'Honden af van het voetbalveld van Tim Midden-Zeeland wil toerist én Zeeuw verleiden 8 WALCHEREN Vliegveld Midden-Zeeland geeft met nieuw restaurant impuls aan streven naar toekomst als Zeeuwse Dagattractie. Vissen kunnen nu dóór de dijk Open boerderij in Biggekerke Succes in huis 'Je kunt nergens zo dicht bij de vliegtuigen zitten voor een hapje en een drankje' Tim van der Knaap (13) beheert het station met hondenpoepzakjes als tegenprestatie. makelaar» Gratis waardebepaling! llil.lTV N2 Lekker bijverdienen en toch naar het strand? Word vakantiekracht bij Zorgstroom! In de regio Mijn dorp, mijn stad Zaterdag Zondag DOMBURG Vliegveld wil nu echt attractie zijn door Maurits Sep MIDDELBURG. Vliegveld Mid den-Zeeland bij Arnemuiden streeft er al jaren naar een plek te verwerven als Zeeuwse dagattrac tie. Dat is mede door verouderde accommodaties onvoldoende ge lukt. De opening van een nieuw restaurant moet het streven weer een impuls geven. Het restaurant geeft met een grote glazen pui en een terras pal aan de platforms vrij zicht op de landingsbaan en de vliegtuigen. „Je kunt nergens zo dicht bij de vliegtuigen zitten voor een hapje en een drankje als op Midden-Zee land", stelt directeur Enno Belde- rok van Zeeland Airport BV, de ex ploitant van vliegveld. Het nieuwe restaurant staat naast de verkeerstoren. Daardoor komt de plek vrij waar voorheen een restaurant stond. Belderok wil op die centrale plek publieksactivi teiten bundelen, zodat bezoekers een duidelijke toegang tot 'de at tractie' krijgen. „Die wordt nu na melijk gemist. Vroeger zat alles verspreid over het terrein. Nu pro beren we alles aan elkaar vast te knopen." Hij denkt aan kaartver- Enno Belderok directeur vliegveld koop voor rondvluchten, parachu tesprongen en zweefvluchten. De bedrijven zien volgens Bel derok zeker mogelijkheden om van het vliegveld een toeristische trekpleister te maken. „Ze besef fen dat samenwerking een meer- door Claudia Sondervan VLISSINGEN. Wethouder Josephine Elliott hield woord aan haar stadge noot Tim van de Knaap: afgelopen week is een voetbalveldje inge zaaid bij het Dok van Perry. De dertienjarige Vlissinger trok begin dit jaar de stoute schoenen Nb M2makelaars.nl Ook uw woning succesvol verkopen? Vraag een gratis waardebepaling aan! Kantoor Vlissingen: 0118-442200 Kantoor Goes: 0113-237979 info@m2makelaars.nl waarde heeft." De ambitie om een attractie te worden is niet nieuw. Vorige directeuren spraken die ja ren geleden al uit. Dat leidde on der meer tot de Luchtvaartdagen. Ook was het de bedoeling om ar rangementen aan te bieden in sa menwerking met logiesbedrijven. Vliegveld Midden-Zeeland is er echter onvoldoende in geslaagd de verbinding te leggen met de toeris tische sector. Belderok wacht on der meer op een doorstart voor het failliete Waterpark Veerse Meer, met de daarbij behorende camping De Witte Raaf. Ook wil hij contacten leggen met de grote re recreatie-ondernemingen. Maar daarvoor moet vliegveld Midden-Zeeland eerst zelf beter presteren, stelt hij. „Dit jaar moet het gebeuren. De mogelijkheden zijn nu beter; nu moeten we ook geld gaan verdienen." Met meer bezoekers kan ook het aantal vliegbewegingen wor den uitgebreid, hoopt hij. Mensen die in het restaurant komen eten, zijn potentiële klanten voor rond vluchten en parachutesprongen. „Vorig jaar haalden we 21.000 starts en landingen. Dit jaar mik ik op 22.000." aan en verzocht de gemeenteraad schriftelijk om een hondenpoep- vrij voetbalveldje. Die heeft de binnenstad niet en dat is een ge mis bij de jeugd. Zijn brief werd behandeld in de raad en Elliott be loofde wat te ondernemen mits meer mensen Tims petitie steun den. Honderd handtekeningen ver zamelde hij via internet, met veel bijval over het gebrek aan schone speelruimte in de binnenstad. Al leen, een omheining die behoefti ge honden en achteloze baasjes te genhoudt, komt er niet. „Beetje jammer", vindt moeder Monique. „De gemeente gaat het grasveldje intensief maaien. De rand er om heen laten ze hoog groeien, ter on derscheiding. Er blijft genoeg ruimte over om honden uit te la ten. Bij het veld komt een honden station met poepzakjes. Tim gaat als tegenprestatie zorgen