TO@S Cardiologen en ADRZ ruziën over wie baas is Falco en Jago kampioen ■n1» Dag van d Arbeid De Stelling Reageer op pzc.nl Er worden te veel uitzonderingen gemaakt bij examens. Uw Mening Vechtende mannen vast Broodfonds van start Avond over sarcoïdose paul kusters STEE&S MEER SE&RUIKERS 6UJ MET XTC-U0HT N Marleen Blommaert Gisteren was het 1 mei, dag van de ar beid. Het is een dag die we in Nederland niet vieren, terwijl dat in de rest van Europa wel ge beurt. Een eenduidige verklaring waarom dat zo is, is niet te vin den. We waren laat met industria lisatie terwijl het begin van de vieringen al dateert uit de negen tiende eeuw. We zijn nogal van het polderen waardoor de socialis tische en communistische bewe ging niet echt van de grond kwam hier. Wel hebben we nog 5 Het moet natuurlijk niet al te veel vrij worden hebben waarschijnlijk een paar heren gedacht mei. Vlak daarvoor Koningsdag; het moet natuurlijk niet al te veel vrij worden hebben waarschijn lijk een paar heren gedacht. Dat zijn wat verklaringen die je daar voor vindt als je erover gaat lezen. Alhoewel ik eerlijk gezegd nooit weet hoe het zit met die Bevrij dingsdag op 5 mei. Ik denk ook echt dat wij het enige land ter we reld zijn waar een officiële feest dag eenmaal per vijfjaar gevierd wordt. Maar ook dat zal wel uitge- polderd zijn na uitvoerig overleg. Ik zocht het even voor u op, u bent niet vrij op 5 mei: dat was vo rig jaar. Over Arbeid: er is ook nog de Par tij van de Arbeid. Als je de peilin gen mag geloven mogen zij nu op 12 zetels rekenen bij de volgende verkiezingen. Ze hadden er bij de vorige verkiezingen 38 in de Tweede Kamer. Toen gingen er 2 weg en nu hebben ze er nog 36. Slechts vijftien procent van de jongeren tussen 18 en 24 is econo misch zelfstandig. Ik schrik daar wel een beetje van. De jeugdwerkeloosheid is hoog. Volgens de statistieken bedraagt de jeugdwerkeloosheid 12 pro cent, maar als we rekening hou den met het feit dat velen slechts een kruimelbaantje hebben is dat 37 De ouderen die geacht wor den door te werken tot 67 laten ook een droef plaatje zien. Wie zijn baan verliest kan het schud den. We spreken voor die leeftijds groep nu zelfs over een 'generaal pardon'. Pardon? Misschien tijd om ons eens te bezinnen over arbeid. Voor ons, maar nog meer voor on ze kinderen. Mijn telefoon staat altijd aan. toosenhenk.nl D T tegenvallen, vanochtend Drie mannen zijn zondag rond 1.00 uur door de poli tie aangehouden bij een camping op de Keetenweg in Stavenisse. Ze zouden onderling gevochten heb ben. Een 32-jarige man uit Sint Annaland was dusda nig toegetakeld dat is opge nomen in het ziekenhuis met een hersenkneuzing. De andere twee mannen van 34 en 58 jaar, beiden af komstig uit Stavenisse, zijn aangehouden. De 58-jarige is op advies van een arts in vrijheid gesteld, maar blijft verdachte. Broodfonds Zeeland is per 1 mei van start gegaan. In een broodfonds spreken zelfstandigen af om elkaar te steunen bij ziekte. Deelnemers storten maan delijks een bedrag op een rekening. Wordt iemand ziek dan ontvangt diegene van iedereen een bedrag om van te leven. Brood fonds Zeeland start met achtentwintig deelnemers uit heel Zeeland. Meer info? Stuur een mail naar: bestuur.zeeland@ broodfonds.nl ZorgSaam Terneuzen houdt op donderdag 26 mei een informatieavond over sarcoïdose. Dat is een ziekte waarbij spontaan ontstekingen ontstaan in organen en weefsels. Spre ker is professor dr G. Joos van het Universitair Zie kenhuis in Gent. De bijeen komst is van 19.00 tot 21.00 uur. Aanmelden vóór 12 mei bij de Sarcoïdose Be langenvereniging Neder land (0165-330781 of l.hammer@hetnet.nl) Mensen Het ADRZ was - zoals bijna alle