Twee gelijkwaardige keepers Schoondijke kan toch nog juichen 2 Zeelandia moet het voetje niet terugtrekken Vlissingen verliest met 5-1 SPORT 15 wen al niet groot is, wordt het na zo'n tik lastig voetballen", stelde Pennings. „We kunnen ons daar moeilijk overheen zetten." Het spel in de fase hierna was armoedig. Vlissingen hanteerde veelvuldig lange ballen en die wa ren meestal een prooi voor de de fensie van Gemert. Op het mid denveld kreeg Thomas Ragut het niet aangelopen en achterin was het onzekerheid troef. Josimar Pat- tinama begon als spits, maar toen hij nauwelijks in het spel voor kwam, zakte hij een linie. Regilio Pinas werd hierdoor een vooruit geschoven pion, maar hij leed veel balverlies voorin. Na de pauze wis selden beiden weer van positie. Pennings husselde hierna zijn ploeg nog meer door elkaar. De trainer bracht Joost de Kubber en Said Bouzambou in voor respectie velijk Daniel Jansen en Thomas Ragut. Vlissingen ging iets gedurf der en beter spelen, maar het was niet genoeg om Gemert te veront rusten. Het bleef bij een eretreffer van Geraldi Geerman (4-1). „We proberen het binnen de mogelijk heden die we hebben voor elkaar te krijgen", gaf Pennings als ver klaring voor de vele positiewisse lingen. „We lopen er niet voor weg, we zijn aan het overleven." Niettemin is zijn ploeg de wan hoop nabij. Een andere conclusie was gistermiddag na 90 minuten voetbal echt niet mogelijk. KARAKTERISTIEK GEMERT. Na bijna een jaar afwezigheid maak te doelman Joan van Bel zen gistermiddag zijn rentree bij Vlissingen. De goalie kreeg in de uitwedstrijd tegen Ge mert de voorkeur bo ven Ariën Pietersma. „Het is niet de rentree geworden die ik van morgen in mijn hoofd had toen ik in de bus stapte", zei Van Belzen na de 5-1-nederlaag van zijn ploeg. „Het was even wen nen", gaf hij toe. „Bij die tweede goal werd ik ge blokt en kon ik niet bij de bal komen. Daarna heb ik ook nog wel een paar reddingen gehad. Het is een kwestie van in het spelletje komen, maar als het niet loopt, is dat lastig." Van Belzen scheurde vo rig jaar mei zijn achil lespees en stond gerui me tijd buitenspel. Het was reden voor Vlissin gen om Ariën Pieters ma aan te trekken. De Brabantse goalie bleek een prima sluitpost. Gis teren werd hij echter ge passeerd. „Ariën had twee keer niet getraind afgelopen week", zei trainer Ruud Pennings. „En omdat we twee ge lijkwaardige keepers hebben, heb ik daarom voor Joan gekozen." Pietersma had gedacht dat hij op basis van zijn prestaties in de voorbije wedstrijden meer kre diet had opgebouwd. „Ik heb verder geen uit leg gehad", zei Pieters ma. „Misschien is het ge beurd om Joan te paaien. Hij heeft im mers nog geen club voor volgend seizoen." Van Belzen, die in de be langstelling van Hoek en Kloetinge staat, kon de humor van die op merking wel inzien. „Dat zou ik in zijn geval ook zeggen." Pennings verklaarde la ter dat dat soort senti menten niet heeft mee gespeeld. „Het speelt geen enkele rol. Joan heeft onlangs tegen Mid delburg ook gekeept en dat deed hij prima." Aardenburg-Koewacht 1-5: Het be gon goed voor de thuisploeg toen Frank Staelens na een uitval de 1-0 aantekende. Kort hierna werd het echter gelijk via Arthur Bronk: 1-1, tevens de ruststand. In de tweede helft kreeg Aardenburg het conditioneel steeds moeilijker. Na de 1-2 van Zoë Schelfhout in de 60e minuut, maakte dezelfde speler er ook 1-3 van en was de wedstrijd gespeeld. Quinten van Hoecke en Ruud Martens bepaal den de eindstand op 1-5, waardoor Aardenburg officieel is gedegra deerd. Breskens-IJzendijke 3-0: De thuis ploeg was sterker, maar opende pas na een