Nienhuis hoopt tegen PSV op zijn beste dag overhaast begint KNVB heeft noodscenario's klaar SPORT 3 „Ja hoor. Ik doe mijn klusjes wel in huis. Ik moet alleen niet teveel spullen van IKEA in elkaar zetten. Dan word ik helemaal gek." „Wij moeten met Cambuur niet te ver terugzakken. PSV heeft een paar jongens die voor het doel heel scherp zijn. Daarom moeten we ze buiten ons strafschopgebied houden." „We moeten zorgen dat we goed georganiseerd spelen. Want we zijn kansloos als de ene speler vooruitloopt en iemand anders achteruit. We moeten het veld compact houden en de duels vól aangaan. Dat deden we twee jaar geleden ook in Eindhoven, toen we PSV in hun jubileumwedstrijd op o-o hielden." „Zeker. Ik ben benieuwd. We heb ben als team afgesproken: als er nog een kans is, hoe klein ook, dan gaan we ervoor. Dat zijn we verplicht aan Cambuur en aan onszelf. We kunnen en mogen niet opgeven. Dat zit ook niet in ons." „Ik wil mijn ploeg zolang moge lijk op de been houden. Je moet reëel zijn: waarschijnlijk krijgt een doelman van Cambuur tegen PSV veel werk te doen. Ik hoop dus op mijn beste dag in Eindho ven." zo gaf hij aan. Tegelijkertijd haastte hij zich om te zeggen dat PSV niet overhaast te werk moet gaan. Wellicht kan van belang zijn dat de Friezen bij een neder laag of gelijkspel naar de eerste divisie degraderen. Is het moreel van de hekkensluiter snel gebro ken, dan kan het misschien hard gaan. „Wij moeten de wedstrijd gewoon zo snel mogelijk naar ons toetrekken", aldus Cocu, die in het midden liet wat er tijdens de wedstrijd bij een zekere degra datie van Cambuur kan gebeu ren. „Zoveel goals hebben ze de laatste tijd niet tegen, ook Ajax won er onlangs maar met o-i. Wij zullen er echt niet zomaar zes of zeven inschieten, maar zul len er zeker alles aan doen." PSV boekt zelden nog overwin ningen met cijfers die écht tot de verbeelding spreken. De laatste dubbelcijferige zege in de eredivi sie boekte de club in 2010 (tegen Feyenoord). Bij rust stond de ploeg toen met 2-0 voor, om na rust liefst acht keer te scoren. Forceren De beginfase is dus belangrijk, het sluitstuk cruciaal. De coach experimenteert waarschijnlijk niet met andere systemen en gaat 'gewoon' met vier verdedi gers van start. Maar ruikt PSV bloed, dan gaat de ploeg beslist nog iets forceren. Cocu: „In de eindfase kunnen altijd nog ande re keuzes worden gemaakt, als de wedstrijd erom vraagt." De KNVB zegt geenszins vooruit te willen lopen op de beslissing van de licentiecommissie in dit dossier, maar hecht er grote waar de aan om nu duidelijkheid te ver schaffen voordat de definitieve be slissingen in de competitie geval len zijn. In verband met een beroepsmo gelijkheid en eventueel een gang naar de kortgedingrechter, is de verwachting dat er medio juni een finaal oordeel ligt. De laatste wedstrijden in de play-offs om promotie en degradatie zijn op zondag 22 mei. Mocht FC Twente daadwerkelijk wegvallen, dan zal het team dat zestiende eindigt in de reguliere competitie van de ere divisie de voetbalclub uit Ensche de vervangen als het wordt uitge schakeld in de play-off om promo tie /degradatie. Indien het team dat als zestien de eindigt in de eredivisie één van de finales van de play-off om promotie/degradatie wint en het team dat als één na laatste is geëin digd in de eredivisie wordt uitge schakeld tijdens de play-off, zal het team dat als één na laatste is geëindigd de plaats innemen van FC Twente. Indien de teams die als zestien de en zeventiende eindigen de fi nales van de play-off om promotie/degradatie winnen, zal het team dat als laatste is geëin digd op de eredivisieranglijst 2015/T6 de plaats innemen van FC Twente in het nieuwe seizoen. Schuldeisers De aangepaste promotie- en degra datieregeling van de KNVB volgt nadat de club uit Enschede afgelo pen week een akkoord met de schuldeisers bereikte en het regio nale bedrijfsleven garant wil staan voor de vereniging. FC Twente moet vandaag de jaarrekening over het seizoen 2014/2015 en haar halfjaarcijfers voor 2015/2016 aanleveren bij de li centiecommissie, die op 9 mei uit spraak zal doen. ZATERDAG 30 APRIL 2016 Ajax-speler Nemanja Gudelj voelt pas sinds zijn optreden in de gewonnen uit wedstrijd tegen PSV (0-2) bij het grote publiek de waardering, foto Pro Shots door Sander de Vries LEEUWARDEN Leonard Nienhuis is ongewild één van de hoofdperso nen in de titelstrijd, nu hij een rol kan spelen in de jacht van PSV op een beter doelsaldo. De doelman van SC Cambuur hoopt op zijn bes te dag in Eindhoven. Ben jij een goede timmerman? Gelukkig hoefje zondag alleen het doel in Eindhoven dicht te spijkeren. Hoe doe je dat? Het kan dus wel. Wat wordt jouw rol in dit duel? ZEIST. De KNVB heeft gisteren de promotie- en degradatieregeling betaald voetbal aangepast voor het geval dat de intrekking van de li centie van FC Twente definitief wordt. Het besluit ligt momenteel voor bij de Centrale Spelersraad (CSR), die over deze beslissing ad vies uitbrengt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 55