I ledereen kan straks in Panama Papers neuzen NIEUWS 9 fO^KnnpiFnFAi nH aanbiedingen alleen Hypotheek afsluiten gaat haar al bijna te ver, laat staan dat journaliste Monica Beek een offshore bedrijf zou oprichten. l_JKUUrJbUbAL.NLJ DIT WEEKEND GELDIG Nu slechts €49,95 64% 63% Nu slechts 44,95 70% Nu slechts €8,95 Vanaf slechts 189,- Vanaf slechts 9,95 83% 83% Nu slechts €4,95 Nieuw: Achteraf betalen! flPberPoy PANAMA. Nog een dag of tien, en dan verliezen de Panama Papers een deel van hun ge heimzinnigheid. Gegevens over meer dan 200.000 brievenbusfirma's die in de administratie van het Panamese bedrijf Mossack Fonseca voorkomen, worden op 9 mei in een online databa se geplaatst. Iedereen kan er dan in neuzen en zien waar ter wereld de bedrijfjes geves tigd zijn en aan wie ze gelinkt zijn. De gegevens worden vrijge geven door ICIJ, het interna tionale collectief van onder zoeksjournalisten dat sinds be gin deze maand publiceert uit de documenten. Trouw en het Financieele Dagblad, de Nederlandse kranten die zijn aangesloten bij de ICIJ, meld den eerder dat ruim 500 brie venbusfirma's uit de Panama Papers aan Nederlanders kun nen worden gekoppeld. Tot nu toe zijn niet meer dan enkele tientallen Neder landse namen naar buiten ge komen, waaronder die van voetballer Clarence Seedorf en inmiddels ex-commissaris Bert Meerstadt van ABN AMRO. De gegevens uit de Pa nama Papers worden toege voegd aan de bestaande data base van ICIJ, waarin de na men uit een eerder datalek al zijn opgenomen. Dat was in 2013, toen de administratie van een bedrijf in Singapore in handen van de onderzoeks journalisten kwam. Zij publiceerden daar toen over onder de naam 'Offshore Leaks'. Daarin kwamen onder meer de Bredaase onderne mer Aad Ouborg en dj Ferry Corsten voor. En journaliste Monica Beek dus. Wie in de documenten ge noemd wordt, is niet per defi nitie 'fout'. Constructies via belastingparadijzen kunnen ook legaal zijn. de onderzoeksjournalisten. Ik noem mijn vriend wel eens een cowboy, om dat hij niet in de Nederlandse doe-maar-normaal, een nette 9-tot-5 baan en huis-met-tuintjementaliteit past. Hij is een kind van expat-ouders, over de wereld gezworven en daarna uiteindelijk toch maar econometrie in Rotterdam gaan studeren. En vervol gens aan mij is blijven hangen. Ik wist waaraan ik begon. Op onze derde date reed hij dik een uur te laat voor op de motor en zei bij wijze van excuus: 'but babe, I love you'. Ik vergeef hem alles, toen al. Hij startte als 30'er zijn eigen hedgefonds. Officieel gevestigd op de Britse Maagdeneilanden, zoals hedge- fondsen dat doen. Met goedkeuring van de AFM en Belastingdienst trou wens. Waarom dat bedrijf niet ge noemd staat in de documenten, daar snap ik niks van. Maar het heeft vast iets te maken met een lek vrij administratiekantoor. In ca Management stamt van net voor het hedgefonds. Toen hij het plan had vast goed in Peru te kopen - zijn moeder komt daar vandaan. Maar dat is er nooit van geko men. Het is een lege huls ge bleven en daarna vanzelf weer opgeheven. Overigens was dat vastgoed een veel beter plan geweest. De hui zenprijzen in Peru zijn sindsdien in een rechte lijn omhoog gegaan, het hedge fonds is een vroege dood ge storven. Daar hebben de Pana ma Papers, de Offshore Leaks en hoe ze ook mogen heten na tuurlijk geen boodschap aan. Hetzelfde adres hebben als een directeur is al een nominatie waard. Ik heb nog even terugge dacht, heb ik ooit iets onderte kend waarmee ik eigenaar van een bedrijf werd? Absoluut