Verhuur en drugs plagen Scheldebuurt n April was nat, vrij koud en behoorlijk zonnig Slaaf van je mobieltje Veertig Telefoon mag aandacht tijdens 2 ZEELAND Als het aan het Nationaal Comité 4 en 5 mei ligt, zet heel Zeeland tijdens de dodenherdenking twee minuten de mobieltjes uit. COMMENTAAR Komende week is er weer zo'n moment. Dan denk je: als dat maar goed gaat. De dodenherdenking is typisch zo'n gelegenheid waar een rinkelend mobieltje ieder een in verlegenheid kan brengen. Zijn we zo ongevoe lig dat we het telefoontje aan laten staan? Zijn we een slaaf van de telecommunicatie? Zo'n vaart loopt het gelukkig niet. Heel veel mensen hechten nog waarde aan stilte als onderdeel van een ceremonie. Zeker bij de dodenherdenking. Daarom is het ver dacht dat de telecombedrijven KPN, Vodafone en T-Mobile de herdenking aangrijpen voor hun reclame. Zij omarmen het bur gerinitiatief dat oproept tot twee minuten belstilte. Dat is gemakke lijk, daar is natuurlijk niemand te gen. Gegarandeerd goede pr. Het Nationaal Comité 4 en 5 mei haakt er graag bij aan. Dat mag, KPN, Vodafone en T-Mobile kunnen zich beter niet met 4 en 5 mei bemoeien maar erg stijlvol is het niet. Wie een burgerinitiatief en telecom- providers nodig heeft voor zijn normbesef, is hopeloos afge stompt. Het is helemaal niet erg dat het mobieltje bij veel mensen een verlengstuk van het lichaam is. Mits verstandig gebruikt, houdt de communicatietech niek ons dicht bij elkaar. Dat veel mensen meer gespitst zijn op de mogelijkheden van 'aan' dan op die van 'uit' is soms wel jam mer. Maar daar moet het 4 en 5 mei vooral niet over gaan. De combinatie met veel kamerver huurpanden in de straten is een bedreiging voor de leefbaarheid, stellen zij. Ze richtten een buurt- whatsappgroep op. In een week hebben vijftien mensen zich aan gesloten. De suggestie voor zo'n groepsapp kwam van de gemeen te, vertelt groepsbeheerster Maris- ka van den Bergh. „Zo voel je je minder alleen. Als je alleen naar buiten moet en je voelt je niet vei lig, kun je iemand te hulp roe pen." Het gevoel van onveiligheid neemt toe bij omwonenden. „Som mige kamerverhuurpanden heb ben geen bel, daar bonzen men sen op de deuren. Ook 's nachts. Ramen zijn dichtgeplakt met vuil niszakken. Wordt ergens een raam ingegooid, dan blijft dat zo. Dat is heel vervelend voor de bu ren met hun gezin en hun koop huis." Er zijn al diverse overlegses- sies geweest met de gemeente, po litie en de bewoners. Eind mei is een volgend overleg. De gemeente werkt aan nieuw beleid om ver krotting aan te kunnen pakken, maar dat is pas volgend jaar klaar. „De gemeente heeft wel toege zegd in gesprek te gaan met de ver huurders. We hebben onderling afgesproken overlast steeds te mel den op meldingen@vlissingen.nl. Bij kamerverhuurpanden zonder bel bonzen mensen op deuren. Ook 's nachts. Ramen zitten dicht met vuilniszakken. Maar we hebben ook gemerkt dat meldingen niet altijd goed aanko men bij de gemeente. Gisteren nog, lag er een kapot aquarium midden op de stoep. Je wilt met je jonge kinderen door de wijk lo pen zonder bang te zijn voor glas en vuil." Volgens de gemeente wordt het meldpunt niet heel druk gebruikt: vier berichten sinds eind februari, alle vier over overlast rond kamerverhuur, al dus de woordvoerster. Almanak Ze had het met afgrijzen dichterbij zien komen. De dag dat de senior secretaresse van het Terneuzense nota riskantoor haar veertigste verjaardag moest vieren. Het regende kaartjes met grapjes over naar het zuiden af reizende lichaamsdelen, (nog meer) rimpels en andere ongemakken die een 40-jarige blijkbaar te wachten staan. Desondanks was de 40-jarige nog best blij met zichzelf. Zozeer, dat ze gewoon een dag zonder make-up naar kantoor ging. Die zet werd met een afgestraft door haar oudste telg (9). „Mam! Dit ga je toch echt niet doen hè? Je bent wel al véértig hoor!" Gift 8.500 euro voor matrassen Lionsclub Walcheren heeft 8.500 euro ingezameld voor nieuwe anti-decubitusma- trassen voor Sint Jans Hos pice de Casembroot in Mid delburg. Hiervoor verkoch ten zij in totaal 870 kilo gram chocola. Donderdaga vond overhandigde de Lionsclub de cheque aan het hospice voor ongenees lijk zieke mensen. Met dit bedrag worden alle bedden voorzien van nieuwe ma trassen die doorligwonden voorkomen. Van het reste rende geld worden nacht kastjes gekocht. Ruijs opent