dat er al tijd zakjes zijn. We krijgen een doos vol in de garage. Het is een minimale oplossing. Laten we ho pen dat mensen het veldje met rust laten tot het goed groeit." KERWERVE. Ongeveer 150 vissen hebben donderdag en vrijdag gebruikgemaakt van de de Prommelsluis in Kerkwerve. Dat was gistermiddag te zien bij het lichten van de fuik, tij dens de officiële opening. Zoals verwacht waren het voorname lijk glasaal en stekelbaarzen. De passage door de dijk is voor trekvissen, zodat zij zich kun nen voortplanten in zoeter pol derwater. Om te kunnen peilen hoeveel en welke vissen er ge bruik maken van de 'vistunnel' is er tijdelijk een visnet aan het einde van de buis geplaatst. Kijk voor meer info op Zorgstroom.nl Dichtbij mensen Zorgstroom OOSTKAPELLE Middeleeuwse muziekmiddag Terra Maris houdt dinsdag 3 mei een Middeleeuwse Mu ziek Middag. Er zijn verschillende optredens en de mid deleeuwse muzikant Tjebbe de Trommer vertelt over middel eeuwse instrumen ten. Ook wordt er sa men muziek ge maakt. Daarnaast is de vogelspecialist van Terra Maris aan wezig. Hij vertelt over een of twee vo gels die regelmatig in de landschapstuin en natuurgebied de Manteling te zien zijn. De middag duurt van 13.30 tot 16.30 uur, entree kost vijf euro. MIDDELBURG Kerkdienst rond Jheronimus Bosch De Nederlandse kun stenaar Jheronimus (Jeroen) Bosch over leed dit jaar precies 500 jaar geleden, re den genoeg voor de Doopsgezinde Kerk Middelburg om op zondag 1 mei een kerkdienst aan hem te wijden. Jheronimus was zelf een trouwe kerkgan ger en ook zijn wer ken hadden veelal kerkelijke thema's. Dominee Leuny de Kam (foto) van de Doopsgezinde Ge meente Middelburg zal tijdens de specia le dienst ingaan op de spiritualiteit van Bosch aan de hand van beelden van zijn werk. De dienst be gint om 10.00 uur. BIGGEKERKE. De boerderij van de familie Marinissen uit Biggekerke doet mee aan de Campina Open Boerderijdagen en opent op 6 mei haar staldeuren voor het publiek. Naast een rondleiding door de boerderij zijn er activiteiten zoals een boerenstormbaan, melkbus- heffen en de skippy koerace. Ook is er een zuivelbar waar zuivelpro ducten en nieuwe producten van Campina te proeven zijn. Voor kin deren is er schminken, knutselen en een springkussen. De open dag duurt van 10.00 tot 16.00 uur en de toegang is gratis, foto Catrinus van der Veen/ANP GRIJPSKERKE Middelburgseweg en Poppendamse- weg, vanaf 13.30 uur - Muziekfestival HRIEPS KOUDEKERKE Galerie De Pastorie, Dorpsplein 34, 12.30-17.00 uur - Ex positie Lena Schrei- jenberg (portret ten), Wil Versluijs (aquarellen) en May cox (schilderijen) OOSTKAPELLE Duinvlietweg 6, 13.30-15.00 uur - Wandeling door De Manteling OOST-SOUBURG Podium Razzma tazz, 20.30 uur - Concert Herman Brock Jr The Brockettes VEERE Polredijk 19a, 10.00-16.00 uur - Open dag Zeeuwse stations van Neder landse Redding Maatschappij VLISSINGEN Eerste binnenhaven- weg 9,10.00-16.00 uur - Open dag Pro voost Maritiem met o.a. gratis varen met een rib, piraten en springkussen; Presi dent Rooseveltlaan 731A, overdag - Pro vinciaal africhtings- kampioenschap voor fokkers en lief hebbers van Duitse Herdershonden; Zuidbeekseweg 22, 20.30 uur - Dans avond met live mu ziek van Frankies Combo WESTKAPELLE Zuiderhoofdweg, 10.00-16.00 uur - Open dag Zeeuwse stations van Neder landse Redding Maatschappij ZOUTELANDE Opstapplaats Kerk, 13.00-17.00 uur - Huifkartocht Domburgseweg 1, 10.00-17.00 uur - Yo ga dag MIDDELBURG Markt, 10.00-17.00 uur - Boekenmarkt 'Middelburg boe kenstad'; Galerie- Gerritse, Londense- kaai 19,14.00 uur - Opening tentoon stelling Trinette Le- delay, Ellen Gerrit- se en Ina Sponselee met muzikale om lijsting door TY Zeeuws Kameror kest, Dirk van der Velde en Marieke Brokamp OOSTKAPELLE Terra Maris, Duin vlietweg 6, 11.00-12.30 uur - Wandeling 'Westho- ve, toen en nu' o.l.v. een gids RITTHEM Rammekensweg, 14.00 uur - Excur sie Fort Ramme- kens o.l.v. een gids van Staatsbosbe heer VLISSINGEN Ter Reede, Vrede hoflaan 370, 11.30-12.30 uur - Concert Bocca Bel la; Strandpaviljoen Panta Rhei, Nolle- hoofd 1,17.30 uur - Optreden Bluesrock- trio Bag of Bones

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40