Bloemetjes buiten zetten op plein Montmaertre Honderd zijspancombinaties strijken neer bij Molenberg Gemeente steunt challenge om diabetici in de benen te krijgen M 14 SCHOUWEN-DUIVELAND Lekker creatief en veel Zeeuws V- 'Alleen al het parkeren is een militaire ope ratie. Mooi dat zoiets wordt georganiseerd' In de regio Mijn dorp, mijn stad door Esme Soesman Vieren dat het lente wordt door de bloeme tjes buiten te zetten. Op het kunstenaarspleintje Montmaertre in Zierikzee werd dat zaterdag met een lekkere dosis humor gedaan. In de hoek een bloembed, maar dan letterlijk. Van het met bloeme tjesdekbed opgemaakte tweeper soons spijlenbed maakte in ieder geval de buurtpoes uitgebreid ge bruik. Her en der stoeltjes en tafel tjes met teksten met een knipoog: 'bezit mij' of'lekker kontje'. En teksten van Loesje: 'Wil je opbloeien/Vorm dan een boeket'. „We zijn alledrie kunstenaars en de kunst van het ontmoeten is hier het motto. Met als doel de buurt leuker te maken", zegt Inge de Groot over het initiatief Mont- Maertre dat zij vorig jaar -met Yvon Lievense en Patrick Veenen- daal- nam. Met de bloemige versie zaterdag werd het nieuwe seizoen afgetrapt. De Tol uit Schudde- beurs zorgde voor de bloemen en verder kon iedereen aanschuiven om bloempotten te beschilderen, iets te drinken, van Franse chan sons te genieten of-op twee hoge badstoelen gezeten- een gesprek op niveau te voeren. „We willen graag dat dit een heel sociaal plek je wordt, waar we kunnen delen met elkaar." r-C*" Patrick Veenendaal met links van hem Inge de Groot en rechts van hem Yvon Lievense. foto Marieke Mandemaker door Esme Soesman BURGH-HAAMSTEDE. Het moet een indrukwekkend zicht zijn. Hon derd zijspancombinaties trekken zaterdag 14 mei tijdens de Zeelan- dia-Run door Zeeland. Voor de lunch wordt halt gehouden bij Boerderij Molenberg in Burgh-Haamstede. Het is de dertigste keer dat de Zeelandia-Run wordt gehouden. Zijspan- en trikerijders uit heel het land toeren die dag met passa giers met een beperking door de provincie. Vertrekpunt is Vlissin- Marcel Willemse De Molenberg gen en, behalve in Burgh-Haam- stede, wordt ook nog een tussen stop bij dorpshuis de Griffioen in Wolphaartsdijk gemaakt. Met be geleiding door onder meer politie, Rode Kruis en eigen verkeersregel aars schuiven er straks bijna 400 mensen aan tafel bij de Molen berg. „Alleen al het parkeren is een militaire operatie", lacht Marcel Willemse van de Molenberg. Toch verzorgt hij de warme lunch met plezier. Die lunch wordt gesponsord en uitgeserveerd door leden van de Kiwanisclub Zierikzee-Schou- wen-Duiveland. „Mooi toch dat zo iets wordt georganiseerd." Zie: zeelandiarun.nl door Esme Soesman ZIERIKZEE. Zo'n tweeduizend men sen op Schouwen-Duiveland heb ben diabetes. Om die en andere mensen in beweging te krijgen, wil het college van B en W eenma lig 3750 euro steken in het project Diabetes Challenge van de Bas van de Goor Foundation. Fysiotherapiepraktijk Fysant in Zierikzee heeft de schouders on der die challenge gezet. Het plan is om met in ieder geval twintig mensen met diabetes wekelijks te wandelen. Met als 'einddoel' deel name aan de vierdaagse tijdens de Nationale Diabetes Challenge Week in oktober. Daarbij lopen de deelnemers drie dagen in hun ei gen omgeving, om de vierde dag samen te finishen bij Paleis het Loo. De resultaten van de inspannin gen bij deze groep wordt onder meer door de Universiteit Leiden onderzocht. Voor B en W is het wetenschappelijk onderzoeken van het belang van beweging een belangrijke motivatie om aan dit project bij te dragen. Ook diverse zorgaanbieders ondersteunen