ziekenhuizen in Nederland - ooit niet meer dan een gebouw dat kamers verhuurt aan indivi duele ondernemers, de artsen. Zo had elke vakgroep zijn eigen ondersteunend personeel in dienst. De directeur van het zie kenhuis had daar niets over te vertellen. Maar de tijden zijn ver anderd. Nu het, zeker in Zeeland, noodzakelijk is dat het ADRZ ef ficiënter werkt, de kwaliteit van zorg verhoogt en meer samen werkt met andere ziekenhuizen, moeten ook directie en artsen meer met elkaar optrekken. Tot voor kort hingen ze nog te veel als los zand aan elkaar, con cludeerde vorig jaar een bedrijf dat de organisatie doorlichtte. Om artsen meer te betrekken bij de organisatie is vorig jaar beslo ten een coöperatie op te richten. Artsen blijven weliswaar zelf standige ondernemers, maar mo gen meepraten met de directie over beleid en dragen ook finan cieel risico. Daarmee leveren ze natuurlijk ook zeggenschap in en zijn ze minder baas in eigen huis dan voorheen. Bijna alle artsen van het ADRZ zijn inmiddels aangeslo ten bij de coöperatie. Maar vier van de zeven cardiologen weige ren dat vooralsnog. Directie en cardiologen zijn nog met elkaar in gesprek. Leiden die gesprek ken tot niets, dan betekent dat het einde van de samenwerking tussen ADRZ en die vier artsen. Artsen blijven weliswaar zelfstandige ondernemers, maar mogen als coöperatie meepraten over beleid. oog Falco en Jago zijn zaterdag één van de tien koppels die meedoet aan het provinciaal africhtings kampioenschap. Tientallen kijkers volgen elke beweging op het ter rein van de Vereniging van fok kers en liefhebbers van Duitse her dershonden (VDH) in Vlissingen. „Super", klinkt het als hond en baas een perfecte uitvoering ge ven. „Dat kost punten", klinkt het zachter als een koppel de fout in gaat. Falco en Jago trekken zich er niets van aan. Na grandioos speur werk, een bijna feilloos parcours apporteren en uitstekend pakwerk mogen ze zich net als vorig jaar Zeeuws kampioen noemen. Falco is trots als een pauw, al is die tro fee niet het waardevolste. „Ik wil heel graag winnen, maar het be langrijkste is dat je een goede band met je hond hebt. Je moet het leuk vinden om met hem be zig te zijn. Anders kun je beter goudvissen kweken. Of ik die band heb met Jago? Nou en of. Hij is een van mijn betere vrienden." Ze trainen samen gemiddeld drie keer per week. Komt er een wedstrijd aan, dan is dat zelfs nog vaker. „Je moet super duidelijk te gen de hond zijn. Zwart-wit." Op plek twee en drie eindigden Ko Dieleman met Drago van de Hornhütte en Hannes Haak met Rowy van Scalindjo. 365 reacties IK ER 2 IN Z N KOFFIE GEDAAN. HIJ IS NOG STEEDS CHAGERIJNIG. STAVENISSE VLISSINGEN TERNEUZEN MIDDELBURG Frens Vossen gepromoveerd Frens Vossen (65) uit Mid delburg is gepromoveerd in de Nederlandse taal en let terkunde aan de Universi teit van Antwerpen. Zij pro moveerde op het proef schrift 'On the typology of Jespersen cycles'. Dat gaat over de plaats van ontken ningen en het aanwezig zijn en verdwijnen van dubbele ontkenningen. Zij bestu deerde daarvoor bijna 2000 talen over de wereld. door Jeffrey Kutterink GOES. Vier cardiologen en het Ad miraal De Ruyter Ziekenhuis zijn het met elkaar oneens over wie het voor het zeggen heeft. Ko men ze niet tot elkaar, dan kan dat leiden tot het vertrek van car diologen. Falco (r) en Jago scoren hoog in het pakwerk. foto Arno van Zon door Jeffrey Kutterink VLISSINGEN. De spanning is van zijn gezicht af te lezen. Falco Schoemaker uit Kruiningen is gefo cust. Zijn 'beste vriend' Jago vom Haus Sevens, een Duitse herder, naast hem. Tong uit zijn bek. Wach tend op het eerste commando.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2