Muzikale samenwerking mondt uit in vriendschap De Zeeuwse klederdracht herbergt allerlei verborgen schatten 14 BEVELANDEN en THOLEN Stoomtrein Coes-Borsele houdt vierdaags event In de regio Mijn dorp, mijn stad GOES Erasmuspark, 09.30-11.30 uur - Di gitaal Café voor alle computervragen; Sportpark 't Schen- ge, 12.00-17.00 uur - Voetbaltoernooi voor jongeren van 12 t/m 17 jaar; vanaf 13.00 uur - Activitei ten voor senioren, waaronder hand werken, bridge, ta feltennis en schilde ren; Goese Sas, over dag - Week van de watersport bij Chal lenge Team, maak kennis met water sport met vandaag 'zeilavontuur voor ouder en kind'. HANSWEERT Dorpshuis Kaj Munk, Schoolstraat 5,13.00-17.00 uur - Kaarten en Biljar ten voor senioren. HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1, 13.30-14.30 uur - Gratis sporten on der professionele be geleiding in de Be- weegtuin, de trai ning bestaat uit kracht, souplesse, coördinatie en uit houdingsvermogen. KLOETINGE Geerteshuis, 10.00-11.30 uur - In- loopmorgen voor in woners Kloetinge. KRABBENDIJKE Dorpshuis de Mei boom, Kerkpolder 30,14.00-16.00 uur - Sjoelen en Biljar ten voor senioren. RILLAND Dorpshuis Luctor Et Emergo, 14.00-16.30 uur - Klaverjassen 50+' ers. WOLPHAARTSDIJK Gelachkamer, Pape- weg 10,11.00-15.00 uur - Lentezwerf- boekenmarkt, gratis boeken meenemen onder de voorwaar de dat ze na het uit lezen doorgegeven worden. YERSEKE Trefpunt, Moer- plein i2d, 13.00-17.00 uur - Sjoelen en Biljarten voor senioren. Thomas Zwijsen (links) en Blaze Bayley treden samen op bij het Noord-Bevelandse festival EEF. foto Robert Hucko door Ellen Jobse Hij noemt zijn gitaarmu ziek liever akoestisch dan klassiek, want dat laatste associëren men sen snel met trage, ouderwetse muziek. En dat is nu net wat Tho mas Zwijsen (28) uit het Zeeuws - Vlaamse Graauw niet maakt. Tijdens het Eindeloos Eiland Festival (EEF) op 3,4 en 5 juni in Wissenkerke laat Thomas horen hoe een klassieke versie van een heavy metalnummer klinkt. En dat doet hij niet alleen, maar sa men met één van zijn idolen: Bla ze Bayley, ex-frontman van de Britse heavy metalband Iron Mai den. De twee spelen een aantal nummers van Iron Maiden, die Thomas voor zijn nieuwe album in een akoestisch jasje heeft gesto ken. Met zo'n zelfde arrangement en wat lef is de samenwerking tus sen de Zeeuw en de Brit ooit be gonnen. Thomas is sinds zijn vijf tiende groot fan van Iron Maiden. Tijdens zijn studie klassieke gitaar aan het conservatorium in Arn hem maakte hij voor de lol een fla- menco-achtige versie van het nummer 'Wasted years'. Hij zette zijn versie op videoplatform You- Tübe en die werd zo goed ontvan gen, dat meer arrangementen en verschillende cd's volgden. Tho mas hoopte dat Blaze Bayley een nummer voor zijn eerste cd wilde inzingen. Hij trok de stoute schoe nen aan en vroeg Blaze na afloop van een optreden in Antwerpen om zijn medewerking. Die kreeg Thomas, en daar bleef het niet bij. Vier dagen later nodigde Blaze Thomas uit om naar Engeland te komen, waar hij mocht meewer ken aan het album van Blaze. Een tour met 66 optredens in 3 maan den tijd volgde. De samenwerking tussen Tho mas en Blaze is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een vriendschap. Op muzikaal gebied lijken de ver schillen groot, maar volgens Tho mas zijn ze juist klein. Qua harmo nie