Temeuzen veilig, RIA afgedroogd Goes moet hopen op een wonder Gemert overklast tegenstander in eerste helft 14 SPORT Nacompetitie dreigt voor Walcherse formatie die na zeven duels nog aan de leiding ging in de hoofdklasse B. De degradanten Luctor'88 en Pa trijzen moesten opnieuw een ne derlaag incasseren. Luctor'88 ging in Roosendaal met 2-1 onderuit te gen Alliance en Patrijzen moest op eigen veld met dezelfde cijfers FC Bergen voorrang verlenen. Terneuzen-Unitas'30 0-1: Terneu zen kon in de thuiswedstrijd te gen Unitas'30 niet de vorm bena deren van de uitwedstrijd van vo rige week tegen Steenbergen. De Zeeuws-Vlamingen hadden in eer ste instantie moeite met het bete re veldspel van de bezoekers, die in de 27e minuut via een fraai af standsschot van Gino Spahic ver diend op 0-1 kwamen. Daarna kwam Terneuzen beter in de wed strijd, maar zowel voor als na de rust bleek het vizier niet op scherp te staan. Robin de Pagter (een vrije trap op de paal) en Jamie Rademaeker (een schot tegen de onderkant van de lat) waren in de tweede helft nog het dichtst bij de gelijk maker: 0-1. BSC-RIA W. 6-0: BSC deklasseerde RIA W. al voor de rust en had uit eindelijk met ruimere cijfers kun nen winnen dan met 6-0. De Westdorpenaren keken al snel te gen een onoverbrugbare achter stand aan en maakten daarna con stant een geslagen indruk. Via Jacques Dekker, Mike Alder- son. Maikel Ubbink en Mujib Ya- goubi werd het voor rust 4-0. In de tweede helft voegden Mike Al- derson en Christian Hildebrandt daar nog twee treffers aan toe: 6-0. Alliance-Luctor'88 2-1: Hoewel Alli ance geen moment kon impone ren, pakten de Roosendalers be langrijke punten in de strijd voor lijfsbehoud. Onverdiend was de 2-1 ook niet. Via Tuqay Yarbuglu- bas werd het al vroeg in de wed strijd 1-0, maar daarna leek Stefan Boonman met de 1-1 roet in het Door een 6-0-nederlaag tegen BSC moet RIA W. vrezen voor de nacompetitie om lijfsbehoud zeker te stellen. eten te gooien. Halverwege de tweede helft scoorde Tuqay Yarbuglubas nog eens en dit keer kon Luctor'88 niets meer terugdoen: 2-1. Patrijzen-FC Bergen 1-2: FC Bergen kwam al binnen twintig minuten op 0-2 door twee doelpunten van Stephan van Rooijen en leek toen op een gemakkelijke zege af te ste venen. Nadat Patrijzen de achter stand kort voor de rust via Mike van Craenenboeck teruggebracht had tot 1-2, sloop er toch iets van onzekerheid in de bezoekende ploeg. Na de rust drong Patrijzen nog wel aan, maar verder dan een schot voorlangs van Angelo Janse kwam de thuisclub niet: 1-2. Hoewel Goes niet helemaal com pleet aan het duel met Nuenen be gon, was de ploeg lange tijd gelijk waardig aan de koploper. Het ver schil zat 'm vooral in de afwer king. „Nuenen kreeg twee kansen en scoorde twee keer, wij kregen vier kansen maar maakten geen goal", verklaarde trainer John Ka relse na afloop de nederlaag. „Nue- nen was iets volwassener dan Goes, iets degelijker ook." De bezoekers kwamen in de 37e minuut via Sander van Eg- mond op 0-1, maar voordien was Bart Deprez al eens dicht bij de openingstreffer geweest. Deprez kreeg na de hervatting ook een uit gelezen kans op 1-1, maar ook toen slaagde de aanvaller er niet in de doelman van Nuenen te passeren. Nadat de bezoekers via Yev Mar- celli op 0-2 waren gekomen, had den Ray Kroon en Tom de Bonte nog de aansluitingstreffer op hun schoen. Toen die uitbleef, werd duidelijk dat Goes zijn achtste sei zoensnederlaag niet meer kon ont lopen. Goes zakte naar de vijfde plaats doordat concurrent Beerse Boys won en passeerde. De enige kans om de nacompetitie nog te halen is door de periode over te nemen van de kampioen. Hoogstwaar schijnlijk moet Goes daarvoor der de worden (de achterstand op die plaats is vijf punten) en wellicht volstaat de vierde plaats, maar dan moet 't Zand de laatst periode pak ken. De achterstand op koploper Nemelaer is echter al vier punten met nog twee duels te spelen. Goes-Nuenen 0-2 (0-1). 