Verdachten van vondst cocaïne blijven vast Cuisine Machine Ride for the Roses Thools zangduo Anita en Ed denkt nog lang niet aan stoppen Taakstraf voor verkopen van nepkleding ZEELAND 5 Ed Kouwenhoven viert zijn 40-jarig artiestenjubileum met een feest en de presentatie van een nieuw album. Twee keer stond Ed Kou wenhoven uit Tholen op het punt om samen met zijn Anita landelijk door te breken. Beide keren vond hij zijn principes belangrijker dan de roem. Hij heeft er geen spijt van. „De dingen gaan zoals ze gaan." Het is vandaag exact veertig jaar geleden dat Ed als jongen van 15 voor het eerst op het po dium stond. Op Koninginnedag 1976 trad hij samen met Gerrie Paulusse (13) op in een cafeetje in Scherpenisse. Ed op z'n orgel, Gerrie op de drums. Twee jaar la ter, Ed was er toen ook al bij gaan zingen, ontmoette hij Anita (16) tijdens een optreden in Bergen op Zoom. Een nieuw duo was ge boren. Hun eerste en nog altijd grootste hit A la vie la mort werd een succes. „Dozen vol hebben we in de pauzes van onze optre dens verkocht", herinnert Ed zich. De geboren Rotterdammer denkt dat hij en Anita toen zou den zijn doorgebroken als hij niet zo eigenwijs was geweest om een contract te weigeren bij Johnny Hoes, die toen hun plaatjes produ ceerde. „Ik had al mijn auteurs rechten moeten afstaan, dat ging me te ver. Een mens mag wel wat principes hebben, toch?" Tot 1986 brachten Anita en Ed verschillende singles en een cd uit. In allerlei bandjes zijn ze daar na altijd blijven zingen, maar het duurde tot 2006 voor het echt paar uit Tholen weer volop in de picture kwam. Toen ontdekten ze TV Oranje. Ed wist Anita zover te krijgen dat ze nieuwe nummers en clips gingen maken. In die tijd merkten ze pas hoe populair ze zijn in het noorden en oosten van het land. „Mensen uit die re gio zagen ineens op televisie dat wij nog zongen", stelt Ed. „Ik had er geen idee van joh, dat we in die streek zo bekend waren. Jon ge mensen zingen A la vie la mort daar uit volle borst mee. Dat geeft een kick, hoor." Regelmatig tuffen Anita en Ed nog richting het noorden om te zingen, soms voor maar een half uur. 'Optreden in Ahoy, daar geloofden ze natuurlijk niks van' Met hun nummer Wat gaan we nu eten? - op de melodie van I'm a believer - haalde het duo de Top 100. „Toen hebben we voor de tweede keer aan het grote suc ces geroken", stelt Anita. „Maar weet je hoe die grote artiesten er voor zorgen dat hun hits hoog in de hitlijst komen?", vult Ed aan. „Ze trekken vijfduizend euro uit om tig exemplaren van hun eigen single te kopen of te downloa den. Zo hadden wij misschien ook wel een grote hit kunnen sco ren, maar daar pas ik voor." Anita vindt het jammer dat zij en Ed nooit van het zingen heb ben kunnen leven. „Ik had het wel lekker gevonden, hoor. 's Och tends op het gemak ontbijten, daarna een beetje sporten om in conditie te blijven en dan in alle rust voorbereiden op het optre den van 's avonds." Ed zit er wat minder mee. „Als we heel be roemd waren geworden, zouden we misschien wel niet meer bij el kaar zijn geweest. Weet jij veel!?" De Thoolse zanger kijkt met plezier terug op onder meer een optreden tijdens een après-ski- feest in een stampvol Ahoy. „Kort ervoor zongen we in een klein ca fé op Zuid. Ze wilden dat we lan ger bleven, maar ik zei dat dat niet kon, omdat we in Ahoy moes ten zingen. Daar geloofden ze na tuurlijk helemaal niks van." Het 40-jarig artiestenjubileum van Ed wordt morgen vanaf 14.00 uur gevierd met een groot feest in Tapperij De Kroon aan de Bos straat in Bergen