ISA'* k Zeeland Kampioensstress overvalt MZC'11 Kloetinge versterkt zich met Martien en Van den Dries Droefenis bij Hoek kent nog geen einde in Kloetinge SPORT 13 m^ÊÊÊBÊÊIÊÊÊLm rr.~i mi# Hellevoetsluis-MZC'11 4-1: De kop loper liep de nodige averij op. De ploeg van trainer Alexander van Keulen verloor niet alleen, maar raakte ook Jesse van der Linden kwijt met een blessure en in de slotfase kreeg Mike de Voogd di recte rood. „Hellevoetsluis maakte de kansen wel af, wij niet. En die rode kaart was een lachertje. Die hoefde de scheids niet te geven", reageerde Van Keulen. Voor én na de l-o van Wesley Abbo (8e minuut) raakten Mathijs Hage, Ingmar Quist en Rick Bevel ander namens MZC'n lat en paal. In de 40e minuut zorgde Robin de Ridder voor de 2-0. Hellevoet sluis gooide in de 59e minuut met de 3-0 nog meer zout in de Zierik- zeese wonden. Ingmar Quist deed even later nog wel wat terug, maar het slotakkoord was via Lui- jendijk toch weer voor 'Hellevoet'. FC Dauwendaele-FC Axel 3-3: FC Axel-trainer Kees Westerweele be gon het duel met de nodige A- en B-junioren. Voor rust kwam FC Axel, na twee fouten van keeper Joshua van Dolder, op 0-2. Eerst scoorde Lando Jorge (17 jaar) bij zijn debuut en daarna trof Wouter Boeije doel. In de 55e en 63e mi nuut bracht Stefan Joosse Dau- wendaele terug tot 2-2. Even later pakte FC Axel via Niek de Meijer opnieuw de voor sprong. Daarna ging het kaarsje langzaam uit bij de jonge bezoe kers. Mahboeb Rahimi maakte de 3-3 en daarna was het vooral aan de uitblinkende doelman Mitchell Braafhart te danken dat Dauwen- daele niet won. „Dit is wel een opsteker. Het was een zware bevalling, maar we moesten gewoon winnen", sprak Oostkapelle-leider Michel Pro voost. Via Leandro Vieira Faioli kwam GPC binnen het kwartier op 0-1, maar uit een vrije trap van Robbie de Nooijer en doorkoppen van Arjen Pattenier werkte San- der de Kam de 1-1 binnen. Oostka- pelle scoorde in de 44e minuut via De Kam opnieuw. Via Harold Vermeulen, die me de door een slim overstapje van Pattenier raak schoot uit een vrije trap, kwam Oostkapelle in de 64e minuut op 3-1. Daniël van't West- ende hielp GPC in de 86e minuut nog wel aan de 3-2. Provoost: „Daarna was het nog even billen- knijpen." In blessuretijd liep Okan Bas- kos (GPC Vlissingen) tegen een tweede gele kaart op. Terneuzense Boys-De Meeuwen 0-3: De Meeuwen begon scherp en Terneuzense Boys ging daarin niet mee. Menno de Nooijer open de de score, via een verdediger van de Boys, na een ware kanonna- de op de Terneuzense goal. Nog voor de pauze maakte Delano Lan- gezaal er 0-2 van; hij schoot raak na een afvallende bal. Na rust gebeurde er lange tijd weinig. In de 85e minuut bekroon de De Nooijer een fraaie actie van Maas Boogaard met de 0-3. Assis tent-trainer John Bentschap Knook: „De ontlading na de 0-3 was alleszeggend. Soms klopt al les en dit was zo'n dag. Dit had den we nodig." Nieuwdorp-SSV'65 2-1: Jean-Paul van As kopte al duikend in de vier de minuut op aangeven van Mar- tijn de Goffau de 1-0 binnen. Keeper Leon de Goffau, die de ge blesseerde Ruud la Grand (gebro ken teen) verving, hield SSV'65 in de 18e minuut nog van de 1-1 af, maar via Rico de Putter kwam die stand er na een half uur toch. Na rust veel middenveldspel. Nieuwdorp sloeg in de slotfase toe. Eerst schoot Stefan van de Klooster in de 85e minuut van dichtbij over, maar even later gaf Van de Klooster Jannick van As de kans op de winnende treffer: 2-1. KLOETINGE. Dangelo Martien keert volgend seizoen terug bij Kloe tinge. De linksbenige speler verliet de club vo rig seizoen om zijn ge luk te beproeven bij Vlissingen. Omdat er geen plaats in het zon dagteam voor hem was, speelt hij dit seizoen zijn wedstrijden met het zaterdagteam in de vierde klasse. Behalve Martien komt ook Thijs van den Dries naar het Wesselopark. Vanwege een wereld reis is zijn inzet voor de winterstop beperkt, maar daarna is hij naar verwachting weer inzet baar. Van den Dries speelt sinds 2011 voor Goes, daarvóór speelde hij zijn hele leven bij Luctor'88. Bij die club uit Hein- kenszand heeft Kloetin- ge-trainer Arie van der Zouwen zijn oog laten vallen op Jannick Rent meester. De middenvel der heeft enkele keren meegetraind, maar tot een overeenkomst