor volgend seizoen de Thoolse nieuwelingen Perry Potappel (WHS) en Martijn Lindhout (Smerdiek) aangetrok ken. Hoek-trainer Jannes Tant zag in Sassenheim met lede ogen aan hoe hij als dirigent van de Zeeuws- Vlaamse zaterdag-hoofd klasser enkel een treur mars ten gehore kon brengen. Een vrolij ke noot hoorde de Belg na de 3-0- neder laag van zijn eigen ploeg tegen Ter Leede nog wel, al kwam die wel uit Heine- noord overgewaaid. Daar boog de lokale voetbalclub een 0-1-achterstand om in een 3-1-zege tegen XerxesDZB, dat Hoek daardoor niet meer lijkt te kunnen ach terhalen in de strijd tegen degradatie. Maar omdat de voorsprong van Hoek op de Rotterdamse nummer elf van de ranglijst nog altijd 'maar' vier punten be draagt en er nog twee wedstrijden te spe len zijn, is de ploeg - vorig seizoen nog actief in de topklasse, het hoogste ama teurniveau - nog altijd niet zeker van handhaving. „Ik verwacht wel dat we het komend weekend in onze laatste thuis wedstrijd van het seizoen, tegen hekken sluiter Delta Sport, af zullen maken", sprak Tant hoopvol. „Wij willen dan re vanche nemen voor deze nederlaag, ter wijl Xerxes het opneemt tegen Quick Boys. Die kunnen die dag kampioen wor den, dus daar zie ik Xerxes geen punten pakken", nam de oefenmeester de voor zijn ploeg gunstige samenstelling van het speelschema door. „Het is alleen zo jammer dat het zo lang duurt..." Feit blijft namelijk dat Hoek na 24 KARAKTERISTIEK speelronden nog altijd niet zeker is van handhaving. Dat hadden de Zeeuws-Vla mingen al wel kunnen zijn, bijvoorbeeld als er van Ter Leede was gewonnen. „Het had bij rust 1-4 in plaats van 0-0 kunnen zijn", meende Tant. „Wij kregen via Ra him Abdul (schoten zonder overtuiging) en Guillaume Clinckemaillie (bal op de lat) enkele grote kansen, zij eentje via hun spits. We hadden de controle, wis ten dat er ruimte lag achter hun verdedi ging en daar hebben we goed gebruik van gemaakt. We hebben alleen niet ge scoord." Ter Leede gaf Hoek dan ook een lesje effectiviteit. De door Youssef Ait El Hous si omspeelde Hoek-doelman Jordi de Jonghe werd in de dertiende minuut nog op de lijn gered door linksback Thomas van Renterghem, maar zag dat in de 63e minuut niemand hem meer kon helpen toen hij de bal zelf - in zijn poging Ma teusz Kuzmicki te bereiken met een ho ge bal - tegen het hoofd van El Houssi mikte. De aanvaller was dit keer wel slag vaardig en kopte raak: 1-0. „We speelden de bal al de hele wed strijd rustig en goed rond, maar bij dat moment waren we misschien iets te rus tig", concludeerde aanvoerder en door blessures en schorsingen gelegen heids-centrumverdediger Reguillo Van depitte met een kwinkslag. „Ik dacht nog dat we het wel recht konden trekken, om dat we goed in de wedstrijd zaten, maar een minuut later viel de 2-0 al." Vincent Ammerlaan schoof amper zes tig tellen na de openingstreffer de bal al weer onder De Jonghe door en daarmee was het verzet van Hoek gebroken. Het slotakkoord was voor invaller Selmo Kur begovic, die doel trof met een schot te gen de binnenkant van de linkerpaal in de 80e minuut. Tant: „Die tweede treffer viel te snel. Daarna gingen de kopjes han gen en dan ben je wel uitgespeeld. Deze nederlaag is een mentale klap, maar daar moeten we zaterdag van hersteld zijn als we Delta Sport onvangen." Vandepitte verwachtte dat dat goed zou komen. „We moeten nog één keer al les geven en zelf winnen. We hebben al les zelf in de hand met die voorsprong, maar pas als het zeker is kunnen we echt weer rustig ademhalen." 'Het had bij rust 1-4 in plaats van 0-0 kunnen KARAKTERISTIEK door Aector Dooms en Eddy van der Hooft VLISSINGEN. De voetbalsters van IJ zendijke blijven in de race voor het kampioenschap in de eerste klasse. De koplopers Klarenbeek en Stedo- co kwamen zaterdag onderling niet verder dan een doelpuntloos gelijk spel en daardoor mag IJzendijke hoop houden. Vierde klasse. IJzendijke 2-HVV24 0-1 (0-1). Beau Bouwens 0-1. Vijfde klasse: Apollo'69-Steen 3-6 (0-2). Laura Hiel 0-1, 0-2, Dewi Mariman 0-3, 0-4, Hiel 1-5, Mariman 2-6. Koe- wacht-Philippine 6-1 (3-0). Debby van Regenmortel 1-0, 2-0, 3-0, 4-0, Sa- mantha van der Kevie 5-0, Emely Knol 5-1, Larissa van Haaren 6-1. door Eddy van der Hooft door Rudy Boogert Droefenis kent door Mitchell Minnaard Ter Leede-Hoek 3-0 (0-0). 63. Youssef Ait El Houssi 1-0, 64. Vincent Ammerlaan 2-0, 80. Selmo Kurbegovic 3-0. Scheidsrech ter: B. van Rijsbergen (Maasland). Aantal toeschouwers: 400. Hoek: Jordi de Jonghe; Sascha Beshliaha, Reguillo Vandepitte, Mateusz Kuzmicki, Thomas van Renterghem (83. Renzo Roemeratoe); Birgen Martens, Ibrahim Eryürük (66. Kyle Doesburg), Nathan Lag- rou; Nick de Croote (83. Bjarne de Vreeze), Rahim Abdul, Guillaume Clincke- maille. Reguillo Vande pitte schiet de bal weg voor Mitchell Kappenberg, foto Orange Pictures/ Pieter Platteel zijn' Jannes Tant trainer Hoek Kloetinge-Bruse Boys 0-0. Scheidsrechter: M. van de Luijt- gaarden (Sliedrecht). Rode kaart (2x geel): 66. Remco van Tiggele (Kloetinge). Gele kaart: Michel Maaskant en Marco Ket ting (Bruse Boys). Kloetinge: Matthew Lentink; Björn Quartel, Timo Jansen, Julius Bliek, Rick Huibregtse (66. Corné de Jonge); Francis Kabwe Manengela, Remco van Tiggele, Roy Mulder, Stefan Quinten; Tom Wuyts en Wou ter Duvekot (46. Mark Schuit). Bruse Boys: Mark Giljam; Mar co Ketting, Johan Vroegindewe- ij, Olaf Willemse, Rudi van der Bijl; Mats Willemse, Tom Blom- aard, Michel Maaskant; Yarick Dorst, Domenique van den Ber ge (85. Nathan Olree), Ben von Unen (80. Tommy Pronk). Dé kans voor Francis Kabwe Manengela. Hij schiet echter recht op de Bru se doelman Mark Giljam. foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 72