'jyK gratis www.debommel.com tfüMKfoQm Z&l/NO PS CHlE motK€& s/ ntuiè* ZONDAG 1 MEI OPEN! ZEELAND 7 brieven Cor de Jonge Duits Muziekpodium Zeeland verdeeld "l'Q'Xo 6EU25W7Z\j6/AH6 M67 B/ee Marechaussee Sas van Gent Leuk vind ik het om toeristen in hun eigen taal te kunnen aanspre ken maar andersom is dit ook het geval (21 april). Jaren geleden wa ren wij op vakantie in Luxemburg bij Echternach en wilden verder naar Duitsland naar Echternacher- brück. Alles was zo goed als bezet en zo hoorde ik de uitbaatster van het Golfstübchen zeggen tegen mijn reisgenoot dat we maar eens bij die Nachbarn moesten vragen. Buiten gekomen zei ik; dat ga je mij toch niet aandoen, want bo ven zo'n nachtbar doe ik helemaal geen oog dicht van al dat lawaai. Wij moeten er nog vaak om la chen. Het komt nog wel eens ter sprake. Een beetje een andere taal spreken is heel erg welkom. Het provinciebestuur wil de subsi diekraan voor het Muziekpodium Zeeland (21 april) dicht draaien. Het eerste argument luidt dat het Muziekpodium voor 'een overaan bod van serieuze muziek' zorgt. Wat bedoelt het provinciebestuur daarmee? Is er te veel van? Met te veel keuzemogelijkheden? Hoe is dat gemeten om tot de vaststel ling van een overaanbod te ko men? Het tweede argument luidt dat 'de concerten van (inter)nationaal gerenommeerde musici onvol doende bijdragen aan de Zeeuwse identiteit'. Dit vind ik een vorm van provinciaals denken die juist schadelijk is voor de Zeeuwse identiteit en het imago van de pro vincie omdat het de negatieve beeldvorming van Zeeland, als 'uithoek' van het land waar op hoogwaardig cultureel niveau toch niet veel te beleven valt, ver sterkt. Niet verstandig, als men de aandacht wil trekken van toekom stige nieuwe bewoners om de be- volkingskrimp tegen te gaan. 'Zeeland is een verdeeld huis' (16 april). Hierin staat onder meer dat gemeenten met kleine stations dwarsliggen om de terugkeer van de intercity in Zeeland. Dit is een verkeerde voorstelling van zaken. Die gemeenten willen voor hun inwoners behouden wat er is. Om de leefbaarheid van Zeeland te waarborgen is een goede trein verbinding, ook met de kleinere kernen van wezenlijk belang. De busverbindingen zijn ook al ge- 31 VI minimaliseerd. Het is dan toch niet vreemd, dat jongeren zich na hun opleiding in de Randstad ves tigen? Nederland bestaat gelukkig nog steeds uit meer dan de Rand stad! En Zeeland is meer dan Goes, Middelburg en Vlissingen. In naam van de nationale veilig heid worden bijvoorbeeld (door de marechaussee) auto's op drugs gecontroleerd, terwijl daarvoor de bevoegdheid ontbreekt (26 april) Blijkbaar hebben sommige instan ties daar moeite mee. Waarom? De nationale politie heeft werk ge noeg en loopt soms achter op sche ma. Blijkbaar heeft de marechaus see tijd over om ook op drugs (en wapens) te controleren. Daar is niks mis mee, dacht ik zo. Met plezier heb ik het positieve stuk over restaurant Bottles (24 april) uit Sas van Gent gelezen. Als gepensioneerde ondernemer trof mij de zin 'je verwacht het niet in Sas van Gent'. Juist wel! Ondernemers in een kleine plaats doen hun best om de klanten in de watten te leggen. En om iets extra's te bieden. Natuurlijk is er leegstand, maar kijk eens naar de invulling van de Hervormde kerk, het gebouw van Rijkswaterstaat, Het Industrieel Museum, leeg staande bankgebouwen (inmid dels een herenmodezaak en een damesmodezaak). Er zit beweging in. En wat niet on belangrijk is, voldoende gratis par keren. de Bommel Meubelen Eindhoven Utrecht Rotterdam Strijen (Zondag gesloten) Breda De Lier Zoeterwoude Amsterdam nieuwi ZATERDAG 30 APRIL 2016 In deze rubriek geeft de redactie haar lezers een podium. Daarvoor gelden de volgende voorwaarden: De brief moet duidelijk ingaan op nieuws uit de PZC en daarbij de datum van publicatie noemen. De brief mag maximaal 150 woorden lang zijn. Elke brief wordt geredi geerd. De redactie bekort brieven zo nodig om ze passend te maken. Als er te veel brieven zijn voor de beschikbare ruimte maakt de re dactie een selectie. De redactie zal onsamenhangende bijdragen niet publiceren. Ook brieven met een grove, beledigende of anderszins onbetamelijke inhoud worden ge weigerd. U kunt uw brief richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801 - 30210 Elly van der Bliek Zeemanserve 30, Vlissingen N. J. Valk Amnestylaan 84, Middelburg Margriet Zagwijn Nieuwstraat 18, Ovezande Wim van Gilst Boogerdlaan 23, Kortgene Marijke Poppe-Maas Singel 81, Westdorpe de TONALE ONDERNEMEftspfl BRANCHEWINNAAR 20,6 s NMIONAIÏ business succes award instituut WMW'OMX IA 4 stoelen voor 198, Stoel Speed Exclusief montage rr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 39