Sjef doet goede zaken tegen rivaal Animo Wisselvallig Ripa sluit seizoen af met remise Temeuzense amazone Yenca Sips verrast met zege in 1.30 meter twee fasen SPORT 19 Vijfde plek voor atleet De Kok in Knokke Zeeland Outdoor krijgt een Zweedse winnaar. Hij troeft onder anderen Piet Raijmakers jr af. et de Zweed Ni- clas Palmer en de ruin Chero kee kreeg de Grote Prijs Hoefsmederij Evertse zaterdag een schitterende winnaar. Met de overwinning van het r.30 meter twee fasen was de Terneuzense Yenca Sips, die op de merrie Arena's Easing Going reed, de verrassing op Zeeland Outdoor in Nieuw- en Sint Joosland. Kim Huige uit Nisse schreef met de merrie Fiene de slotrubriek, M klassiek, van de driedaagse op haar nam. Rens Wondergem had voor het hoofdnummer een delicaat par cours (1.40 meter met barrage) uit de hoge hoed getoverd. Vijf combi naties plaatsten zich voor die be slissende ronde. Piet Raijmakers jr uit Asten, die zelfs twee ijzers in het vuur had, stuurde als eerste starter de schimmelmerrie Van Schijndel's Belle in 42,12 seconden foutloos rond. Monique van den Broek uit Susteren was met de ruin Bernardo van de Helle ruim twee tellen sneller, maar maakte een springfout. Met een foutloze rit in 38,00 seconden werd Rens Spreuwenberg uit Kessel met de schimmelruim Zodiac de nieuwe 'koploper'. Maar het kon nog veel sneller: in een bloedstollende rit stuurde de voor de VDL Groep uit Hoogeloon rijdende Niclas Palmer de ruin Cherokee in 35,85 secon den naar de overwinning. Met Piet Raijmakers in de barra ge is men van strijd verzekerd. Met de dood of de gladiolen be- 'Easy is snel, wendbaar en vlug op de sprong. Dit was pas haar tweede wedstrijd op dit niveau en voor het eerst buiten' gon de op revanche beluste Bra bander met de ruin Van Schijn del's Valentino - waarmee hij eer der het 1.40m twee fasen op zijn naam schreef - aan zijn tweede rit. Hij realiseerde de snelste tijd (33,54), maar op de laatste hinder nis kieperde een balk naar bene den. „Gegokt en verloren", stelde Raijmakers nuchter. „Ik wist dat het kon, maar dat het moeilijk was. Om sneller te zijn dan Niclas moest ik die laatste lijn in een ga lopsprong minder nemen. Daar door werd Valentino op de sprong wat vlak en trok hij die balk naar beneden. Jammer, maar als je niet probeert, win je nooit." Tricky lijntjes Yenca Sips en de merrie Arena's Easy Going hielden zich in het grotendeels uit professionals be staande deelnemersveld van het 1.30 meter twee fasen verrassend staande. In een spannende barra ge - het verschil tussen de win naar en nummer vier bedroeg slechts achttiende tel - stuurde Sips de met veel vermogen van de bodem ketsende Vagebond de la Pomme- dochter in 28,89 secon den naar de zege. Joep van der Kampen uit Hoogeloon haalde met de merrie VDL Groep Ebony nog alles uit de kast, maar kwam drietiende tekort om het Zeeuwse feestje te verstoren. Sips: „Easy is snel, wendbaar en vlug op de sprong. Dit was pas haar tweede wedstrijd op dit niveau en voor het eerst buiten. En het was ook best een stevig parcours met enke le tricky lijntjes. Maar Easy sprong super. Ik ben dik tevre den." Met vijf overwinningen was Dave Maarse was de grootverdie ner op het Hippisch Centrum De Kroo. Ook de Nederlandse junio renkampioen Sanne Thijssen bleek niet in staat de succesreeks van de 'veelvraat' uit Wellerlooi te stoppen. In het r.35 meter klassiek kwam de jeugdinternational uit Sevenum met de schimmelruin Barrichello tweehonderdste secon de tekort om Maarse en de ruin Valentino Z te verslaan. KNOKKE. Atleet Martijn de Kok uit Heinkenszand is vijfde ge worden tijdens een wegwed strijd in het Belgische Knokke. De hardloper van het Goese AV'56 legde het parkoers in de Belgische kustplaats af in 33.10 minuten. „Ik ben tevreden met dit re sultaat, drie weken na de mara thon van Rotterdam", aldus De Kok na het behalen van zijn vijfde plaats. De Belg Moham med Berok won. Bij de wedstrijd over 6700 meter werd Sabine Vasseur uit Axel derde. Haar tijd was 29.54 minuten. VLISSINGEN. De tennissers van Sjef zijn aardig op weg de nieuwe kam pioen van Zeeland. In Aardenburg versloeg het regerend titelhouder en concurrent Animo met 5-1. De Aardenburgers kwamen met een 3-1-voorsprong uit de sin gles. Yuri Soberon en Remy Scher- beijn klopten in twee sets Ruud Martens en Kenny de Rooij. Voor Animo was Jeroen Alliet heer en meester tegen Steven Raes. Cruciaal was het treffen tussen Gert-Jan Demuynck en Kevin de Rooij. De Vlaming won uiteinde lijk in drie sets: 4-6 6-2 6-4. Beide dubbels waren een prooi voor de thuisploeg. Met nog de duels met Zierikzee en Asoc voor de boeg heeft Sjef drie punten voorsprong op Animo. Voor het tweede team van de Terneuzenaren is het doek nage noeg gevallen. In Vlissingen moest tegen De Schelde een 5-1-verlies worden geïncasseerd.Björn Klaassen redde voor Animo 2 de eer tegen Sven Bakker, die bij 5-4 en 40-15 twee matchpoints onbenut liet: 4-6 6-4 5-7- Asoc redde het vege lijf door een 4-2-zege in en tegen Zierik zee. Dimitri Dendooven en de ge broeders Michiel en Pieter-Jan Standaert waren bepalend. SAS VAN GENT. Ripa Recycling sloot een wisselvallig seizoen in de eerste divisie dit weekend af met een 4-4-gelijkspel bij Hotel Stadt Lobberich/BCT. Daardoor eindigen de Sassenaren op een derde plaats. Het al met al magere jaar laat zijn sporen na in de samenstel ling van het team. Een fikse leeg loop is het gevolg. Sterkhouders als Francis Forton (eerder al be kend), Kay de Zwart (naar TOW) en nu ook Ronny Daniels (Post Luchtkanalen) ver laten de ploeg. „Alleen Dion Bergmans, Pas cal Claus en ik blijven over en Michael Vink wordt reserve", al dus captain Jens van Dam. „We zijn volop in gesprek met enkele Belgische versterkingen, maar kunnen daar nu nog niets over zeggen." In Tegelen werd de tendens van het seizoen voortgezet met een gelijkspel, waarin Forton een riante overwinning boekte op Rob Mans en zijn afscheid daarmee van de nodige glans voorzag. Kay de Zwart won ook, al was zijn vertrek roemloos. Jens van Dam leek vorige week uit een dip te komen, maar dat was slechts schijn. Hij verloor. MAANDAG 2 MEI 2016 Palmer bewij st dat het snel kan De Zweed Nidas Palmer rijdt de barrage snel en foutloos met de ruin Cherokee, foto Izaak Verkeste door Lucien Roelandt Yenca Sips, amazone door Henk van de Voorde door Joop van den Oudenhoven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 47