het project door zelf mee te lopen. Samen met het project 'Elke Stap Telt' van SMWO hoopt de ge meente zeker vijftig mensen met diabetes in de benen te krijgen. Ook mensen zonder diabetes zijn welkom. GOES Stoomtrein Goes-Borsele houdt vierdaags event De Stoomtrein Goes-Borsele (SBG) houdt van donder dag 5 tot en met zon dag 8 mei een vier daags treinevene- ment. Tijdens 'Sporen naar het Verleden' rijdt de SGB een uitgebreide dienstregeling op de eigen museumspoor lijn naar Hoedekens- kerke en Baarland. De treinen worden getrokken door stoom- en dieselloco motieven, uit de ei gen collectie maar ook van collega-rail- musea. Bovendien is ook op het museum terrein in Goes van al les te zien en te bele ven. Zo zijn er mo delspoorbanen, figu ranten en kinderacti viteiten en kan de werkplaats worden bezocht. Er wordt dit jaar onder de noe mer 'Treinen Land bouw' samengewerkt met de Oldtimer Trekkers en Motoren club Midden Zee land, bekend van het Trekkermuseum. Het evenement is elk van deze dagen geopend van 10.00 tot 18.00 uur en het vindt plaats aan de Albert Plesmanweg 23 in Goes. Meer informa tie over onder meer de vertrektijden van de treinen is te vin den op www.des- toomtrein.nl. VLISSINGEN Love Friendship bij Film by the Sea Film by the Sea door het Jaar vertoont van avond de komische kostuumfilm Love Friendship in Terneu- zen en morgen in Vlissingen. Love Friendship is een lief dessatire, gebaseerd op Jane Austens no velle Lady Susan. De film draait om 20.00 uur in CineCity Ter- neuzen en 3 mei om 14.00 en 19.30 uur in Vlissingen. WESTENSCFIOUWEN. Lekker creatief en vooral veel Zeeuws. De Len temarkt die zaterdag werd gehouden in Westenschouwen bood een aangenaam afwisselende mix. Een nét even anders aanbod dan de gemiddelde zomermarkt. Dat is ook het grote streven van het orga niserende Westenschouwens Welvaren, vertelt marktmeester Mar- tie Rovers. Zoals de kraam van Marjolein van Wagensveld die wind- lichten maakt van kaarsvet waarin ze onder meer mosselschelpen en mesheften verwerkt. Of die van Kaat van Rosevelt die tassen fa briceert van afgedankte (scheeps)zeilen en luchtbedden. Aanwonen- den verkopen her en der tweedehandsspullen. Rien Pronk van Natio naal Park Oosterschelde (NPO) vertelt zo boeiend over de waterse wereld, foto Marieke Mandemaker BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.00-22.30 uur: Boogschieten jeugd Artemis; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis, 13.00-16.45 uur: Bridge; 18.30-21.30 uur: Harmonie en leerlingenorkest; 19.00-20.30 uur: Tai-Chi; 20.00-21.30 uur: Breicafé; Excur- sieschuur Boswach- terij, 13.30 uur: Ex cursie door de Bos- wachterij; Pannenkoekenmo len de Graanhalm, 12.00-19.00 uur: Ex positie Ivan Ruys; KERKWERVE Dorpshuis 't Zuudènde, 14.00-16.00 uur: Kaarten maken; 20.00-22.00 uur: Country Linedance; NIEUWERKERK Ons Dorpshuis, 13.30 uur: Koffie en ontmoeting 65 plus; 19.30 uur: Mu ziek: O&U; OOSTERLAND Dorpshuis de Oos terhof, 20.00 uur: Zingen VZOS; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00-11.00 uur: Yo ga; 19.00 uur: Koor Rodonis; RENESSE Dorpshuis, 20.00 uur: Fotogroep Schouwen; 20.00 uur: Repetitie Slag werkgroep Luctor et Emergo; SIRJANSLAND Dorpshuis: 19.30-21.00 uur: Yo ga; ZIERIKZEE Fizi, 20.00 uur: Knielen op een Bed Violen; Sint Lie- vensmonstertoren, 10.00-17.00 uur: Be klimming toren, Expositie Phantasm en Expositie Beeld van een Zeeslag; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 9.00- 10.30 uur: Dansen voor ouderen; 19.30-21.15 uur: Re petitieavond Nut en Uitspanning;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 51