Achter iedere atelierdeur in Borsele is een mooi verhaal te vinden Frans mini-filmfestival opent Toujours Kapelle PZC Jongste zytholoog van Nederland mag zijn droom waarmaken bij Slot Oostende BEVELANDEN en THOLEN 15 De liefde voor speciaalbier uit zich bij Jens van Stee in tatoeages, een eigen biermerk en een baan als brouwer. De beste verhalen over de impact van dementie verpest, op biergebied dan he. Maar ik heb inmiddels geleerd de knop om te zetten, want anders zit ik altijd met mijn speciaalbier- tje tussen mijn pilsdrinkende vrienden. Probeer ze dan maar eens bij te houden." Een droom kwam uit toen Jens eind vorig jaar te horen kreeg dat hij was gekozen tot bierbrouwer van Slot Oostende in Goes. Vader Bram was de eerste die het goede nieuws te horen kreeg. De twee ontdekten hun passie voor spe ciaalbier zeven jaar geleden tij dens een vakantie in Amerika. Een cursus bij de Deltabrouwers volgde, waarna vader en zoon in het tuinschuurtje eigen brouwsels maakten. Uiteindelijk kwam daar de brouwerij Bad Hair Brewing uit voort. Jens ging nog een stapje verder: hij volgde de opleiding tot zytholoog en werd de jongste bier- deskundige van Nederland. En nu is daar de baan waar de jonge Goesenaar van droomde. In zijn eigen stad, slechts honderd meter van zijn huis vandaan. „Ik kan straks lopend naar mijn werk en rollend weer naar huis", grapt hij. Het gaat Jens voor de wind en dat realiseert hij zich maar al te goed. „Soms zijn er dagen dat ik denk: als ik het allemaal maar kan waarmaken." Tot nu toe lijkt hem dat goed af te gaan. De eerste vier Slot Oostende-bieren worden vol gende week dinsdag officieel ge lanceerd en er zijn alweer twee nieuwe in de maak: een IPA (In dia Pale Ale) en een Porter. Naast al zijn werk voor Slot Oostende vragen ook de eigen brouwerij, de cursus bierbrouwen en het geven van proeverijen om de aandacht van Jens. Hij doet het allemaal met veel plezier, maar de meeste voldoening krijgt hij als hij zijn passie kan overbrengen op een ander. „Ik vind het zo mooi als ik aan de gezichten zie dat ik iets ontketend heb. De verwonde ring, het glunderen. Dat ik zeker weet: als diegene de volgende keer op een terras zit, bestelt 'ie zeker een speciaalbiertje." Om zijn nek hangt een zilveren ket tinkje met daar aan een minia tuurversie van een bieropener en op zijn onderarm prijkt een ta toeage van zijn biermerk Bad Hair Brewing. En nu is daar de baan waar Jens van droomde. In zijn eigen stad, slechts honderd meter van zijn huis vandaan. Voor wie het nog niet wist: Jens van Stee (26) houdt van spe ciaalbier. Tot zeven jaar geleden dronk de Goesenaar alleen maar pils, tegenwoordig kost het hem moeite om van een 'gewoon' bier tje te genieten. „Qua smaak ben ik HOEDEKENSKERKE. Meestal is de folder van Kunstspeuren in de Zak zwart-wit, maar speciaal voor het jubileumjaar zijn er kleu renfoto's gebruikt en rode letters. Al twintig jaar is het vaste prik: de laatste weekenden van april en september openen ver schillende kunstenaars in de ge meente Borsele de deuren van hun ateliers. Zo kan het publiek op een laagdrempelige manier kennismaken met allerlei soor ten kunst in de Zak van Zuid-Be veland. Afgelopen weekend was bijvoorbeeld werk te zien van Ca- Publiek dat al zij'n zintuigen wilde prikkelen, moest zeker een bezoekje brengen aan Nieuwstraat 18a in Ovezande. roline de Ligt in Baarland (Zeeuwse stikken, sieraden voor huis en hals), Hanna Bolier in Heinkenszand (keramiek) en Bart en Rinus Rentmeester in Nieuwdorp (glasvormgevers). Pu bliek dat al zijn zintuigen wilde prikkelen, moest zeer zeker een bezoekje brengen aan Nieuwst raat 18a in Ovezande, waar een kunstproject is over tasten, rui ken, horen, zien en proeven. Wie de Borselse kunstroute af gelopen weekend heeft moeten missen, kan op zaterdag 24 en zondag 25 september van dit jaar de schade inhalen. KAPELLE. Een klein Frans filmfesti val is zaterdag 14 mei de opening van de vierde Toujours Kapelle, een week die in het teken staat van de Franse herdenking. In dorpshuis De Vroone in Ka pelle kunnen belangstellenden twee Franse speelfilms (de tragiko medie Marguerite en het drama Une Enfence) en de documentaire De Franse Slag bekijken. Alle drie de films worden zowel 's middags als 's avonds één keer vertoond. De toegang is gratis, maar vol is vol. Bij beide speelfilms is plaats voor 50 mensen, bij de documen taire kunnen 150 mensen terecht. Bij voldoende animo wordt een uitgebreid Frans buffet geserveerd tussen de middag- en avondvoor stellingen in. Op het menu staan onder meer boeuf bourguignon, coq au vin en ratatouille. Tickets voor het buffet kosten 20 euro en zijn tot zaterdag 7 mei te bestellen via www.kapellecultureel.nl. Op deze website en op www.toujours- kapelle.nl staat meer informatie en het complete programma voor deze editie van de Franse Week. In oktober 2015 schreef het AD een verhalenwedstrijd uit rondom het thema 'dementie'. Uit meer dan 1000 inzendingen zijn de vijfentwintig beste bijdragen gebundeld in Ik ken jou. Aangrijpende, liefdevolle en soms ook geestige verhalen van partners, (klein-)kinderen en mantelzorgers over de gevolgen van dementie. Bestel nu de bundel Ik ken jou samen met de bestseller Ma van Hugo Borst voor slechts 17,50. Een prachtig eerbetoon aan alle dementerenden en de mensen die voor hen zorgen. BESTEL SNEL VIA PZC.NL/WEBWINKEL MAANDAG 2 MEI 2016 Op biergebied is-ie verpest Middelburg, met een van de Slot Oostende-bieren. foto Johan van der Heijden Jens in café De Vliegende Hollander i door Ellen Jobse door Ellen Jobse www.kunstspeurenindezak.nl. IK KEN JOU De wSf t» lazer* van AD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 67