verandert er volgens de Graau- wenaar niets een een lied; hij ge bruikt alleen een ander muziekin strument. De kunst is om de par tijen van vijf instrumenten samen te brengen in één gitaarpartij. HEINKENSZAND Oecumenische Hemelvaartviering De Protestantse ker ken uit De Zak van Zuid-Beveland hou den ook dit jaar de 'Hemelvaartviering in De Zak', op 5 mei in Heinkenszand. De dienst in de Rooms Katholieke H. Blasiuskerk begint om 10.00 uur. Voor gangers zijn pastor Wiel Hacking en do minee Philip van Wijk. Het thema van deze dienst is 'Ver trokken....?' Vooraf gaand aan de viering, om 8.30 uur, start vanaf de kerk een wandeling rond het dorp. Onderweg kun nen veldbloemen ge plukt worden die bij aankomst in gereed staande vazen gezet worden. Zowel de dienst als de wande ling is voor iedereen gratis toegankelijk. VLISSINGEN Love Friendship bij Film by the Sea Film by the Sea door het Jaar vertoont van avond de komische kostuumfilm Love Friendship in Terneu- zen en morgen in Vlissingen. Love Friendship is een liefdessatire, ge baseerd op Jane Aus tens novelle Lady Susan. De film draait om 20.00 uur in CineCity Terneuzen en 3 mei om 14.00 en 19.30 uur in Cine City Vlissingen. GOES De Stoomtrein Goes-Borsele (SBG) houdt van donderdag 5 tot en met zondag 8 mei een vierdaags treinevenement. Tijdens 'Sporen naar het Verleden' rijdt de SGB een uitgebreide dienstregeling op de eigen museumspoorlijn naar Hoedekenskerke en Baarland. De treinen worden getrokken door stoom- en diesello comotieven, uit de eigen collectie maar ook van collega-railmusea. Bovendien is ook op het museumterrein in Goes van alles te zien en te beleven. Zo zijn er modelspoorbanen, figuranten en kinderactivi teiten en kan de werkplaats worden bezocht. Er wordt dit jaar on der de noemer 'Treinen Landbouw' samengewerkt met de Oldti mer Trekkers en Motorenclub Midden Zeeland, bekend van het Trekkermuseum. Het evenement is elk van deze dagen geopend van 10.00 tot 18.00 uur en het vindt plaats aan de Albert Plesmanweg 23 in Goes. Meer informatie over onder meer de vertrektijden van de treinen is te vinden op www.destoomtrein.nl. foto Rein Korthof door Ellen Jobse Van paeremes tot pijp en van kralenbeurs tot eau- de-cologneflesje. Broek en rokzakken in de kle- derdrachttijd bevatten vaak aller lei 'verborgen schatten'. Reden voor Historisch Museum de Beve- landen om een modeshow te wij den aan dit thema. En dus kregen de toeschouwers afgelopen zaterdag in de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes niet alleen overrokken, mantels en mutsen te zien. Schorten werden opgetild, broekzakken geleegd en mantelines uitgedaan. Marit Adriaanse (links op de foto) ont deed zich met hulp van Rita San ders van enkele lagen bovenkle ding, waarna een witte beuk ver scheen. Op de beuk is een motief geborduurd volgens de laatste mo de van 1850: Berlin wool work. Was iets niet onder de kleding verstopt, dan was dat meestal met een reden. Iemands dracht vertel de veel over zijn of haar afkomst, rijkdom en geloof. Om er achter te komen of een vrouw getrouwd was, hoefde een man alleen maar naar haar voorhoofdsnaald te kij ken. Ongetrouwde vrouwen droe gen de 'haernaalde' links op het hoofd, getrouwde vrouwen rechts. Marit Adriaanse laat een geborduurde beuk zien. foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 66