Boekenmarkt maakt stad warm voor verjaardag 'Wij halen ondernemers het vel niet over de neus' Eetcafé Roots aan de Nieuwendijk is dicht tijdens Bevrijdingsfestival vanwege heffingen Cultuurwerk 14 WALCHEREN Genieten van snelle vaartocht 'Er is veel belangstelling voor Zeeuwse boeken, dat zie je verder alleen in Friesland' In de regio Mijn dorp, mijn stad Onvrede over lerraskosten' door René Hoonhorst VLISSINGEN. Eetcafé Roots aan de Nieuwendijk in Vlissingen blijft donderdag gesloten. De uitbater zegt zoveel aan de organisatie van het Bevrijdingsfestival bij te moe ten dragen dat hij vreest er op toe te leggen. „En daar ben ik geen on dernemer voor." Naast een verplichte bijdrage van 150 euro moet Gertjan Stolk nog drie keer dat bedrag betalen om zowel binnen als buiten eten te verkopen en een buitentap aan te sluiten. Daarnaast moeten be zoekers op de terrassen hun con sumpties betalen met munten. Van elke munt van 2,60 euro gaat twintig eurocent naar de Cultuur- werf, de organisator van het Be vrijdingsfestival. Directeur Onno Bakker vindt dat de Cultuurwerf 'schappelijke' bijdragen vraagt. Maanden overleg met de horeca leidde niet tot een eenduidig standpunt, zodat Cultuurwerf uit eindelijk zelf tarieven heeft vastge steld. Die verschillen per locatie. Zo betalen ondernemers het dichtst bij de festiviteiten - bij voorbeeld de cafés en restaurants aan het Bellamypark - de hoogste bijdragen. Bakker kan zich niet voorstel len dat horecaondernemers geen fatsoenlijke boterham kunnen ver dienen tijdens een festival dat 'der tig- tot veertigduizend bezoekers trekt'. „Als je ze op zo'n dag niet verdient, verdien je ze nooit." Ca fébaas Stolk rekent echter voor dat hij de zeshonderd euro ('exclusief btw') die Cultuurwerf hem in re kening brengt niet kan terugver dienen bij een omzet van '2500 tot drieduizend euro'. „Behalve dat ik zelf werk, lopen er die hele dag ook twee medewerkers." Stolk krijgt steun van Niels le Roij van Brasserie De Monnick, even verderop aan de Nieuwen dijk. Le Roij wijst er op dat het donderdag Hemelvaartsdag is, een feestdag waarop hij zijn personeel veel meer betaalt dan op andere dagen. De Monnick gaat donder dag wel open, maar sluit buiten geen tap aan. Le Roij verwacht evenals Stolk wat minder aanloop. De Nieuwendijk ligt aan de rand van het festivalterrein en het dan- cefestival schuift op van het Arse naalplein tegenover de dijk naar de Spuikom. De uitbaters van Bras serie Jong en De Gecroonde Lief de leggen zich neer bij de tarieven voor het festival. De Gecroonde Liefde ziet ook af van een buiten terras, Jong denkt er nog over. Bakker benadrukt dat hij behal ve de facebookaankondiging van Roots geen klachten over de tarie- venheffmgen heeft gehoord. door René Hoonhorst MIDDELBURG. „In de boekenkast zitten prachtige doorkijkjes", zegt een oudere dame vertederd. Tege lijkertijd kijkt ze naar de boeken in kisten die naast de opening staan. Kees Vos, handelaar in tweede- handsboeken, heeft het goed beke ken. Zijn boekenkast van vele tien tallen kisten doet het altijd goed. Middelburg Boekenstad is er ook blij mee, want Kees' kistenkast is altijd een trekker. Organisator Gert-Jan de Rooij van Middelburg Boekenstad had toch al weinig te klagen. Want me de door het mooie weer wisten Gert-Jan de Rooij boekverkoper duizenden liefhebbers de boeken markt te vinden. De lezers en ver zamelaars konden bij zo'n 130 marktkramers snuffelen of er iets van hun gading bij zat. Als het aan bod hen al niet op de Markt hield, zorgden de Booktown Jazz Band en twee meisjes die klassieke mu ziek speelden daar wel voor. Ook waren op een podium bij de Drukkerij drie auteurs te horen en declameerde stadsdichter Karei Leeftink een aantal gedichten. En daar bovenop draaide stadsomroe per Rinie Vaane warm. Hij oefent dit jaar een paar keer in zijn kos tuum van Walcherse herenboer uit het begin van de achttiende eeuw om volgend jaar