Huizenbouw op golfbaan bij Oostburg van start Ontdek onze AYGO deals! wm<J' M Elke Stap Telt om conditie op te bouwen Havenbedrijf doet orgel kerk Doel in verkoop Philippine Koewacht Word bezorger! ZEEUWS-VLAANDEREN 9 jjWWüf «tel. I Cappendijk Dol op fietsen? Na jarenlang plannen maken is er eindelijk beweging op golfresi dentie Brugse Vaart, naast het gelijknamige golfter rein bij Oostburg. De eerste wo ningen op het domein worden momenteel gebouwd. Het gaat om een nieuw wijkje met zeer exclusieve woningen. Kopers kunnen kiezen tussen ver schillende soorten (half-)vrij- staande landhuizen en villa's. Ze hebben een luxe uitstraling, met hoge plafonds en ramen en on der meer een eigen trapzaal (trap penhuis). De huizen liggen aan de rand van de golfbaan en hebben gro tendeels vrij zicht op het groen en water van de banen. De na men van de typen woningen ver wijzen ook naar de locatie: ko pers kunnen onder meer kiezen voor de pao, par4 en pars. Er is plaats voor 35 huizen. Ko pers kunnen er permanent gaan De plannen voor de bouw stammen nog uit de vorige eeuw. wonen, of hun nieuwe stek ge bruiken als tweede verlijf. De plannen voor de bouw van huizen bij de golfbaan stammen al uit de vorige eeuw. Zeventien jaar geleden gaf de toenmalige ge meente Oostburg toestemming voor de bouw van de wijk 'Water stad'. Golfclub Oostburg sprong erop in door toestemming te vra gen voor de bouw van vijfender tig huizen bij de baan. In ruil daarvoor zou de golfclub de sloop van een aantal leegstaande varkensstallen in de directe omge ving betalen. Die zouden im mers, bij hergebruik, bij de bewo ners van de nieuwe wijk voor overlast kunnen zorgen. Onder meer de economische crisis gooide roet in het eten. De stallen werden in 2010 toch ge sloopt, waarna in 2012 twee voor beeldwoningen op het terrein werden gebouwd. Daarna begon de verkoop van de huizen. Overigens heeft de golfclub, op grond van de oude afspraken met de gemeente, recht om later nóg veertig woningen neer te zet ten. IL/ereldujijd rijden al 8 mÏÏjoen mensen een Toyota Hybride. Niet alleen voor het milieu, maar ook omdat hybride auto's heel ontspannen rijden, zeer betrouwbaar zijn en hele lage gebruikskosten hebben. Van elke 10 hybride auto's die wereldwijd verkocht worden, zijn er maar liefst 8 van Toyota. Dankzij ons brede aanbod, is er altijd een Toyota Hybride die bij u past. hybride HULST. Het laagdrempelige wan delproject Elke Stap Telt van Hulst in Beweging begint dinsdag weer. Tien weken lang wordt er om 9.30 uur gestart vanaf Sport centrum Delta op de Oude Zout- dijk in Hulst. Het doel van Elke Stap Telt kan voor elke wandelaar verschillen. De een doet het om een betere conditie op te bouwen, de ander om te oefenen voor een wandel tocht van een kilometer of twin tig. Tijdens de eerste bijeenkomst, deze dinsdag, ondergaat elke deel nemer een wandeltest om te kij ken wat het instapniveau is. Ver volgens krijgt iedereen een stap penteller en een individueel op bouwprogramma. Naast het spor tieve aspect staat de gezelligheid hoog in het vaandel. Sportiviteit is wel de hoofd moot. Zo wordt er ook uitleg gege ven over bijvoorbeeld gezonde voeding en wat de juiste uitrus ting voor een wandelaar is. Tien wandelaars hadden zich tot giste ren aangemeld. Deelname kost 20 euro. Liefhebbers kunnen zich in schrijven bij Mare de Haas, via mdehaas@hulstvoorelkaar.nl. DOEL. Wie verlegen zit om een fraai klassiek kerkorgel kan zich melden bij het Havenbedrijf Ant werpen. Dat biedt het 131 jaar oude orgel van de rooms-katholie- ke kerk in het ten dode opgeschre ven polderdorp Doel te koop aan. Voor het eind van mei wil het havenbedrijf ervan af. Het kerkbestuur werd com pleet overrompeld door de ver koopactie en Jan Creve van actie groep Doel2020 spreekt van een re gelrechte provocatie. Eerder deze maand werd ook de mededeling van de Maatschap pij Linkerscheldeoever dat in en om Doel 251 woningen moeten worden gesloopt, als een provoca tie beschouwd. Dat is volkomen in strijd met de uitspraak van de Raad van State dat Doel nog steeds moet worden beschouwd als woongebied. Het orgel, in 1885 gebouwd door orgelmaker Jan Vergaert uit Gent, mag weg op het moment dat de kerk wordt gesloopt. De koper moet aantonen dat hij een goede plek voor het orgel heeft en voor restauratie een goe de orgelbouwer beschikbaar heeft. Wat staat er tegenover: Kijk voor meer informatie of aanmelden op: www.krantenbezorgen.nl ZATERDAG 30 APRIL 2016 Een medewerker van bouwbedrijf Leenhouts is bezig met de bouw van één van de woningen op golfresidentie Brugse Vaart. De woningen bieden vrij uitzicht op de naastgelegen golfbaan, foto Ronald den Dekker door Martijn de Koning TOYOTA ALWAYS A BETTER WAY TOYOTA J c* Brandstofverbruik (EC/136/2014J) varieert van 3,8 L/100km (26,3 km/L) t/m 4,2 L/100km (23,8 km/L); C02 88-97 g Toyota Financial Services leasetarief per maand o.b.v. Private Lease, 48 mnd, 10.000 km/jaar, incl. max. bonus/malus, BTW en inruilpremie van Toyota, excl. brandstof Tarieven kunnen afwijken bij gekozen uitvoering, wijziging van opties, looptijd, kilometrage, schadevrije jaren en gewicht Geldig vanaf 1 januari 2016 De inruilpremie van Toyota voor uw huidige auto is verrekend in het leasetarief, de inruilwaarde van uw huidige auto krijgt u uitgekeerd. Hebt u geen inruilauto? Dan wordt uw maandbedrag hoger Wijzigingen en drukfouten voorbehouden Vraag naar de voorwaarden Actieperiode loopt van 1-1-2016 t/m 29-2-2016 (uiterste registratiedatum 30-4-2016). Afgebeeld: 5-deurs AYGO 1.0 VVT-i vanaf 12.500,- inclusief 1.250,- extra inruilwaarde. Prijs inclusief BPM en BTW en exclusief kosten rijklaar maken. Prijswijzigingen en typefouten voorbehouden. Terneuzen, Mr. F.J. Haarmanweg 58,0115-617751 Gezocht, vroege vogels* voor het bezorgen van dagbladen zoals AD, de Volkskrant, Trouw en PZC. 's Ochtends voor 7 uur de krant bezorgen is goed betaald en snel verdiend. Het bezorgen duurt 1 tot 1,5 uur per dag, van maandag toten met zaterdag. een vergoeding van ca. 270,- tot 290,- per 4 weken; gratis de krant lezen; gratis regenpak; diverse extra's te verdienen. *De minimumleeftijd is 15 jaar, legitimatie verplicht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 81