op Zoom. Anita en Ed presenteren daar hun nieu we album met de veelzeggende ti tel Nog lang niet klaar. SINT PHILIPSLAND. De drie verdach ten die ruim twee weken geleden werden opgepakt toen de politie een grote drugsvangst deed in Sint Philipsland, blijven nog zeker een maand vastzitten. De rechter heeft de hechtenis met dertig da gen verlengd. Het gaat om een man van 50 uit Mijdrecht, zijn zus van 44 uit Steenbergen en hun vader van 78 uit Sint Philipsland. De eerste twee zijn de vennoten van de pa pierhandel aan de Industrieweg, waar 392 kilogram cocaïne werd gevonden. Zo'n hoeveelheid heeft een straatwaarde van tientallen miljoenen euro's. Volgens een woordvoerster van het Openbaar Ministerie is inmid dels ook een datum bepaald voor een eerste pro-formazitting bij de meervoudige kamer. Op 12 juli zul len de drie verdachten daar voor de rechter moeten verschijnen. Tijdens de massale politie-in- val van 12 april werden ook twee chauffeurs aangehouden. Zij kwa men kort daarna weer op vrije voe ten. Daarmee is niet gezegd dat ze geen verdachten meer zijn. Het on derzoek is nog in volle gang. De inval in Sint Philipsland had volgens de politie te maken met een grote drugsvondst in de haven van Antwerpen. MIDDELBURG, De 32-jarige Vlissin- ger R. van L. en zijn 27-jarige part ner E. P. zijn door de rechtbank in Middelburg voor de verkoop van illegale merkkleding veroordeeld tot een taakstraf van 140 uur en twee maanden voorwaardelijk, res pectievelijk 100 uur en een voor waardelijke celstraf van een maand. Het Openbaar Ministerie had hetzelfde geëist. De straf te gen Van L. was hoger omdat hij ook 102 gram hennep bij zich had. Het duo had in Amsterdam kle ding en schoenen ingekocht. Van uit de woning van Van L. werd die vervolgens verkocht via onder meer Facebook, Marktplaats en uit huis. De merkkleding was nep. Eind juni vorig jaar stond de poli tie op de stoep. Die trof 222 paar Nike-schoenen, 44 stuks Adidas- kleding en enkele stuks kleding van de merken aan. De rechtbank rekende het koppel zwaar aan dat ze de bonafide handel en de 'lega le' fabrikanten van de kleding had den gedupeerd. VLISSINGEN. De Delta Ride for the Roses houdt op zaterdag 14 mei fietstochten van 30 en 60 ki lometer over Walcheren met start en finish bij Cuisine Machi ne in Vlissingen. De gehele opbrengst van de fietstochten gaat naar Ride for the Roses die in juni wordt verre den. De start is tussen 12.00 en 14.00 uur. Inschrijven kan vanaf 11.00 uur voor vijf euro. De rou tes zijn met pijlen aangegeven. Start en finish zijn bij de Machi nefabriek in Vlissingen. Parkeren kan in de directe omgeving. Het hele pinksterweekend - van vrijdag 13 tot en met zondag 16 mei - vindt een groot festival met veel food en feestelijkheden plaats in en rond de Machinefa briek te Vlissingen. Er staan Foodtrucks, er is straattheater, er zijn straatmuzikanten, bandjes, dj's, springkastelen en een echte zeesafari. De toegang tot het festi val is gratis. tpmakelaars.nl Vlissingen - Bachlaan 46 Vraagprijs 649.000,- k.k. ZATERDAG 30 APRIL 2016 Zanger Ed verkiest principes boven roem door Rob Paardekam Ed Kouwenhoven zanger THEELEN&PAR.TNERS - Meest fraaie locatie van Vlissingen - Uitzicht op de duinen en natuur gebied - Landhuis met 2 garages - Perceelsopp. 1.230 m2 - Woonprogramma op begane grond - Twee badkamers Anita en Ed Kouwenhoven hopen nog vele jaren te kunnen blijven zingen. Inzet: het zangduo in 1979. foto's Leo Adriaansen/eigen collectie Anita en Ed

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37