tijdens 800 jaar Middelburg te vlammen. VLISSINGEN Love Friendship bij Film by the Sea door het Jaar Film by the Sea door het Jaar vertoont van avond de komische kostuumfilm Love Friendship in Terneu- zen en morgen in Vlissingen. Love Friendship is de ironische titel van deze opgewekt-venij- nige liefdessatire, ge baseerd op Jane Aus tens novelle Lady Susan, die pas vijftig jaar na haar dood werd gepubliceerd. Terwijl de gehaaide knappe weduwe Susan (Kate Beckinsa- le) slimme plannetjes bekokstooft met haar hartsvriendin Ali cia (Chloë Sevigny), blijven de mannen in haar leven blind voor haar doortrapte ge drag. De film draait om 20.00 uur in CineCity Terneuzen en 3 mei om 14.00 en 19.30 uur in Cine City Vlissingen. Tick ets kosten 9 euro, of 5 euro op vertoon van een Vriendenpas. VROUWENPOLDER Natuurexcursie voor kinderen Het Zeeuwse Land schap verzorgt mor gen een speciale kin- derexcursie door na tuurgebied Oranje zon. Basisschoolkin deren gaan tijdens de excursie samen met hun ouder, ver zorger of grootouder speuren naar sporen van vogels, herten en andere dieren en op zoek naar mooie na- tuurschatten. Het startpunt is het plein voor de kleine expo sitie bij de entree van het gebied: Ko ningin Emmaweg 22, Vrouwenpolder. De excursie start om 10.00 uur. Deelname kost 3 euro per per soon, of 1,50 euro op vertoon van een donateurspas. Hon den zijn niet toege staan. Reserveren is noodza kelijk via info@hetzeeuwselan dschap.nl of tel. 0113-569110. ==ss VLISSINGEN. Bezoekers van de open dag van Provoost Maritiem ge noten zaterdag van een tochtje met een Rib, een snelvarende rub berboot, door de haven van Vlissingen. Kinderen konden ook kennismaken met zeilen, doordat watersport vereniging De Schelde met enkele optimist-zeilbootjes in de Eerste Binnenhaven en omgeving rondvoer. Michel Provoost zette een open dag op poten om potentiële klanten uit plezier- en beroeps vaart en andere belangstellenden de kans te geven in zijn maritieme onderhouds- en reparatiebedrijf rond te kijken. Hij was na afloop te vreden dat er een kleine honderd mensen waren komen kijken. „Niet alleen omdat ik, denk ik, nieuwe klanten heb ontmoet, maar ook om mensen uit Vlissingen en omgeving te laten weten wat voor bedrijf er actiefis aan de Eerste Binnenhaven." foto Ruben Oreel AAGTEKERKE Sportzaal, 09.30-10.30 uur - Gymnastiek op mu ziek voor ouderen. BIGGEKERKE Dorpshuis, 14.00-16.00 uur - Ta- feltennisactiviteit voor senioren. DISHOEK Strandweg, parkeer plaats aan de dui nen, 19.15-21.15 uur - Workshop 'ont spannen aan zee'. KOUDEKERKE De Couburg, 13.00-16.30 uur - Bil jarten voor senio ren; De Klimop, 13.30-16.00 uur - Koersbal. MELISKERKE Gymzaal 'Ons huis', Burgemeester Ade laarstraat 26, 13.30-14.30 uur - Be- wegingsgymnastiek op muziek voor ouderen; 13.30-17.00 uur - Seniorensoos met o.a. sjoelen en gezelschapspellen. MIDDELBURG Kinderboerderij De Klepperhoeve, Mei veldpad 55, 14.00-15.30 uur - Speurtocht 'Levend ganzenbord' en di verse knutselactivi- teiten. VEERE Gymzaal Frans Nae- reboutstraat, 09.30-10.30 uur - Ac tiviteit 'GALM', Ge zond en actief leef model voor senio ren. VLISSINGEN Gymzaal de Combi natie, Pablo Picas- soplein 120-126, 09.00 uur - Gym nastiek voor peu ters die al zelf kun nen lopen, samen met een (groot)ouder; Jan van Goyenlaan 12, 14.00-18.00 uur - Expositie 'Laat de liefde regeren' van Mar jon Mijnsber- gen; Gymzaal de Branding, Verkuijl Quakkelaarstraat 106,16.00 uur - Kleutergym; Cine Café, Spuikomweg 3, 20.00-23.00 uur - Mr. Bright's Quiz Night. VROUWENPOLDER Verenigingsge bouw, Dorpsdijk 38, 14.00-15.30 uur - Volksdansen. ZOUTELANDE W0Z0C0 De Tien den, 14.00-16.00 uur - Creatieve mid dag met diverse handwerken; Ten nisbanen Westka- pelseweg, 19.00 uur - Tennisinstuif. De boekenkast van vele tientallen kisten trok, mede door zijn vorm en de doorkijkjes, veel publiek, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 14