niet. Ook ben ik nooit een samenlevingscon tract met mijn cowboy aangegaan, laat staan dat we getrouwd zijn. Daar kan het dus ook niet aan liggen. Dat laatste wilde ik trouwens wel, trouwen, lang geleden. Maar hij biecht te vlak voordat de uitnodigingen de deur uit moesten op daar eigenlijk hele maal geen zin in te hebben. Iets te bur gerlijk zo'n feest en een net pak. En ik vergaf hem, uiteraard. Ik verkeer tegenwoordig in het gezelschap van Lionel Messi, Jac- ky Chan, de inmiddels afgetre den premier van IJsland, Claren ce Seedorf en vrienden van Vla dimir Poetin. Niet slecht hè? Wel jammer dat het feestje waarvoor we allemaal zijn uitgenodigd de Pana ma Papers zijn. Zoek op mijn naam en daar sta ik. Ik! Die niet eens een hypotheek durft af te sluiten, laat staan een offs- horebedrijf kan oprichten. Met gezellige boogjes zijn de connecties weergege ven. Administratiekantoor Netincorp, het bedrijf Inca Management - gezeteld in de Britse Maagdenei landen, Monica Beek op de Westersingel in Rot terdam, en mijn vriend, vader van on ze twee dochters. Op die etage aan de Westersingel wo nen we allang niet meer. We zijn inmid dels drie huizen ver der in Rotterdam. Het bedrijf Inca Manage ment heeft een jaar be staan en is daarna opge heven, omdat zeg maar de KvK van de Britse Maagdeneilanden niet was betaald. En direc teur van het bedrijf ben ik nooit geweest. Dat was mijn vriend. Dat wist ik al, maar ik heb hem toch nog maar een keer indringend aange keken nadat een collega mij verontrust opbelde met de mededeling dat ik in de database sta waarin binnenkort alle namen uit de Panama Papers worden toegevoegd. Mijn naam stond er al in, zo blijkt, om dat hij onderdeel was van een eerdere onthulling van ZATERDAG 30 APRIL 2016 Ralph Lauren Heren Overhemden Zowel casual als zakelijk te dragen Gemaakt van hoogwaardig katoen Uiteraard 100% origineel, gegarandeerd Beschikbaar in zwart, donkerblauw, grijs, wit en lichtblauw Adviesprijs Korting U I €139,95 64% €90,- korting korting Ralph Lauren Heren Polo's Fraai en modieus design Geschikt voor elke gelegenheid Uiteraard 100% origineel, gegarandeerd Beschikbaar in maar liefst 18 verschillende kleuren Adviesprijs Korting U bespaart: €119,95 63% €75,- Originele Apple Lightning USB-kabels Geschikt voor iPhone, iPad en iPod Verkrijgbaar in 1 m en 2m Extra USB-kabels; altijd handig om te hebben t/ 100% origineel, gegarandeerd! Adviesprijs Korting U bespaart: €29,95 70% 21,- .korting korting Alaska Bedding Air Pocket Matrassen 9 verschillende comfort zones voor de perfecte slaappositie en ondersteuning Vermindert lichamelijke klachten, altijd een goede nachtrust Beschikbaar in alle gangbare maten Profiteer van honderden euro's korting Adviesprijs Korting U bespaart: 699,- 73% 510,- Satijnen Dallas Dekbedovertrekken - 5 Chique kleuren Chique dessin met subtiele strepen Heerlijk zacht en soepel van stof Gemaakt van 100% zacht microvezel Dubbele doorlopende instoptstrook Beschikbaar in alle gangbare maten Adviesprijs Korting U bespaart: 59,95 83% 50,- korting Orthopedische Memory Foam Inlegzolen Helpt tegen: Voetproblemen, Rugklachten, Gewrichtsklachten, Hiel blessures, Kramp, Likdoorns, Blaren en nog veel meer! 1 paar 1 paar GRATIS korting. Adviesprijs Korting U bespaart: 29,95 83% €25,- BESTELLEN DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.K00PJEDEAL.NL NIET TEVREDEN? GEL0 TERUG! Hoe mijn naam opdook bij de Panama Papers foto Jacqueline de Haas

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 9