half uur de score via Jan van de Broecke: 1-0. Kort hier na kreeg IJzendijke een uitgelezen kans op de gelijkmaker die door Lodewijk van Keeken echter niet werd benut. Mede hierdoor kon Soufian Dooms op slag van rust de marge verdubbelen: 2-0. De tweede helft bracht veel balbezit voor Breskens, enkele goede kan sen, maar slechts één treffer, op nieuw van Soufian Dooms: 3-0. Clinge-Steen 2-3: De eerste twee treffers kwamen op naam van Edwin van de Voorde, waarvan de eerste helaas voor hem in eigen doel: 1-1. Sven d'Hooge bracht Clinge op voorsprong (2-1), maar nog voor de thee maakte Thijs de Puysseleijr weer gelijk: 2-2 halver wege. In de tweede helft raakte Thomas Leegwater namens de thuisploeg zowel een keer paal als lat. Robin Goense werd matchwin- aar namens Steen met een fraai schot in de kruising: 2-3. Hoofdplaat-Hontenisse 2-3: Door een uitblinkende Jim Vermeere onder de lat en aan de andere kant een treffer van Wouter Gijs, kwam Hoofdplaat na een kwartier op voorsprong: 1-0. Jamie de Blok maakte nog voor rust gelijk (1-1), waarna Jordy Maerevoet in de 48e minuut de bezoekers op voor sprong bracht: 1-2. De thuisploeg kwam nog langszij door Niek Tho mas (2-2), maar kort hierna profi teerde Thomas de Waal van slechts ingrijpen achterin: 2-3. Door deze nederlaag eindigt het vierdeklasserschap van Hoofd plaat na één seizoen alweer. Philippine-Schoondijke 8-1: In een feestelijke entourage kregen de be zoekers via Nouredine Zaha enke le kansen om de score te openen. Net voor rust was het echter Jordy van Bremen die aan de andere kant toesloeg met een van rich ting veranderde inzet: 1-0. Yassine Benali maakte kort na het begin van de tweede helft gelijk (1-1), maar na de snelle 2-1 van Hakim Goditiabois liep de score snel op. Jordy van Bremen bracht zijn dagtotaal op drie treffers, invaller Jim van Vlierberghe was twee keer succesvol en Mustafa Yilmaz en Ruben van der Meulen beiden één keer. Oostburg-Biervliet 3-1: In deze wedstrijd, waaraan de thuisploeg begon met vier spelers van veertig jaar of ouder, waren de ploegen voor rust aan elkaar gewaagd. Kort na de thee opende Davy Maes de score (1-0), waarna Biervliet via Ben Ongenae al snel langszij kwam: 1-1. Met zijn tweede treffer van die middag maakte de 41-jari- ge Davy Maes er 2-1 van en leek de spirit bij Biervliet eruit. Routinier Maarten Theelen, ook al 40+, be paalde de eindstand op 3-1. Sluiskil-Corn Boys 3-1: Na een rede lijk gelijk opgaand begin opende Enrico van Overmeeren de score (1-0), maar al snel maakte Sebasti- aan de Meijer weer gelijk: 1-1. De bezoekers hadden hiermee pech met een inzet tegen de lat, waarna Sluiskil nog voor de thee verder uitliep naar 3-1 door opnieuw Enri co van Overmeeren en Stijn Ridel. In de tweede helft verzuimde een slordige thuisploeg verder afstand te nemen. Trainer Daan Eikenhout poogde zijn elftal in de rust extra op scherp te zetten. Zeelandia Middel burg keek tegen een 1-0-achter- stand aan en liet niet het beste van zijn kunnen zien. „Ik heb me druk gemaakt over de manier waarop we de duels aangingen. We trokken telkens ons voetje te rug. We duelleerden op 70 pro cent." Een vreemde constatering van de oefenmeester, aangezien de Walcherse eersteklasser vecht te gen degradatie. De ploeg staat voorlaatste. Als die positie gehand haafd blijft, keren de Middelbur gers na een jaar alweer terug naar de tweede klasse. Roosendaal, dat gisteren van Nemelaer verloor, heeft hetzelfde aantal punten als Zeelandia Middelburg. Bij een ge lijke stand volgt een beslissings duel. Spits Daniel Wissel denkt, net als zijn trainer, dat de manier waar op Zeelandia Middelburg zich gis teren presenteerde vooral met ver trouwen te maken had. „Je begint met goede moed aan een wed strijd. Maar als je snel op 0-1 komt, zakt die in je schoenen. We verlo ren veel duels en bijna alle tweede ballen waren voor Geldrop." 