37. Sander van Egmond 0-1, 60. Yev Marcelli 0-2. Scheidsrechter: R.A.H.J. Souwen (Es- beek). Aantal toeschouwers: 300. KARAKTERISTIEK pie. nings 'Ook via de nacompetitie kun je in de hoofdklasse blijven' Vlissingen maakte gisteren in Gemert zeker in de eerste helft een desolate indruk. Dat kwam ook, omdat de thuisclub na tien minuten al met 2-0 leidde door ge stuntel bij Vlissingen. Tot twee keer toe reageerde de defensie niet alert bij een hoge bal vanuit een corner en konden Jasper Lali- sang en Joost Habraken de bal bin- nentikken. „Als het zelfvertrou- leidde met 3-0 en bouwde na rust de score uit tot 5-1. Het was met een de grootste nederlaag van dit seizoen. „We werden in de eerste helft overklast", vond doelman Jo an van Belzen, die zijn rentree maakte. „Je hebt wel eens van die seizoenen dat alles op zijn plek valt, nou dit is zo'n seizoen waar in heel veel misgaat. Het loopt niet. We hebben bijna hetzelfde elftal als vorig jaar, maar de vorm is er niet." Toch ontbreekt er nog wel iets meer, zo erkende de goalie ook. Vlissingen mist in deze fase van de competitie ook de volledige overgave. „De wil om het vuile werk voor een ander op te knap pen en de gaatjes dicht te lopen, zijn natuurlijk heel belangrijk", zei Van Belzen. Hoe diep gaat Vlis singen zinken? De club, die na zeven duels nog meedeed om de ti tel in de hoofdklasse B van het zondagvoet bal, is naar een be denkelijk niveau af gegleden. Giste ren kwam daar in Gemert een 5-1-nederlaag bij. De nacom petitie, waar in voor be houd ge streden moet worden, is bijna realiteit. Het ver schil met de veilige tiende positie op de ranglijst is nu vier punten. Deso, de nummer tien, heeft na 24 duels 30 pun ten, terwijl Vlissin gen elfde is met 26 punten. Er is dus nog een kleine mo gelijkheid om aan de 'doodsstrijd' te ontsnap pen, maar gezien de huidi ge malaise lijkt dat een uto- Toch hield trainer Ruud Pen- er de moed in. „Ook via de nacompetitie kun je in de hoofd klasse blijven", zei hij. De oefenmeester heeft de ploeg, nadat hij het half maart overnam van de opgestapte Jur- riaan van Poelje, nog niet echt aan de praat gekregen. Pennings be gon met twee gelijke spelen, maar vervolgens werd twee keer verlo ren. Gisteren kwam daar een mo kerslag bij. Gemert deed in de eer ste helft VC Vlissingen veel pijn, door Eddy van der Hooft VLISSINGEN. In de strijd om lijfsbe houd leed RIA W. gisteren in de derde klasse A van het zondagvoet bal een even opvallende als pijnlij ke nederlaag. Uit tegen concurrent BSC werd het 6-0. Terneuzen ver loor eveneens (met 0-1 van Uni- tas'30), maar is wel definitief veilig. door Eddy van der Hooft GOES Voor Goes is de kans op deelname aan de nacompetitie weer wat kleiner geworden. De ploeg van trainer John Karelse ver loor gisteren op eigen veld met 0-2 van de nieuwe koploper Nuenen en moet daarom in de resterende twee wedstrijden maar hopen op wat medewerking van de concur rentie. 58 Goes staat slechts op de vijfde plaats, maar is nog wel de productiefste ploeg in de in de eerste klasse. De teller staat op 58 doelpunten. Zeelandia Middelburg-Geldrop 1-4 (0-1): 8. Jordany Martinus 0-1,50. Nick Kuylaars 0-2, 61. Nick Kuylaars 0-3, 74. Nick Kuylaars 0-4, 90+2 Jerfy Booy 1 -4. Scheidsrechter Y. El-Hajou- ti (Zwijndrecht). Gele kaart: Jor dany Martinus, Ruud Verhap pen, Merlin Masikini (allen Geldrop). Toeschouwers: 125. Zeelandia Middelburg: Freek van der Maas, Jorn Soethout, Ruben van Winkelhof (75. Aar on Sass), Sander Ouwerkerk, Gennaro Eikenhout (29. Kor oma Makeko), Remco Filius, Sa- met Dogan, Dennis Tukker, Lars Huisson (75. Jerfy Booy), Niels Luteijn, Daniel Wissel. Resterend programma: 8 mei Zeelandia Middelburg-Nuenen, 16 mei Schijndel-Zeelandia Mid delburg. Daniel Wissel (rechts) duelleert om de bal met een tegenstander van Geldrop. foto Ruben Oreel is de Ruud Pennings trainer Vlissingen door Jan Dagevos Joan van Belzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58