is het nog niet gekomen. Verdedigend kan Van der Zouwen wel uit de voeten met de selectie zoals die voor volgend seizoen staat. „Maar aan vallend hebben we nog wel wat nodig." Francis Kabwe Manengela ver trekt naar Goes, terwijl Yves Nyemb in gesprek is met Vlissingen. Bruse Boys heeft voor volgend seizoen de Thoolse nieuwelingen Perry Potappel (WHS) en Martijn Lindhout (Smerdiek) aangetrok ken. De club is nog naarstig op zoek naar een ver vanger voor de 37-jarige doelman Mark Giljam, die zaterdag tegen Kloe tinge zijn waarde voor Bru weer bewees. Maar omdat de voorsprong van Hoek op de Rotterdamse nummer elf van de ranglijst nog altijd 'maar' vier punten bedraagt en er nog twee wedstrijden te spelen zijn, is de ploeg - vorig seizoen nog actief in de topklasse, het hoogste amateurniveau - nog al tijd niet zeker van handhaving. „Ik verwacht wel dat we het ko mend weekend in onze laatste thuiswedstrijd van het seizoen, te gen hekkensluiter Delta Sport, af zullen maken", sprak Tant hoop vol. „Wij willen dan revanche ne men voor deze nederlaag, terwijl Xerxes het opneemt tegen Quick Boys. Die kunnen die dag kam pioen worden, dus daar zie ik Xer xes geen punten pakken", nam de oefenmeester de voor zijn ploeg gunstige samenstelling van het speelschema door. „Het is alleen zo jammer dat het zo lang duurt..." Feit blijft namelijk dat Hoek na 24 speelronden nog altijd niet ze ker is van handhaving. Dat had den de Zeeuws-Vlamingen al wel 'Ik verwacht wel dat we het tegen hekkensluiter Delta Sport af zullen maken' kunnen zijn, bijvoorbeeld als er van Ter Leede was gewonnen. „Het had bij rust 1-4 in plaats van 0-0 kunnen zijn", meende Tant. „Wij kregen via Rahim Abdul (schoten zonder overtuiging) en Guillaume Clinckemaillie (bal op de lat) enkele grote kansen, zij eentje via hun spits. We hadden de controle, wisten dat er ruimte lag achter hun verdediging en daar hebben we goed gebruik van gemaakt. We hebben alleen niet gescoord." Ter Leede gaf Hoek dan ook een lesje effectiviteit. De door Youssef Ait El Houssi omspeelde Hoek-doelman Jordi de Jonghe werd in de dertiende minuut nog op de lijn gered door linksback Thomas van Renterghem, maar zag dat in de 63e minuut niemand hem meer kon helpen toen hij de bal zelf - in zijn poging Mateusz Kuzmicki te bereiken met een ho ge bal - tegen het hoofd van El Houssi mikte. De aanvaller was dit keer wel slagvaardig en kopte raak: 1-0. Vincent Ammerlaan schoof amper zestig tellen na de openingstreffer de bal alweer on der De Jonghe door en daarmee was het verzet van Hoek gebro ken. Het slotakkoord was voor in valler Selmo Kurbegovic. Tant: „Die tweede treffer viel te snel. Daarna gingen de kopjes hangen en dan ben je wel uitgespeeld. De ze nederlaag is een mentale klap, maar daar moeten we zaterdag van hersteld zijn als we Delta Sport onvangen." Vandepitte verwachtte dat dat goed zou komen. „We moeten nog één keer alles geven en zelf winnen. We hebben alles zelf in de hand met die voorsprong, maar pas als het zeker is kunnen we echt weer rustig ademhalen." MAANDAG 2 MEI 2016 wel perspectief door Klaas Verspoor VLISSINGEN. In de tweede klasse E verloor koploper MZC'11 met maar liefst 4-1 bij Hellevoetsluis. Achtervolger FC Axel liep door het gelijke spel (3-3) bij FC Dauwendae- le één punt in en heeft met nog twee duels te gaan vier punten ach terstand. Onderin degradeerde WC'68 officieel en klopte Oostka- pelle CPC Vlissingen met 3-2. Oostkapelle-GPC Vlissingen 3-2: 4 Koploper MZC'11 leed zaterdag de vierde nederlaag van het seizoen. Achtervolger FC Axel heeft nog maar twee keer het onderspit moeten delven. door Rudy Boogert door Mitchell Minnaard SASSENHEIM. Hoek-trainer Jannes Tant zag in Sassenheim met lede ogen aan hoe hij als dirigent van de Zeeuws- Vlaamse zaterdag-hoofd klasser enkel een treurmars ten ge hore kon brengen. Een vrolijke noot hoorde de Belg na de 3-0-ne- derlaag van zijn eigen ploeg tegen Ter Leede nog wel, al kwam die wel uit Heinenoord overgewaaid. Daar boog de lokale voetbalclub een 0-1-achterstand om in een 3-1-zege tegen XerxesDZB, dat Hoek daardoor niet meer lijkt te kunnen achterhalen in de strijd te gen degradatie. Jannes Tant trainer Hoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41