'Ik heb me druk gemaakt over de instelling. We duelleerden op zeventig procent' Een hoge bal over de verdedi ging van Zeelandia Middelburg leek na acht minuten op niets uit te lopen. Aanvoerder Ruud Verhap pen stond meters buitenspel, maar besloot net op tijd om niet deel te nemen aan het spel. Jordany Marti- nus werd om die reden over het hoofd gezien. De spits mocht vrij op doelman Freek van der Maas af lopen, die zonder overtuiging zijn doel uitkwam: 0-1. In de tweede helft startte Zee landia met de intentie om er nog wat van te maken, maar na tien mi nuten lag de bal al op de straf schopstip. In de ogen van de arbi ter maakte Jorn Soethout opzette lijk hands. Nick Kuylaars schoot vanaf elf meter de 0-2 binnen. In het verdere verloop van het duel maakten de bezoekers nog twee doelpunten. Pas na de 3-0 in de 61e minuut kregen de Middel burgers een aantal mogelijkheden, maar toen was het duel eigenlijk al gespeeld. De ingevallen Jerfy Booy redde in blessuretijd de eer namens de thuisploeg. Eikenhout verwacht van zijn spelers dat zij de laatste twee wed strijden van de competitie meer ar beid leveren in het veld. „We moe ten knokken, knokken, knokken. Daar vraagt degradatievoetbal om. Anders hoeven we niet eens aan de komende wedstrijden te begin nen. Ik ben benieuwd of de ploeg daartoe in staat is." Komende week brengt kop loper Nuenen een bezoek aan sportpark Veerse Poort. De week erop treft Zeelandia Middelburg Schijndel, dat al is gedegradeerd. „Natuurlijk ligt het dit seizoen ook aan kwaliteit", erkende Wissel tot besluit. „Maar dat mag tegen Schijndel geen excuus zijn. Die moeten we gewoon winnen." MAANDAG 2 MEI 2016 wanhoop nabij 0 '.'1 ndm ind Geraldi Geerman, maker van Vlissingens enige goal, probeert zijn tegen stander van Gemert te omspelen, foto's Orange Pictures/Perry van de Leuvert Gemert-VC Vlissingen 5-1 (3-0). 8. Jasper Lalisang 1-0,10. Joost Habra- ken 2-0,42. Thijs van Pol 3-0, 48. Thijs van Pol 4-0, 63. Geraldi Geerman 4-1, 79. Youri van Brussel 5-1. Scheidsrechter: M. J. Kok (Maastricht). Aantal toeschouwers: 600. Gele kaart: Bart van Berlo (Gemert) en Joost de Kubber (Vlissingen). VC Vlissingen: Joan van Belzen; Daniel Jansen (46. Joost de Kubber); Mil ton Roemeratoe, Roycel James, Quincy Gooding; Regilio Pinas (80. Salim Ben Sellam), Thomas Ragut (46. Saïd Bouzambou), Khalid El Hattach; Ge raldi Geerman, Josimar Pattinama en Hoessein Bouzambou. door Jos van Belzen VLISSINGEN. Schoondijke verloor za terdagavond met 8-1 bij kampioen Philippine, maar een dag later was er reden om te juichen. Door de 3-1-nederlaag van Corn Boys bij Sluiskil is de ploeg van trainer Mar tin van Vooren definitief verzekerd van een langer verblijf in de vierde klasse. Sluiskil en Breskens zijn de grootste kanshebbers om met Hontenisse en Clinge de nacompetitie in te gaan. Steen, IJzendijke en Oostburg hebben ook nog kans. door Len Wolters MIDDELBURG. Voor Zeelandia Mid delburg zijn het de weken van de waarheid. De ploeg kan zich niet meer rechtstreeks handhaven in de eerste klasse van het zondagvoet bal, maar via de nacompetitie is dat nog wél mogelijk. Geldrop, dat onderaan de middenmoot bungelt, leek de ideale tegenstander om punten tegen te pakken. Het werd echter 1-4 voor de Brabanders. Daan Eikenhout trainer Zeelandia M.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 43