brandweerexpo Directeur Veiligheidsregio Gerrie Ruijs opent vanmor gen de wisseltentoonstel ling over de geschiedenis van de plaatselijke brand weer in Museum Arnemui- den. Een film over de ge schiedenis, foto's van histo rische branden en een eeu wenoude 'pompwagen' zijn te bekijken. Deskundi ge uitleg van vrijwilligers, onder wie brandweerlie den, maakt het beeld com pleet. Het museum is van af vanmiddag tot 1 novem ber elke woensdag- en za terdagmiddag open. Bellen met de SP over problemen SP Middelburg biedt inwo ners van de stad vanaf zon dag 1 mei een hulpdienst aan voor problemen met bijvoorbeeld procedures, in stanties, baas of verhuur der. De vrijwilligers van de ze hulpdienst informeren, adviseren en verwijzen hulpvragers eventueel naar de juiste instantie. De hulp dienst is te bereiken via te lefoonnummer o6-t5237528 en mailadres middelburg@sp.nl. Nieuwe voorman voor Deltaband Gerd Kleijberg is de nieu we dirigent van de Delta band uit Vlissingen. De Brabander neemt het over van Jan Spruit, die begin maart afscheid nam. Kleij berg (34) is een trompet tist uit de show- en mar- chingwereld. Hij dirigeerde jarenlang drumfanfare Jong Exempel uit Empel. Het grote doel voor de Del taband is het Wereld Mu ziek Concours (WMC), in 2017 in Kerkrade. DE PAGTER ANTIEK INTERIEUR Mike Dooms, maïtre- sommelier van De Kromme Water gang, heeft er alle be grip voor: mobieltjes die afgaan tijdens een dinertje in het twee sterrenrestaurant van Edwin Vin- ke. „Je kunt er niet onderuit. Veel van onze klanten zijn werk zaam in een dienstverlenend be roep. Ze moeten voortdurend stand by zijn. Het kan natuurlijk ook gebeuren dat de kinderen thuis zijn gelaten onder de hoe de van een oppas. Ook dan wil je als ouder bereikbaar zijn. Bereik baar zijn hóórt bij de generatie van nu; je kunt er niet onderuit. Ik moet zeggen, de meeste gas ten excuseren zich wel als ze ge beld worden en zoeken even een rustig plekje op." Maar ook min der dringende zaken eisen de aan dacht, ziet Dooms wel. Gasten die onder het eten voortdurend aan het appen zijn of Facebook checken, foto's maken van de ge rechten en die online zetten. „Als het mooie zijn, heb ik daar geen bezwaar tegen hoor. Dat is toch re clame." Dooms is in ieder geval niet van plan klanten tot de orde te gaan roepen. „Gelijke monniken, gelijke kappen. Ik kan niet zien wie voor zijn werk moet worden opgeroepen en wie gewoon be reikbaar wil blijven." Toch gaan op 4 mei de tele foons even uit en van tafel, als het aan directeur Jan van Kooten van het Nationaal Comité 4 en 5 mei ligt. Hij is in zijn nopjes met de 2BelMinutenStilte-actie van drie MIDDELBURG. April was natter dan normaal en vrij koud, maar het weer in Zeeland was beter dan in de rest van het land. Dat blijkt uit gegevens van Weeronli- ne.nl. In Vlissingen viel afgelopen maand 50 millimeter neerslag, ruim 11 millimeter meer dan ge middeld. In Westdorpe viel 39 millimeter neerslag. Rilland kreeg de meeste regen te verdu ren: 77 millimeter. Kerkwerve was het droogst met 40 millime ter. Nederland beleefde de natste april sinds 2001, maar in Zeeland was 2012 natter dan dit jaar. In april 2012 viel 58,5 millimeter re gen in Vlissingen en 83,4 milli meter in Westdorpe. Zeeland was toen het natst van heel Ne derland. In Westdorpe was het kouder dan normaal: 8,9 graden Celsius. Normaal is het in april 9,3 gra den. Vlissingen kwam met 9,1 graden iets onder het gemiddel de uit. Hoewel het weer behoorlijk wisselvallig was, scheen de zon ook vaak. Vlissingen had 206 zon- uren. Dat zijn er bijna twintig meer dan gemiddeld. In Westdor pe scheen de zon in april 167 uren. door Claudia Sondervan VLISSINGEN. De overlast van drugs dealers verplaatst zich naar de woonstraten van de Scheldebuurt sinds de verhoogde controles in de Aagje Dekenstraat en de Schelde- straat. Die indruk hebben de bewo ners van de wijk. Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG ARNEMUIDEN MIDDELBURG VLISSINGEN Herenstraat 9 Segeersstraat 8 MIDDELBURG KOOPZONDAG 1 MEI GEOPEND 12.00- 17.00 uur Markt 1* Kaai 53* Domburg Veere iedere zondag geopend www.depagterantiekeninterieur.nl Even geen door Ondine van der Vleuten Herma Jobse van H. Jobse Uitvaart: „Zeker eens per week gaat er een mobieltje af tijdens een uitvaart." foto Ruben Oreel door Cornelleke Blok

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34