Dodenherdenking in Kruiningen op het nippertje van ondergang gered éSfÊm. SL anthonise Fotografen PZC Jaarlijkse voorjaarsexpositie in kerk heeft weer een winters thema /V 7» BEVELANDEN en THOLEN 9 Een expositie over Sint Nicolaas in de katholieke kerk. In het voorjaar! Dat kan in Ovezande. Vis kan nu dóór de dijk zwemmen Succes in huis Paspop Ken staat te wiebe len op z'n standaard. Els Boonman en Jeannette van Beek schieten in de lach. „Hij staat niet zo stabiel", la chen ze terwijl ze worstelen om de pop de mantel van Sinterklaas aan te doen. De paspop met sinterklaaste nue is een prominent onderdeel van de expositie 'O...kom eens kij ken' in de katholieke kerk van Ovezande. Een expositie over de heilige Nicolaas die uitgroeide tot de grote kindervriend die Sinter klaas nu is. Beide gedaanten ko men ruim aan bod in de expositie. „Oh, kijk, we zijn de ketting en het touw om zijn middel verge- ten", zegt Marlies Schenk, het der de lid van de tentoonstellingscom- misie van de kerk. De voorbereidingen voor deze expositie zijn maanden geleden al begonnen. „Het begint met een idee", zeggen de vrouwen. Deze keer kwamen ze op het idee door een foldertje over Sinterklaas dat Els Boonman oppikte tijdens een fietstocht. „En dan begint de zoek tocht naar informatie", zegt Van Beek. De commissie kwam in con tact met het Nederlands centrum voor Volkscultuur. Van dit insti tuut hangen nu panelen in de kerk met informatie over de heili ge Nicolaas en de ontwikkeling tot de huidige Sinterklaas. Aan de heilige worden verschillende won deren toegeschreven, zoals het wonder van de drie kinderen in bad die door hun moeder werden vergeten. Dankzij het ingrijpen van de heilige is het water niet gaan koken en bleven de kinderen gespaard. De mythe is uitgebeeld op de expositie en is een van de details die te vinden zijn in de kerk. Zo is ook een oude huiska- Aan de heilige worden wonderen toegeschreven, zoals dat van de drie kinderen in bad die door hun moeder werden vergeten. mer uit de vorige eeuw nage bouwd. Een kamer uit de tijd waarin op Sinterklaasavond het hele gezin rond de radio zat om sinterklaasliedjes te zingen. Het onderwerp Sinterklaas voor een expositie in mei is op z'n minst opmerkelijk, maar niet on gebruikelijk in Ovezande. „Vorig jaar hadden we een expositie over kerststallen." Oh....Kom een kij ken wordt zondagmiddag om 14.00 uur geopend door Jan van Wijk, voorzitter van het Sint Nico- laasgenootschap Nederland. De ex positie is de hele meimaand op zondagmiddag te bezoeken. KRUININGEN. Goed nieuws voor Sjaak van Loo van het comité Her denkingen Kruiningen. De do denherdenking in het dorp gaat tóch door. Verschillende mensen hebben zich aangemeld als vrijwilliger, nadat bekend werd dat de herden king was geschrapt vanwege een tekort aan vrijwilligers. De nieu we comitéleden Mario van Steen bergen en Willem Hijdra gaan de komende dagen alles in het werk stellen om te zorgen dat er aan staande woensdag alsnog een ce remonie is. Ondanks de korte voorbereidingstijd ziet het pro gramma er grotendeels hetzelfde uit als voorgaande jaren, met on der meer een stille tocht, muziek van Koninklijke Harmonie E.M.M., kransleggingen en uiter aard twee minuten stilte. De mensen die nu bijsprin gen, hebben toegezegd dat ook bij de komende herdenking(en) "intensief betrokken bij elke fase" makelaars F. den Hollanderlaan 18 GOES - www.anthonise.nl Gratis waardebepaling! makelaar ÖÜEEk EB te willen doen. Van Loo is erg blij dat hij er niet meer alleen voor staat. „Het is mooi dat we de traditie van herdenken toch kunnen vasthouden. Deze keer is het een beetje een noodgreep, maar beter iets dan niets." Van Loo sluit niet uit dat de herdenkingen op 1 februari en 4 mei in de toekomst een andere vorm of aanpak krijgen, maar dat is iets waar het comité zich na het regelen van de dodenherden king over gaat buigen. KERWERVE. Ongeveer 150 vis sen hebben donderdag en vrijdag gebruikgemaakt van de de Prommelsluis in Kerk- werve. Dat was gistermid dag te zien bij het lichten van de fuik, tijdens de offi ciële opening. Zoals ver wacht waren het voorname lijk glasaal en stekelbaarzen. De passage door de dijk is voor dergelijke trekvissen uit de Oosterschelde, zodat zij zich kunnen voortplan ten in zoeter polderwater. Om te peilen hoeveel en wel ke vissen er gebruik maken van de 'vistunnel' is er tijde lijk een visnet aan het einde van de buis geplaatst. DE PERSGROEP ZATERDAG 30 APRIL 2016 Van Nicolaas tot de Sint door Melita Lanting uuu Marlies Schenk (links), Jeannette van Beek (midden) en Els Boonman (rechts) worstelen om paspop Ken in de kle ren te hijsen van Sinterklaas, foto Mechteld Jansen door Ellen Jobse m M2makelaars.nl Ook uw woning succesvol verkopen? Vraag een gratis waardebepaling aan! Kantoor Vlissingen: 0118-442200 Kantoor Goes: 0113-237979 info@m2makelaars.nl freelance De Persgroep Nederland is een toonaangevende uitgever op het gebied van nieuws, opinie, cultuur, inspiratie en ontspanning; een moderne, professionele uitgever met passie voor media, zowel print als online, voor lezers, website bezoekers en adverteerders. Dagelijks bereiken de print en digitale uitgaven van De Persgroep Nederland miljoenen consumenten. Ons portfolio bestaat onder meer uit elf dagbladen, ruim 200 huis-aan-huiskranten, diverse online en mobiele websites. De redactie van de PZC zoekt voor het editiegebied Schouwen- Duiveland freelance fotografen. Het gaat om nieuwsfotografie in opdracht van onze redactie of uit eigen waarneming. Een freelance fotograaf heeft een scherpe neus voor nieuws en weet de mens en zijn emoties op een kundige manier centraal te stellen. Telkens weer gaat hij in overleg met de redactie over originele invalshoeken voor actuele onderwerpen. De PZC is een dynamisch bedrijf, waarin een flexibele inzet (ook buiten kantoortijden) niet meer dan logisch is. Technische vaardigheden om beelden te maken en verzenden, zorgvuldig heid bij het doorgeven van informatie voor fotobijschriften en mobiliteit vinden wij vanzelfsprekend. Inlichtingen bij hoofdredacteur Arie Leen Kroon of regiocoördi nator Raymond de Frel: tel. 0880130210 NEDERLAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 77