r t Verkoop winkels Purdey mocht niet €165,- Spanje en Kroatië! SoLmaR Tours ECONOMIE 23 Acties Duitse elektro en metaal - ÊM Webprint gaat naar Smartphoto Miami PLa-na Savvy Riders heeft nu twintig motortaxi's in Kenia rijden. Peter Veldhoven wil nu snel groeien. SPANJE 4^» Meer aanbiedingen: www.solmar.nl 0495-588740 Het werk kan je soms op plekken brengen die je nooit had voor zien. Zo is het in elk geval gelopen bij Peter Veldhoven (37). In 2012 klopte het bedrijf Koneksie bij hem aan met de vraag of hij een veilige motorfiets specifiek voor Kenia wilde ontwikkelen. Het aanbod zag hij als een gou den kans. „Het bood mij de gele genheid om voor een geheel nieu we doelgroep in een totaal ande re omgeving iets te kunnen ont wikkelen, en wat ook nog eens een goed doel dient." Dat hogere doel is het terug dringen van het dramatisch hoge aantal verkeersdoden in Nairobi. Volgens de Wereldgezondheidsor ganisatie vallen in Oost-Afrika meer slachtoffers door verkeers ongevallen dan door malaria. Een ongeluk met een motor is doods oorzaak nummer 1 bij jongeren tussen de 15 en 29 jaar oud. In Kenia is het verkeer een gro te chaos. Dat gaf hem alleen maar meer energie om echt een goede motorfiets te ontwikkelen. Het werd de Kibo K150: een motor fiets speciaal voor de Keniaanse Duizenden werknemers in de Duitse elektro- en metaalindus trie hebben gisteren actie ge voerd voor een hoger loon. On der meer bij staalconcern Thys- senKrupp en de autobedrijven Audi en Ford werd het werk tij delijk stilgelegd. De acties vol gen op het verwerpen van een infrastructuur, waarmee mensen en spullen veilig kunnen worden vervoerd. Tijdens de ontmoetin gen leerde hij dat motortaxichauf feurs buiten goed materieel nog wat extra hulp konden gebrui ken: training en begeleiding. Uit die gedachte is Savvy Ri ders ontstaan. Eind vorig jaar zag de start-up het licht. Sinds deze week rijden de eerste twintig chauffeurs onder het label van 'Savvy Riders' rond in de straten van Nairobi. „Wil je dat iets slaagt, dan moet je het samen doen met de mensen voor wie het is bedoeld." De eerste twintig chauffeurs ondergingen de afgelo pen maanden een intensieve trai ning en scholing. Ze leerden voor het eerst wat verkeersveiligheid, klantcontact en rijvaardigheid ei genlijk inhouden. Ook rijden ze rond in gecertificeerde en herken bare motorkleding. Dat alles komt uit de koker van Veldhoven. - loonaanbod door vakbond IG Metall voor de circa 3,8 miljoen werknemers in de elektro- en metaalindustrie in Duitsland. De bond sloeg een aanbod voor een loonsverhoging door werk geversorganisatie Gesamtmetall van 2,1 procent voor twee jaar af. IG Metall wil 5 procent. Het klinkt allemaal nobel, maar de onderneming heeft ook een duidelijk commercieel oogmerk. Zo wil hij graag benadrukken. Het verdienmodel van de start-up zit 'm in kilometers die de aangesloten chauffeurs afleg gen. Per afgelegde kilometer beta- Het verdienmodel zit 'm in kilometers die de chauffeurs afleggen. Per kilometer betalen ze 0,05 cent len ze een vergoeding van 0,05 cent. Al met al een eerlijke en betaal bare vergoeding, garandeert de oprichter. De passagiers betalen ook wat extra's; een opslag op de huidige ritprijs van 25 procent. Volgens Veldhoven heeft het alles in zich om een succes te worden. „Reizigers willen juist ook veilig heid. Daar kunnen deze jongens zich mee onderscheiden." Zelf houdt Veldhoven er in elk geval nog even niets aan over. Hij laat zich niet uitbetalen, alleen door Koneksie. Al het geld dat wordt verdiend, is voornamelijk bedoeld als investering in de toe komst. Zijn hoop is dat het een vliegende start krijgt en aan het eind van het jaar een paar hon derd Savvy Riders rondrijden, uit eindelijk wil hij de rest van Kenia bereiken en uiteindelijk de stap naar de rest van Oost-Afrika. Het bedrijf heeft nu twee vesti gingen: een in Amsterdam en één in Nairobi. Voor nu blijft het voor Veldhoven bij heen en weer pen delen tussen het hoofdkantoor in Amsterdam en het kantoor in Nai robi. „Je weet niet hoe het loopt. Ik vind het een mooi land met veel ondernemerschap en creatie ve mensen." Onlinefotoprintshop Webprint is overgenomen door het Belgische Smartphoto. De Belgen betalen 4,7 miljoen euro. Webprint haal de een omzet van 12 miljoen euro, Smartphoto, actiefin 14 landen is drie keer zo groot. DEN BOSCH/SCHIJNDEL. De ver koop van de winkels van Purdey is onrechtmatig geweest. Gister middag vernietigde de rechtbank in Den Bosch die overname op verzoek van de curatoren van de failliete Brova Groep uit Schijndel. Volgens de rechter is er sprake ge weest van paulianeus handelen. Op 22 maart verkocht Brova de 22 winkels van Purdey aan de Leusdense investeringsmaatschap pij O&C. De nieuwe eigenaar be taalde slechts 250.000 euro voor de winkels. Een bedrag dat overi gens nooit is overgemaakt, aldus de curatoren van Brova waar ook de winkels van HoutBrox en Duthler onder vallen. De curatoren Ralf van der Pas en Floris Dix vonden dat de over name in aanloop naar het faillisse ment van Brova nooit had mogen gebeuren omdat dit slecht was voor de schuldeisers. Maandag 18 april werd Brova failliet verklaard. Volgens de curatoren is de waarde van de Purdey-winkels hoger dan de afgesproken 250.000 euro. De rechter heeft hen nu in het gelijk gesteld. De winkels van Purdey vallen vooralsnog niet onder het faillisse ment van Brova. Alleen de aande len van de vennootschap Purdey vallen onder de boedel van de cu ratoren. De winkels, waaronder die in Den Bosch en Uden blijven ook gewoon open en de curatoren stellen dat ze ook geen plannen hebben om Purdey failliet te ver klaren. Ze willen de winkels sa men met die van HoutBrox en Duthler verkopen. Bij voorkeur in één deal, stellen ze. Beste prijs, goede reis! App. Tropikana Nieuwe appartementen voor man. 6 personen 13 en 20 mei 2016, 10 DAGEN LG door Natasja de Groot E5 37 Delta Airlines heeft een order geplaatst bij Airbus voor 37 toestellen van het type A321ceo. De order is goed voor rond 4,3 miljard dollar. door Henk Snijders Enkele van de eerste twintig Savvy Riders. Sinds korte tijd zijn ze te boeken voor ritjes in de Keniaanse hoofdstad Nairobi, foto Sawy Riders Zin in Zon? (3e t/m 6e persoon slechts €120,-) Incl. Royal Class bus Al onze prijzen zijn p.p. gebaseerd op een 2pk, evt vroegboekkorting reeds verwerkt, kind(eren) gratis geldt bij bijplaatsing extra bedden op een 2pk, betalen alleen busreis. Adm kst 10,-/€ 15,-. Voor voorwaarden www.solmar.nl Typefouten voorbehouden. Nederlandse start-up brengt veiliger verkeer in Kenia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 23